Svět stínu

Svět stínu https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495/bmid_petr-chrumov-svet-st-495.jpg 4 107 10

Petr Chrumov série

< 2. díl

Hlavní hrdina románu „Hvězdy – ty studené hračky“ Andrej Chrumov se už na konci svého dobrodružství na planetě Vlast rozhodne, že se musí nutně podívat do světa Stínu, odkud předtím uprchla celá planetární soustava geometrů. Po lukjaněnkovsky obvyklých dobrodružných a na překvapení bohatých peripetiích se mu jeho záměr daří alespoň potud, že se do centra Galaxie, tedy do „světa Stínu“, skutečně dostane. Objeví tu další humanoidní civilizace, které mezi sebou vedou klasické „hvězdné“ války. Najde tu ale pomoc pro Pozemšťany a další Slabé civilizace Konkláve? Odpověď na tuto otázku dostanete v druhé části „hvězdné“ dilogie.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Triton , Argo

Zvjozdnaje ťeň , 1998

Luigi1
13.09.2023 4 z 5

Na můj vkus se zde moc filozufuje,začátek opět rozvláčny ale jinak jsem si pěkně počet

Meda77
17.01.2022 4 z 5

Polemizovat nad kvalitou autora je jako tahat norkový kožich do bazénu. Lukjaněnko je klasa, jak už v mnoha knihách dokázal. Kniha je čtivá a psána klasickou Lukjaňenkovinou, i když má o něco lepší dílka není to vůbec špatné,kniha je dějově uspořádáná a konec vcelku povedený. 4starsy určo.

zahradnice18
16.03.2020 4 z 5

Oddechové čtení. Líbí se mi, že příběh je ukončen, ikdyž trochu rychle a odbytě, Jen obálka nic moc.

petrulka
05.09.2018 5 z 5

Osobně se mi druhý díl líbil víc, je to čtivá, nevšední sci-fi, postavy propracované, autorův styl příjemný. Se závěrem se popasoval se ctí.

ziriant
11.03.2016 3 z 5

První díl dilogie se mi zatím nepodařilo sehnat, i tak ale myslím, že čtením rovnou druhého dílu jsem nic nepokazila. Horší je to spíš s obecným dojmem z příběhu, který se mi zdaleka nezdá tak poutavý, jak je to jindy u Lukjaněnka zvykem.

Dinosaur
10.01.2016 4 z 5

(8/10) V knize se opět dost filozofuje a polemizuje a možná je přecejen až trochu moc rozvláčná (nebo to je možná i tím, že jsem si teď napůjčoval moc knih a snažím se tím pokudmožno co nejrychleji prokousat), ale konec se mi líbil.

kaptah
19.09.2014 5 z 5

trochu slabsi nez prvni dil ale porad lepsi nez pulka hlidek

unavensluncem
29.10.2013 3 z 5

Prvni kniha byla lepsi. V druhe se Petr Chrumov uz prilis zamotova a vyvrcholeni je na tak rozsahly dej slabsi az nijake...

Ben Nevis
13.08.2013 2 z 5

Je to přímé pokračování prvního románu, a tak nemůžeme čekat rozdíl v kvalitě děje nebo psaní. Zase se tu hodně filosofuje a zase nám autor podsouvá, co si on (nebo jeho hrdina) myslí a je to těžké číst, pokud s ním nesouhlasíte, protože román není vhodný prostor na polemiku. Místy je kniha těžkopádná a nemusela být tak rozvláčná. Hlavně závěr je natahovaný a rozuzlení slabé.

Allebith
04.10.2012 3 z 5

Jedna z mála "druhých knih" (z dilogií), co mě tolik nenadchla jako její předchůdkyně. Je sice zajímavá, ale jedno přečtení mi možná docela stačí.. Petr je můj favorit, ale vysílat tak daleko ho autor nemusel..

Kniha Svět stínu je v