Kenozoikum

Od událostí z románu Kvazi uplynulo půl roku. Denis Simonov přijíždí do Petrohradu, hlavního města mrtvých, aby pomohl bývalému parťákovi Michailovi s vyšetřováním podivných, ničím nevyprovokovaných útoků kvazi na lidi. Křehká rovnováha, panující mezi živou a mrtvou částí lidstva, dostává trhliny a příměří, jehož se podařilo dosáhnout, je v ohrožení. Denis si uvědomuje, že musí viníka podivných událostí rychle najít. Tajemství, která během svého pátrání odhaluje, jsou však natolik temná, že ani veškeré jeho síly a schopnosti dost možná nebudou k vyřešení případu stačit... Sergej Lukjaněnko se vrací do světa románu Kvazi a znovu směle míchá literární žánry, proplétá časové linie a překvapuje své čtenáře novými, nečekanými zvraty....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430249/big_kenozoikum-j8D-430249.jpg 3.860

Kvazi 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Horory

Vydáno: , Argo, Triton

Кайноzой, 2018

Kniha Kenozoikum

Laaca

Horší tři hvězdičky. Stejně jako u prvního dílu platí, že je fajn společně s hlavním hrdinou objevovat tajemství a zákonitosti světa, kde mrtví ožívají a za jistých okolností se jim dokonce probouzí vědomí. Ale přeci jen, tohle téma už bylo vytěženo v minulé knize a teď autor jen horko těžko vymačkával další aspekty světa - nikoliv po zombie apokalypse, ale po zombie transformaci. Jenže, zajímavé nápady a originální zasazení samy o sobě nedělají skvělou knihu. To by chtělo ještě uvěřitelnější a realističtější dějovou zápletku.
Ale jako jo, čte se to dobře.

orson
27.05.2021

Fajn pokračování na úrovni.

tristessa
23.12.2020

Ale jo, od přečtení Kvazi uplynulo pár měsíců, na pár věcí jsem mezitím pozapomněl, ale pak se to celkem rozjelo. Nečekal bych, jak je možné původní příběh posunout. Takže třetí díl ve vesmíru?

Peleus
14.11.2020

Typický, poněkud rozvláčný, Lukjaněnko s hlavním hrdinou kolem třicítky, jenž na můj vkus občas až příliš filozofuje a občas se chová jako puberťák. Kniha volně navazuje na první díl, přičemž taktéž z prvního dílu migrují do Kenozoika všechny hlavní postavy, kterým je dopřán zhruba stejný prostor a důležitost jako v předchůdci.

Taktéž děj je vystaven již známým způsobem. Nejprve sledujeme navzájem jen volně propojené události, s ústředními postavami si pokládáme mnohé otázky a pasivně čekáme, co se bude dít. Na konci se vše zázračně spojí, hlavnímu hrdinovi se, ve stylu seriálového Dr. House, náhle "rozsvítí" a my už jen sledujeme akční finále.

No nakonec proč ne?

luke442
22.07.2020

Skoda ze autor nepopisuje vice hororove sceny ale knizka super!

Eyghon
17.07.2020

Velmi dobré pokračování prvního dílu. Chytře vymyšlené zdůvodnění celého problému s kvazi.

nithiel
03.07.2020

Prostředí je i v druhém díle originální a hlavní postavy sympatické, ale zápletka víceméně prošumí.

PetrCepek
14.06.2020

Protože mám knihy Sergeje Lukjaněnka rád, odpouštím mu občasnou ukecanost, dvacetistránková vakua (kdy se fakt vůbec nic nestane), flashbacky nemající nic společného s hlavním vyprávěním nebo čím dál tím delší ukázky ruských písňových textů. Toto vše nalezne čtenář v Kenozoiku v míře větší než malé, ale přesto je to fajn kniha, kterou by si fanoušci "zombie" žánru či Sergeje Lukjaněnka neměli nechat ujít.

Konec hlídky
Konec hlídky