Kvazi

Kvazi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388029/bmid_kvazi-j0s-388029.jpg 4 141 36

Kvazi série

1. díl >

Zombie apokalypsa nakonec neznamenala konec světa. Nenávratně však pokřivila jeho tvář. Lidstvo přežilo, ale jeho životní prostor se zmenšil. Města se změnila v pevnosti, za jejichž betonovými hradbami číhá smrt. Rozsáhlé oblasti zůstávají zamořené „povstanci“, krvelačnými netvory, bažícími po mase živých. A stále větší úlohu hraje také nový druh živých mrtvých, kterým se říká kvazi. Nejedná se o žádné tupé, zabijácké stvůry – kvazi jsou silní, houževnatí, ale hlavně inteligentní, se všemi vzpomínkami ze svého předchozího života. Kapitán Denis Simonov z moskevské policie, který během katastrofy přišel o ženu a syna, nemá kvazi vůbec rád. A povstance už vůbec ne. Při své práci dává před plastovými pouty přednost mačetě. Když s ním jeho nadřízeným dojde trpělivost, přidělí mu nového parťáka – starého (a mrtvého) policistu... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Horory

Vydáno: , Argo , Triton
Originální název:

КваZи , 2016


více info...

Komentáře (36)


klmonkaa
klmonkaa
04.01.2024 5 z 5

Bola to veľmi zaujímavá detektívka z post apokalyptickej doby, zaujímavé opisy situácií a stavov vzniknutých apokalyptickým ožívaním mŕtvol. Veľmi sa mi páčil nápad povzniesť niektorých hlúpych mäsožravých zombíkov na vyššiu úroveň - mysliacich a veľmi logicky uvažujúcich neempatických vegetariánov. :-D

Hellrampage
Hellrampage
22.09.2023 3 z 5

Do Lukjaněnkového Kvazi som sa dlhý čas nevedel začítať. Až niekde od polovice knihy som si začal príbeh viac užívať. Je to detektívka, tak očakávajte pomalší postup a máme tu svet zombie, ľudí a kvazi. Hlavne tí poslední kvazi sú na tom všetkom najzaujímavejší. 70%


knihomolka_68
knihomolka_68
10.07.2023 4 z 5

Lukjaněnko mě prostě baví umí psát, rychle vtáhnout do děje, pobavit různými postavičkami, které hrdinové knihy cestou potkávají. Nápad téhle knihy není úplně světoborný, ale kniha mě od začátku do konce bavila.

Radovan_R
Radovan_R
31.12.2022 4 z 5

Dost dobrá kniha, čte se jedním dechem a nejde se odtrhnout. Tematicky něco mezi scifi, skoro hororem a skoro psychologickým románem, ale žádný žánr nepůsobí rušivě, prostě to krásně drží dohromady.
Ten člověk fakt psát umí - škoda, že ve vztahu k Ukrajině je to totální blb a pošuk.

Schary
Schary
19.05.2022 4 z 5

Čtivá kniha, ve které je trošku jinak pojata zombíapokalypsa. Zombící se v příběhu vyvynou ve vylepšené lidi tzv. Kvazi, kteří ale mají oploštělé emoce. Hlavní hrdina, tak jak bývá u Lukjaněnka zvykem je sympaťák, který je velmi schopný detektiv. Zápletka zajímavá, trošku až politická.

flanker.27
flanker.27
11.04.2022 4 z 5

Jestli může mít zombie apokalypsa lidský rozměr, našel ho nepřekvapivě právě Lukjaněnko. Sympatické postavy, hodně momentů ze života, tedy psychologicky věrohodné, a dost napínavé. Jdu na druhý díl.

Laaca
Laaca
19.01.2022 3 z 5

Nejsem znalec zombie žánru, ale mám dojem, že myšlenka, že za některých okolností se mohou zombíci do jisté míry uzdravit a pak v některých ohledech překonávat normální lidi je podle mě nová a je super. To je největší přednost knihy - společně s hlavním hrdinou poznávat zákonitosti života zombíků (zde jim říkají "povstanci") a hlavně okolnosti, za kterých se mohou přeměnit v "kvazi". Samotná detektivní zápletka není žádný zázrak, ale jako kostra pro vyprávění o povstancích a o nelehkém soužití živých lidí s kvazi funguje.
Škoda slabší jazykové stránky věci. Přesto ale dobré a asi si přečtu i druhý díl.

