Koupit knihy

Sergej Lukjaněnko

ruská, 1968


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 28 knih

Komentáře (30)

Corso
08. dubna

marec 2022...
České nakladatelství Argo přestane vydávat romány ruského autora fantasy Sergeje Lukjaněnka. Rozhodlo se tak poté, co spisovatel podpořil ruskou invazi na Ukrajinu. Lukjaněnko jej za to zkritizoval. "Pravděpodobně jim sám zakážu publikovat mé knihy," vzkázal. Čechy označil za národ se sklony k nacismu, který byl za protektorátu spokojený.

Třiapadesátiletý spisovatel je dlouhodobým stoupencem Vladimira Putina, již před sedmi lety zakázal překlad svých knih do ukrajinštiny a vyzval ruského prezidenta, ať proti Ukrajině použije jaderné zbraně. Před třemi roky pro změnu navrhoval, aby byla Ukrajina "rozdělena jako Československo" po rozpadu Sovětského svazu.

Dopis podporující ruskou invazi na Ukrajinu podepsalo několik desítek lidí včetně spisovatelů Andreje Lazarčuka, Romana Zlotnikova, Andreje Beljanina nebo Olega Divova.

"Podporujeme naši armádu, která jedná maximálně jasně, profesionálně a obětavě, podporujeme jejího vrchního velitele, prezidenta Ruské federace Vladimira Vladimiroviče Putina, který zahájil speciální operaci na denacifikaci a demilitarizaci státu Ukrajina. Ti, kdo umožnili militarizaci Ukrajiny, se jistě dočkají odplaty. Bez ní se Ukrajina nemůže vrátit k normálnímu, konstruktivnímu životu. Nepochybujeme o tom, že se tak stane," stojí v dopise.

...toz... kazdy ma pravo na svoj nazor, kazdy ma pravo zapojit sa aj do propagandy svojho vladnuceho rezimu, kazdy ma pravo byt kokotom ...nie kazdy ma moralnu integritu, ked ma na to zaludok, ...no proste... chvilu mi z neho bolo na grcanie ale uz ma to preslo, srat ho aky je velky a tlsty. Neriesil by som ho, dokonca ani tento prispevok ma nenaplna blahom, ale mam nacitane par jeho knih a su dobre, hoci aj z nich pomedzi riadky citit jeho obdiv k byvalemu sovietskemu zvazu a az nacizmu. Pisat vie. A nemienim ani jeho knihy palit alebo zahodit. O to viac ma stve ten rozpor.

Vestička
27. března

Moc vám děkuju, že jsem si kvůli vám Noční hldku přečetla , bylo to... průměrný. A jelikož jsem si to koupila jako audioknihu, a jelikož z toho něco má asi i Argo a jelikož chce Argo, aby naštvalo Sergeje, dát i díky mně vydělaný prachy na pomoc Ukrajině, a jelikož s tím já nesouhlasím, a jelikož můžu 1 knihu 1x za půl roku vrátit a koupit si jinou místo toho, , tak to bude asi tato.

luczi
22. března

Sergeji, Sergeji, jak se vy chováte k pomníkům a hrobům našich legionářů? Škoda, že tehdy americká armáda čekala na vás, až se laskavě vrátíte z Berlína, mohli jsme mít Marshallův plán a ušetřit se vaší okupace, pardon, tak prý osvobození, které jste si zopakovali i v roce 1968. Ne ne, Argo udělalo dobře, že stoplo tvoje knihy, je to jejich svobodné rozhodnutí nakladatele, což vy v Rusku zřejmě neznáte. Svojí tvorbu sis pošpinil akorát ty sám.

Lenka.Vílka
22. března

Reakce Františka Kotlety....

https://eurozpravy.cz/nazory/spisovatel-sci-fi-frantisek-kotleta-pise-sergeji-lukjanenkovi-mily-sergeji-nacek-jsi-tady-ty.ddc4fc50/

Edit: ten přesný odkaz tady už tady není, ale všichni víme, o co šlo ;)

Vestička
22. března

Já rozhodně nejsem takový barbar, abych koukala na operu v televizi. Nastudovní. ND by bylo. Jistě zajímavé. Škoda.

siena
22. března

Odůvodnil to dostatečně sám umělecký šéf opery ND, dramaturg opery ND a mluvčí ND (E. Soukeníková, Seznam.cz, 21.3. 2022). Samozřejmě, zdejší navýsost kulturní uživatelé, posluchači vážné hudby, mají možnost najít si na internetu zmíněné dílo. Nikdo jim ťímto rozhodnutím představitelů ND nebrání, ani jim nikdo nic nenařizuje, či zakazuje. A určitě zase v dobách klidnějších budou moci i toto představení zhlédnout v ND. Do té doby je v něm k vidění a poslouchání celkem široký repertoár, včetně premiér, či nových nastudování stávajících představení. Takže vzhůru do parteru a lóží!

Vestička
22. března

Vy jste mi to smazali. Ale oni opravdu zrusili operu 1
30 let mrtvého Čajkovského, na namět Ukrajince Gogola s odůvodněním,že se bojí ruské propagandy. Jak mi to odůvodníte?

zany
21. března

Ad Čajkovskij: po tom, co jsem si našel, o čem ta opera je, že v ní je oslavována expanze Ruska a vyzdvihována ruská armáda, její neporazitelnost atd. zcela krok ND chápu https://www.lidovky.cz/orientace/kultura/cajkovskij-opera-strevicky-gogol-vecery-na-samote-pobliz-dikanky-narodni-divadlo.A220321_184314_ln_kultura_lros

1