Kvazi

Zombie apokalypsa nakonec neznamenala konec světa. Nenávratně však pokřivila jeho tvář. Lidstvo přežilo, ale jeho životní prostor se zmenšil. Města se změnila v pevnosti, za jejichž betonovými hradbami číhá smrt. Rozsáhlé oblasti zůstávají zamořené „povstanci“, krvelačnými netvory, bažícími po mase živých. A stále větší úlohu hraje také nový druh živých mrtvých, kterým se říká kvazi. Nejedná se o žádné tupé, zabijácké stvůry – kvazi jsou silní, houževnatí, ale hlavně inteligentní, se všemi vzpomínkami ze svého předchozího života. Kapitán Denis Simonov z moskevské policie, který během katastrofy přišel o ženu a syna, nemá kvazi vůbec rád. A povstance už vůbec ne. Při své práci dává před plastovými pouty přednost mačetě. Když s ním jeho nadřízeným dojde trpělivost, přidělí mu nového parťáka – starého (a mrtvého) policistu...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388029/big_kvazi-j0s-388029.jpg 3.9128

Kvazi 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Horory

Vydáno: , Argo, Triton

КваZи, 2016

Kniha Kvazi

Radovan_R
31.12.2022

Dost dobrá kniha, čte se jedním dechem a nejde se odtrhnout. Tematicky něco mezi scifi, skoro hororem a skoro psychologickým románem, ale žádný žánr nepůsobí rušivě, prostě to krásně drží dohromady.
Ten člověk fakt psát umí - škoda, že ve vztahu k Ukrajině je to totální blb a pošuk.

Schary
19.05.2022

Čtivá kniha, ve které je trošku jinak pojata zombíapokalypsa. Zombící se v příběhu vyvynou ve vylepšené lidi tzv. Kvazi, kteří ale mají oploštělé emoce. Hlavní hrdina, tak jak bývá u Lukjaněnka zvykem je sympaťák, který je velmi schopný detektiv. Zápletka zajímavá, trošku až politická.

flanker.27
11.04.2022

Jestli může mít zombie apokalypsa lidský rozměr, našel ho nepřekvapivě právě Lukjaněnko. Sympatické postavy, hodně momentů ze života, tedy psychologicky věrohodné, a dost napínavé. Jdu na druhý díl.

Laaca
19.01.2022

Nejsem znalec zombie žánru, ale mám dojem, že myšlenka, že za některých okolností se mohou zombíci do jisté míry uzdravit a pak v některých ohledech překonávat normální lidi je podle mě nová a je super. To je největší přednost knihy - společně s hlavním hrdinou poznávat zákonitosti života zombíků (zde jim říkají "povstanci") a hlavně okolnosti, za kterých se mohou přeměnit v "kvazi". Samotná detektivní zápletka není žádný zázrak, ale jako kostra pro vyprávění o povstancích a o nelehkém soužití živých lidí s kvazi funguje.
Škoda slabší jazykové stránky věci. Přesto ale dobré a asi si přečtu i druhý díl.

Bakana
09.01.2022

Lukjaněnko je pašák, takže kdyby to nebyla jeho kniha, ale někoho jiného, určitě bych dala 5*. Takhle ale vím, že to mohlo byt ještě o malinko lepší.
Neotřelý pohled na zombie apokalypsu, ke konci už mi ale příběh přišel trochu zdlouhavý.

orson
01.04.2021

Knížek a filmů o zimbíkách je hodně. Ale většinou jsou na jedno brdo. Lukjaněnko šel trocu dál a do svého postkatastrofického světa přidal několik nových neotřelých myšlenek, které zombíky postavily do trochu jiného světla. Mě se to dost líbilo, nebyla to žádná akční brakovka.

maximus13
03.02.2021

Jako detektivka slabší průměr. Jako post apokalyptický námět lepší průměr. Jako návod na soužití lidí a zombie + principy, jak se z mrtvoly stanou myslící mrtvoly super. Jdu na druhý
díl: Kenozoikum.

frantisek8863
11.11.2020

Moje první setkání s tímto ruským fantazy autorem. Styl soužití lidí a zombie v několika životních fázích v novém světě a v novém řádu soužití je vcelku originální. Zombie detektivka neurazila i když jsem někdy pozdvihl obočí nad vyprávěním, nebo nad jednáním a pohnutkami postav. I jednoho z dvojice vyšetřovatelů, zombie komunistu si jde svým způsobem oblíbit.

Konec hlídky
Konec hlídky