Hvězdy, ty studené hračky

Hvězdy, ty studené hračky

Kosmický pilot Petr Chrumov se vrací se svým nákladním raketoplánem z hlubin vesmíru zpět na Zemi. Už na cestě zjistí, že neletí jako obvykle sám, ale že má společnost - Cizáka z civilizace počtářů. Tento reptiloid způsobí, že místo na kosmdromu přistane pozemský pilot se svým strojem na opuštěné silnici na ruském Dálném východě. Nouzové přistání se zdaří, ale v nastalém zmatku počtář zmizí. Příběh má všechny přednosti Lukjaněnkovy tvorby - strhující děj, svižné dialogy, téměř detektivní zápletku a nečekané rozuzlení. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/49_/496/hvezdy-ty-studene-hracky.jpg 4.3105

Petr Chrumov (1.)

Zvjozdy - cholodnyje igruški (1997)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Triton, Argo

DivnýJanko

ako fanúšik Lukjanenka som mal z textu radosť a pôžitok, len ten koniec bol prišitý akousi pre mňa horúcou ihlou, naviac z celého načrtnutého sveta sa dalo vytlačiť oveľa viac, no aj tak je to nadpriemer, je veľká škoda že sa od neho nepreloží všetko čo napísal, je to veľký talent

beveron
30.12.2016

Za me absolutně nejlepší!!! Nic me uz nesebralo tolik, jako zrovna Peta Chrumov. Dodnes jsou situace, kdy si říkám: Kualkuo, zahaj útok. Stoji za precteni

kalache
05.12.2016

...autor málokdy zklame...

Gandalff007
13.09.2016

Zvjozdy nám ukazuje úplné nový svět. Lukjaněnko je z mého pohledu dost podceňovaný.

ziriant
10.04.2016

Nyní zpětně mohu říci, že první díl rozhodně předčil ten druhý. Čili jsem vlastně četla ve správném pořadí - to nejlepší na konec. Lukjaněnko tady opět dokázal, jak si umí se čtenářem pěkně pohrát a vzbudit v něm touhu odporovat světu. Nebo rozhodně některým jeho nuancím.

Dinosaur
07.01.2016

(9/10) Kniha je zajímavá, nabízí zajímavé zvraty a náhled do jiného typu společnosti, na kterou jsem měl zhruba stejný názor jako hlavní hrdina. Uvidíme, co přinese další díl, který už mám rozečtený.

maja8148
05.11.2015

OK vím, že to úplně není k obsahu knihy, ale já osobně si vybírám mimo jiné knihu i podle obalu a nebýt tohle Lukjaněnko, tak bych ji vůbec nečetla( a asi ani dvojku). Což by ovšem byla velká škoda, protože si myslím, že Serie Petr Chumov je Lukjaněnkova nejpovedenější...

moira2912
12.06.2015

Už dlouho jsem nečetla sci-fi a tahle je docela vtipná. Takovým divným způsobem, ale píše to Lukjaněnko a ten vždycky dokázal psát tak, že mě to bavilo.
Jde poznat, že to psal Rus, pozůstatky jejich ideologií jsou z psaní cítit, ne špatným způsobem, ale jsou vepsané jedné rase tak těsně, že... no, jednoduše to nejde přehlédnout. A jde poznat, že to psal psycholog, v této knize víc, než v ostatních, zdá se mi. Jinak klasická sci-fi, další rasy ve vesmíru, cizí světy... a zvláštní, ne nepříjemný, ale podivný hrdina.

kaptah
19.09.2014

narozdil od hlidek ktere jsou jen nekonecnym nastavovanim kase bez zvlastnich novych napadu tohle jedno z nejlepsich lukjanenkovych del, i kdyz schema je podobne jako u ostatnich (ten vecne filosofujici outsider ze ktereho se nakonec stane vitez), tohle ma zajimave napady a dejove zvraty, prostredi

Ben Nevis
31.07.2013

Je to jeden z těch (nejen) scifi románu, kde se porovnává cizí morálka s tou, na kterou jsme zvyklí. Samozřejmě vždy vyhrává ta naše, protože jinou ani neznáme. A poklepáváme si s autorem po ramenou, jací jsme to my lidí borci, když uznáváme lásku a svobodu. Román mi tudíž přijde xenofobní, ale kdyby se oprostil od filosofování a věnoval se pouze příběhu a akci, neměla bych co vytknout.

Nechci porovnávat s Hlídkami, ale neodpustím si poznámku, že v Hlídkách mi přijde autor víc vyzrálý ve smyslu pro dobro a zlo a filosofování v Hlídkách bylo bližší mému smýšlení.

RaptoR
20.04.2013

Pěkně napsaný román. Lukjaněnko využívá zajímavého sci-fi nápadu pro své vlastní hlubší myšlenky. Filozofování ale není nudné, natož aby ochuzovalo knihu o děj. Srovnání s hlídkami bych ale raději vynechal. Přece jenom se jedná o romány, které jsou naprosto někde jinde - ani ne tak kvalitou psaní, jako vlastním zaměřením.
Jsem zvědav, jak si hlavní hrdina povede v pokračování "Svět stínu".

Jonny
28.01.2013

Pěkné, čtivé, pohlcující. Autor si s hlavním hrdinou pěkně pohrává.

Allebith
04.10.2012

Tak.. Mě naopak kniha velmi nadchla (oproti kolegovi níže). Děj je rychlý, poutavý.. Obsahuje vtip, akci, konfrontaci naší a zcela odlišné civilizace.. Zkrátka takový pohled na budoucnost bez leských příkras a pohled na "dokonalou" cizí civilizaci, která vlastně tak dokonalá není..

McGrinder
24.01.2012

No, přečetl jsem to, nebylo to špatné, ale určitě to není kniha, po které bych sáhnul znovu. Prostě na " hlídky " to nemá ani náhodou. Hodnocení 60%