Šerá hlídka

3. kniha série Hlídka.
Tento text je pro věc Světla irelevantní. Noční hlídka *
Tento text je pro věc Tmy irelevantní. Denní hlídka *
Všemocný šéf má své tajemství. A Anton je odhalí. Je to dobře, nebo špatně? A pro koho? Síly Světla a Tmy se opět střetávají v odvěkém souboji.

https://www.databazeknih.cz/images_books/50_/501/sera-hlidka.jpg 4.5469

Hlídka (3.)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Argo, Triton

Sumerečnyj dozor (2004)

Kniha Šerá hlídka

kallisto

Tuhle serii bud budete milovat, nebo bez zajmu odlozite.

Kamys

Skvělá zábava, skvělé postavy (snad jen Světlana je trochu nudná), nečekané posuny a zvraty, krásně rozvíjí předchozí dvě knihy, pořád přináší spoustu nového a originálního. Čte se sama, (bohužel) hodně rychle. Výborná oddechovka s občasným zamyšlením nad povahou dobra a zla.
Jo a když jsem psala komentář k první knize Hlídky, že souboj Světla a Tmy je spíš Sparta a Slávie než Dobro a Zlo, tak jsem se docela trefila:
"Copak ti nedochází, že ani Světlo, ani Tma v čisté podobě prostě neexistují? Obě ty vaše hlídky jsou něco asi jako demokrati a republikáni ve Spojených státech. Přes den se kočkujou a dohadujou, a večer pořádají společné párty."

Renyem88

Asi nejlepší z hlídek, které jsem doposud četla. Co se týká kvality, série má vzestupnou tendenci. Konkrétně v tomto díle se mi líbila provázanost mezi příběhy a dokreslení světa jiných. Přišlo mi to logické. Příběh to byl určitě zajímavý a zůstane dlouho v paměti.

PS: Asi nejvíce se mi líbily popisy jednotlivých vrstev šera... prostě wow nad takovou představivostí...

petrulka
03.10.2018

Mnohem svižnější děj, plynulejší, více akce, méně rozvažování. Chválím.

Vikos
19.06.2018

BOŽÍÍÍ

arram
14.06.2018

Kniha byla fajn, ale pravděpodobně to není úplně můj šálek čaje. Děj mi často přišel hodně vláčný a roztahaný.

postoran-CZ
12.04.2018

Pro mne druhá nejlepší kniha série. Tohle se čte samo. Je až s podivem, jak Lukjaněnko stále dokáže držet původního děje a nadále ho rozvíjet.

Hellrampage
30.07.2017

Najlepšia časť opäť druhá, musím sa opakovať ale tá bola dokonalosť sama. A keď si k tomu človek pustí hudbu z Witchera 3 alebo podobnú, poviedka dostane správnu atmosféru. Prvý príbeh mi až tak nevadil, slúžil na rozjazd, no koniec a tretia poviedka celkovo sa mi nepáčila. Užil som si autorove filozofovanie o zlu-dobru a nočnej vs dennej hliadke.