Bakana
Bakana
09.01.2022 4 z 5

Lukjaněnko je pašák, takže kdyby to nebyla jeho kniha, ale někoho jiného, určitě bych dala 5*. Takhle ale vím, že to mohlo byt ještě o malinko lepší.
Neotřelý pohled na zombie apokalypsu, ke konci už mi ale příběh přišel trochu zdlouhavý.

orson
orson
01.04.2021 5 z 5

Knížek a filmů o zimbíkách je hodně. Ale většinou jsou na jedno brdo. Lukjaněnko šel trocu dál a do svého postkatastrofického světa přidal několik nových neotřelých myšlenek, které zombíky postavily do trochu jiného světla. Mě se to dost líbilo, nebyla to žádná akční brakovka.

maximus13
maximus13
03.02.2021 3 z 5

Jako detektivka slabší průměr. Jako post apokalyptický námět lepší průměr. Jako návod na soužití lidí a zombie + principy, jak se z mrtvoly stanou myslící mrtvoly super. Jdu na druhý
díl: Kenozoikum.

frantisek8863
frantisek8863
11.11.2020 4 z 5

Moje první setkání s tímto ruským fantazy autorem. Styl soužití lidí a zombie v několika životních fázích v novém světě a v novém řádu soužití je vcelku originální. Zombie detektivka neurazila i když jsem někdy pozdvihl obočí nad vyprávěním, nebo nad jednáním a pohnutkami postav. I jednoho z dvojice vyšetřovatelů, zombie komunistu si jde svým způsobem oblíbit.

mareksevc
mareksevc
28.09.2020 3 z 5

prvá kniha od autora, koncept sveta v ktorom sa kniha odohravala je velmi zaujimavý ale samotný dej mi prišiel jednotvárny, točiaci sa stále dookola. Je to škoda lebo z tejto témy by sa dalo "vytlcť" určite viac. II. diel budem zvažovať

Jonny
Jonny
17.09.2020 3 z 5

Klasický, možná už trochu tuctový, Lukjaněnko. Dost z příběhu by se dalo odhadnout po přečtení dvaceti stránek... Ale i tak jsem si příběh přečetl rád.

Vik40
Vik40
21.08.2020 1 z 5

Tohle není a nebude můj šálek kávy.
Po 1/3 knihu opouštím.

luke442
luke442
22.07.2020 4 z 5

Super knizka

Kačí137
Kačí137
07.05.2020 4 z 5

Bylo to fajn, rychle se četlo. Zajímavý pohled na zombíky.

Bishamonten
Bishamonten
29.03.2020 4 z 5

Lukjanenko to s postavami vie. Jeho "mŕtvi" v sebe skrývajú viac života ako postavy z románov žánrových kolegov. Tuctový zombie námet je tu podaný nevšedným spôsobom a samotný príbeh napísaný skvelou formou povestnou z prvých dielov série Hliadka.

LucieT.
LucieT.
06.03.2020 4 z 5

Denis Simonov je v podstatě takový starý známý Anton Goroděckij, mám pocit, že Lukjaněnko tak trochu vykrádá svou vlastní "hlídku", ale vůbec mi to nevadí :)
Nový vývojový druh, inteligentní, a proto nebezpečnější kvazi v ruské blízké budoucnosti, svěží, čtivé, zábavné.

toni-az
toni-az
11.06.2019 3 z 5

Lukjaněnka mám rád, hlavně jeho scifi záležitosti. Bohužel tahle věc, ač řemeslně špičkově napsaná, přišla mi poněkud plytká a užvaněná. Ne že by se to nedalo číst, ale tak nějak to bylo o ničem. Prostě dobře pospojovaná snůška klišé bez čehokoli, co by nějak vyčnívalo nad průměrem.

mi-380
mi-380
17.05.2019 4 z 5

Po dlouhé době jsem si připomněl oblíbený žánr jedné etapy mého čtenářského vývoje - sci-fi horor.
Našel jsem nový originální pohled na zombie tématiku, navíc plno nápadů, výstižných charakteristik, občasného napětí a dokonce i příjemně odlehčujícího humoru.
80 % (zatím 49 hodnotících s průměrem 81 %).

Stařenka mlčela a jen se na mě zkoumavě dívala.
Vůbec, ale vůbec se mi nelíbila! Když už se nějaká žena zapojí do něčeho nezákonného, tak se do toho zapojí naplno. Chlapi to často udělají z blbosti a dají se snadno přesvědčit, aby toho zase nechali. Ale jakmile si ženská jednou stoupne na šikmou plochu, už ji z ní nedostanete ani párem volů. Platí to jak pro holky na základní škole, tak i pro stařenky v domově důchodců.
A tahle na sobě ještě ke všemu měla teplákovou soupravu.