koupit eknihy

Sergej Lukjaněnko

ruská, 1968, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Kvazi

Kvazi

Zombie apokalypsa nakonec neznamenala konec světa. Nenávratně však pokřivila jeho tvář. Lidstvo přežilo, ale jeho životní prostor se zmenšil. Města se změnila v pevnosti,... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Noční hlídkaDenní hlídkaReverzŠestá hlídkaŠerá hlídka

Komentáře (10)

Přidat komentář
Vikos
08. března

Čtu Denní hlídku, jsem v půlce. Ten (s prominutím) kokot Igor, zabil Alici a nikdo to neřeší? To je rasismus proti ženskejm a Temnejm! Podle mě by měl jít před tribunál a pak do smrti shnít v nějakým vězení. To samý ten (s prominutím) kokotskej Vitalij. On zabije Tygříka a všichni pohoda.. A JE ÚPLNĚ JEDNO, ŽE TO BYLA JEDNA Z MÝCH OBLÍBENÝCH POSTAV!

Hibashiri
23. ledna

Děkuji za stovky hodin čtenářské rozkoše :)

DivnýJanko
25.01.2016

Mocný autor, vrelo odporúčam, po desiatich knihách od neho, chcem ho mať v knižnici kompletného. Číta sa ľahko a pritom sa vie dotknúť ťažkých tém so samozrejmosťou a ľahkosťou hubára, ktorý si chodí roky na svoje miesto v lese roky odrezať tri dubáky do polievky. Je kultový za života a skromný, čo je u mňa plus naviac. Nech mu to píše ešte roky.

Kaso
23.08.2015

Skvelý autor, hlavne čo sa fantázie týka. U mňa 95 %

Garagun
01.08.2015

V prosinci 2014 vyšlo v Rusku zatím poslední pokračování série o Hlídkách - "Šestá hlídka". V českém překladu se zřejmě objeví až v prvním kvartálu roku 2016, ale recenzi originálu si mezitím můžete přečíst zde:

http://www.konstantins.info/recenze_sesta_hlidka.html

Morgana
31.07.2015

Naprosto si mě získal sérií Hlídek. U nich jsem se naučila analyticky rozebírat a vyhodnocovat situace. Skvěle píše a díky jeho perfektním místovým popisům máte za chvíli dojem, že dané místo opravdu znáte. Často jsem při čtení nahlížela do mapy a koukala se, kde se hlavní hrdina pohybuje. O to víc mě to vtáhlo do děje.

Jossie
29.01.2014

V životě by mě nenapadlo, že si oblíbím ruského spisovatele. Nejdřív jsem viděla film Noční hlídka, pak přečetla knihu a už jsem v tom jela. Od té doby čtu cokoli od Lukjaněnka - jen by nebylo špatné ubrat trochu té ruské povahy (pořád dokola ruský koňak a jídla) a navíc s každou další knihou je tam víc a víc filozofování a dumání o duši, o světě a trochu ztrácí to kouzlo starších románů.

Ben Nevis
31.10.2012

Jeden z nejlepších autorů městské fantasy, co jsem četla. Jeho hlídky jsou originální a jeho svět velmi lidský.

nightlybird
23.09.2011

Lukjaněnko patří bezesporu k autorům SF a obdobných žánrů, který prokázal notnou dávku fantazie a jehož některé knihy se staly nejen v Rusku, ale i ve světě doslova kultovními díky jeho kreativním nápadům. Co je doslova fascinující, je skutečnost, že po svých prvních úspěších neustrnul, že nezačal vykrádat sám sebe a jeho záběr je stále široký (žánrově), že se nenechal zlákat pozlátkem úspěchu (a i chechtáky v kešeni), že každá jeho nová kniha přináší originální a nečekané zápletky. Vyhovuje mi jeho styl psaní, jakási ležérnost, nehraní si na super literaturu a vůbec mi nevadí, že používá skoro výlučně ruské současné reálie. Kladem je , že při jisté akčnosti děje, dokáže do knih přidat i často inspirující myšlenky. A skutečnost, že některé své knihy psal ve spolupráci s jinými autory (byly zpravidla ale řazeny k těm slabším kusům) ve mně vzbuzuje pocit až jakési renesančnosti - mistr a jeho pomocníci - jak byla praktikována ve výtvarném umění.

Jaxx84
27.07.2011

Klaním se Sergeji. Vytvořit v dnešní době vykrádání příběhů a po té, co jsem si již myslel, že originalitě a novomyšlénkářství je konec, skutečně nápaditý, úžasný a vlastně reálný jinosvět nesvět zaslouží poklonu. Jak se to hned zdá jednoduché! Nač vymýšlet přes kopírák opsané fantastické světy, jazyky, historie, národy, když stačí zasadit fantasy příběh do našeho světa, do našeho šera. Ano Sergeji, jsi spisovatel mimo kategorie, stejně jako je Boris Ignatjevič mág mimo kategorie.