Šerá hlídka

3. kniha série Hlídka.
Tento text je pro věc Světla irelevantní. Noční hlídka *
Tento text je pro věc Tmy irelevantní. Denní hlídka *
Všemocný šéf má své tajemství. A Anton je odhalí. Je to dobře, nebo špatně? A pro koho? Síly Světla a Tmy se opět střetávají v odvěkém souboji.

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501/big_sera-hlidka-JlN-501.png 4.5549

Hlídka 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Argo, Triton

Сумеречный Дозор (Sumerečnyj dozor), 2004

Kniha Šerá hlídka

John6900

Skvělé, tak pro mě zatím nejlepší díl. Přečteno jedním dechem. Každý z dílů krásně a postupně dovysvětluje fungování celého světa hlídek.

Agrim
10.06.2020

Super čtení

SUC185
31.03.2020

Ze serie Hlídek po první knize (Noční hlídka) pro mě nejlepší kniha. Hltal jsem ji a přečetl jsem ji během pár dnů. Na konci mi bylo i K. docela i líto

Yaromil
23.11.2019

Jo, tak to byla zase jízda! Začátek Šeré hlídky byl trochu pomalejší, ale pak se příběh vygradoval přes parádní "pohádkovou" druhou část až do epického finále, které by mohly závidět lecjaké hollywoodské bijáky! Užíval jsem si vše a to od filozofování, přes akci až po popis ruských reálií a dokonce i zmínku mého rodného kraje - Karlových Varů ;-). Teď si jen říkám, jestli je dobré v nejlepším přestat a nebo pokračovat ve čtení dalších dílů...

RMarkéta
16.10.2019

Do třetice všeho dobrého a zlého nebo Světleho a Temného. To záleží na tom, jak si to přebereme. Tady to platí dvojnásob. Lukjaněnko mě nezklamal. I tu lehkou překombinovanost jsem mu odpustila a užívala si polemik a filosofování, které k této knižní sérii neodmyslitelně patří. Je to prostě takový bonus, který skrze postavu Antona dostaneme. Chápu jeho protichůdné pocity a dokážu se s ním stotožnit. Ta psychologie je úžasná. To se mi moc líbí. Umožňuje mi to si příběh užít a že toho tady bylo dost. Dostala jsem přesně to, co jsem si přála.

kallisto
07.04.2019

Tuhle serii bud budete milovat, nebo bez zajmu odlozite.

Kamys
10.03.2019

Skvělá zábava, skvělé postavy (snad jen Světlana je trochu nudná), nečekané posuny a zvraty, krásně rozvíjí předchozí dvě knihy, pořád přináší spoustu nového a originálního. Čte se sama, (bohužel) hodně rychle. Výborná oddechovka s občasným zamyšlením nad povahou dobra a zla.
Jo a když jsem psala komentář k první knize Hlídky, že souboj Světla a Tmy je spíš Sparta a Slávie než Dobro a Zlo, tak jsem se docela trefila:
"Copak ti nedochází, že ani Světlo, ani Tma v čisté podobě prostě neexistují? Obě ty vaše hlídky jsou něco asi jako demokrati a republikáni ve Spojených státech. Přes den se kočkujou a dohadujou, a večer pořádají společné párty."

Renyem88
03.02.2019

Asi nejlepší z hlídek, které jsem doposud četla. Co se týká kvality, série má vzestupnou tendenci. Konkrétně v tomto díle se mi líbila provázanost mezi příběhy a dokreslení světa jiných. Přišlo mi to logické. Příběh to byl určitě zajímavý a zůstane dlouho v paměti.

PS: Asi nejvíce se mi líbily popisy jednotlivých vrstev šera... prostě wow nad takovou představivostí...