Nová hlídka

Šestá kniha série Hlídka. Proroctví. Proroctví pro celý čarodějný svět. Podaří se je utajit? Uslyší je Jiní anebo všichni lidé? Je vůbec ještě zapotřebí světa Hlídek, Světla, Tmy a čarodějů? Přichází prorok, neiniciovaný desetiletý chlapec, Jiný, Světlý. A přichází také Tygr, stvoření z nočních děsů Williama Blakea. Nikdo ho nezná. Ví se jen, že jde po prorokovi a Inkvizice odmítá pomoci. Bdí ještě někdo jiný nad rovnováhou Světla a Tmy? 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136157/nova-hlidka-136157.jpg 4.2246

Hlídka (6.)

Novyj dozor (2012)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Argo, Triton

Kniha Nová hlídka

duben

Už je to takové překombinované a už je tu moc úvah a málo akce.

toni-az
21.10.2018

Podle názvu by se mohlo zdát, že už to bude trochu nastavovaný boršč. Nicméně je to tak. Ač mám hlídkové příběhy (a obecně knížky od Lukjaněnka) moc rád, toto už na mě bylo trochu moc recyklované. Nic moc nového, snad kromě nekonečných disputací o Šeru, které probíhaly se všemi postavami kolem i pouze vnitřně v mysli hlavního hrdiny. Bohužel tato změna byla spíše k horšímu.

Abych pouze nehanil, kniha samozřejmě nepostrádá standardní hlídkové atributy jako napínavý příběh, atmosféra moderníhoi Ruska (a v tomto případě i Londýna a Tchaj-Pei), skvělé dialogy, nečekané zvraty a pocit, že hlavní hrdina, ač nejvyšší mág, je pouze figurka na šachovnici těch ještě větších hráčů.

No každopádně další díl si stejně přečtu a budu doufat, že v něm nebude chybět nic z toho, co se mi na sérii líbí.

UncleJoe
31.08.2018

Příliš nechápu místní ovace. Ze série se těžce stala dojná kráva, kouzlo Hlídek se zde úplně vytratilo, nemluvě o logických dírách v příběhu, jichž bylo víc jak těch v ementálu. Škoda, Lukjaněnko je sice pravděpodobně za spisovatelským zenitem, ale i tak má na víc, než předvedl zde.

trudoš
26.08.2018

Na úvod je třeba říct, že po lehce nevyvážené Poslední hlídce, kde bylo víc balastu (i když čtivého) než aktivní zápletky, je první třetina Nové hlídky jako hrnek poctivého turka hned po ránu. Nastartuje a donutí zbystřit pozornost. Sergej Lukjaněnko přichází s neobehranou hrozbou, o které nejen že nikdo nic netuší, ale jejíž pohnutky jsou pro všechny zúčastněné naprostou záhadou. Bohužel, jak je celá ta báječná rozehrávka narvaná tajemnými motivy, s dalším vývojem událostí už to tak slavné není, protože se vše vrací do starých kolejí. Tedy klasické Antonovo filozofování o podstatě dobra a zla, bodré disputace s kolegy i nepřáteli nad stavem společnosti a průběžné přehodnocování hlavního problému, aniž by se vlastně dělo něco smysluplného. Má to spád, o tom žádná, a postavy často mluví člověku přímo z duše, jenže už to není to staré akční čtení, kde konec každé jednotlivé části nakopnul pointou do rozkroku. Je to jen nostalgický návrat mezi něco důvěrně známého, ale dějově vyčerpaného.

postoran-CZ
12.04.2018

Po, dle mého názoru, slaší "Poslední hlídce" se Lukjaněnko vrací ve velkém stylu. Ano toto je ten příběh, který mne u "Hlídky" drží. Závěr možná pro někoho málo epický či snad dokonce laciný (!?). Nicméně pro mne tak nějak očekávaně neočekávaný a Lukjaněnkovský.

Dogwood
24.02.2018

Super kniha napínavá akorát mě naštval konec čekla sem něco epičtějšího...

Blood_Ice
16.02.2018

Konečně jsem se dostal k šestému dílu (poté co jsem zapomněl téměř všechny předešlé díly) a musím říci, že i po těch šesti letech, co jsem se s Lukjaněnkem "viděl" naposledy jsem se do děje a jeho skvělého popisu dostal během dvou stránek. Je pravda, že mě občas štvalo zmiňování postav z minulých dílů, které se mi bohužel vykouřili z hlavy (tedy hlavně podle jména), což se nedá vytýkat knize, ale mě samotnému.
Nicméně opět se setkáváme s Antonem a vrháme se do naprostého neznáma. Tentokrát je Denní hlídka dost v ústraní, ale to určitě neznamená, že by šlo jen o filozofování bez soubojů ;) Na scénu přichází tygr, o kterém nikdo nic neví a docházíme k bližšímu seznámení se se šerem ;) Prostě si to vemte a přečtěte!

Hellrampage
09.02.2018

Lukjaněnko ma dokázal príjemne prekvapiť tým, že v šiestom diele z Hliadky stále ukazuje niečo nové, čo tu predtým ešte nebolo. A zdá sa mi, že konečne konflikty a zápletky začínajú mať globálny charakter, pretože vrcholy v predchádzajúcich knihách mi prišli ako také menšie "potýčky". Konečne sa dozvieme, čo šero vlastne je a väčší priestor dostanú aj proroci. Jeden bod som stiahol pre prílišné filozofovanie a zbytočné kecy okolo (keď Iný cestovali). Koniec zostáva v napätí, čitateľ nevie, ako sa skončí, či Sergej definitívne uzavrie túto sériu.