Čas opovržení

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Druhá část ságy o Zaklínači.

Příběh běží dál paralelně v několika liniích – Nejdůležitější je samozřejmě Ciri a to, co znamená pro osud světa. Nezanedbatelnou částí je také politická situace a události okolo války s Nilfgaardem, která se chystá každou chvíli vypuknout…

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30491/cas-opovrzeni-3FG-30491.jpg 4.62907

Zaklínač: sága 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Leonardo

Czas pogardy, 1995

Kniha Čas opovržení

kurama45

Pribudlo postáv, dejových línií, zápletiek, intríg i konšpiračných teórií, no napriek tomu som sa v tom ani trochu nestrácala. Klobúk dole.
Geralt sa postupne kamsi vytratil a s ním aj všemožné potvory, škoda. Ciri zase dospela, resp. k tomu bola (bohužiaľ) prinútená :(.

Sapkowského jazyk sadol do opísaného prostredia ako riť na šerbeľ, poľská audiokniha svojou genialitou, originalitou, zvukovými efektami a krásnou prácou s hlasmi zasa prekonala tú prvú. No a koniec nedá inak, než sa vrhnúť na ďalší diel.

J.P.S.

Pokračování ságy a rozvíjení zastřešujícího příběhu. Nová válka s Nilfgaardem se blíží a člověk se postupně dozvídá, že Ciri je důležitěšjí postavou, než si myslel. Perlou téhle knihy pro mě byla řež, ve kterou se změnil původní slavnostní ples na Thannedu.

A největší dilema bylo, zda za větší svině považovat Scoia'taely (elfí pakáž...), nebo Potkany (tuhle bandu loupeživých mládežníků jsem upřímně nesnášel, a to i navzdory sympatiím k Ciri).

Katie*

První půlka a něco mě bavila vážně hodně, u druhé už moje prvotní nadšená opadlo. V případě tohoto dílu mi trochu vadilo velké množství postav v některých kapitolách, měla jsem docela problém orientovat se v tom, kdo je kdo, a hlavně kdo je kladná postava a kdo záporná. Taky mě trošku mrzí, že tu nebylo moc Geralta, jeho mám v téhle sérii opravdu nejradši a části s ním mě baví číst nejvíc. Čas opovržení skončil docela zajímavě a rozhodně čtenáře navnadí na to, aby si přečetl další díl - já jsem tedy hodně zvědavá, kam se bude ubírat cesta mladé Ciri - ale vzhledem k tomu, že druhá polovina knihy mé nadšení zase trochu snížila, se do Křestu ohněm pustím asi po delší pauze.

DreamerX9

Líbí se mi kam se děj posunul. Tahle kniha má všechno napětí, humor i krásu fantasy. Rozhodně se těším na třetí díl. Seriál knize nesahá ani po kotníky.

Merry001

Perfektní počin. Druhý díl o Ciri a čtenář očekává, že se pomalu začne děj rýsovat a ubírat jedním směrem. Marně. Autor mění dění, rozklíčuje charakter několika vedlejších postav, ale čtenář není o mnoho chytřejší. Protože děj se vydá úplně jinou cestou, než čeká.
Perfektní spád, precizní popisy včetně popisů charakterů. Velice oceňuji kresby. V Zaklínači I jsem litoval, ze není doplněn více ilustracemi. Mé přání bylo v tomto díle vyslyšeno. Nutno dodat, že kresby jsou stejně epesní, jako série Zaklínače ????

Gabriela_K

Kniha mě vlastně nebavila, musela jsem se do čtení nutit. Byly tam části, které mě i bavily. Byly tam části, které mě vůbec nebavily.
Jak v prvním díle i v tomto, jsem měla problém se jmény, protože se tam i v určitých chvílích objevovalo spoustu postav a tak to pro mě bylo dost nepřehledné.
Těšila jsem se na více příběhu s Geraltem, což se nestalo. Nerozumím tomu, že je to hlavní postava, když ji máme ani ne v půlce knihy?
Příběh se více zaměřil na Ciri, která mě tentokrát nebavila, i když v prvním díle byla skvělá. Ano chápu, že je o něco starší a zažívá jiné věci než dřív, ale nebyl to můj šálek kávy.
Za mě knihu nemůžu doporučit. A v tuto chvíli celou sérii odkládám, ale určitě bych se k ní chtěla někdy vrátit.

luculi

Svět Zaklínače mě pohltil. Sice jsem jej začala číst ještě předtím, než se vůbec na seriálu začalo pracovat, ale nejvíc mě polapil až právě s ním. Je to jiné, je to zajímavé, čtivé a určitě má proč sklízet úspěch. Ale kdy už konečně bude Geralt více v popředí a stane se opravdu hlavní postavou?

fruitbueno

Čas opovržení je stejně jako předchozí díl prostě dobrý. Připravte se na politiku, intriky, ale třeba také minimum Geralta. Větší prostor v tomto díle dostala Ciri, jejíž pouštní pasáž jsem přelouskala opravdu jedním dechem. Intenzivní, vynikající, skvěle napsaná kapitola mi vsugerovala dojem vyprahlosti a vedra :) Taky jsem si celou dobu říkala, jak by asi vypadal překlad z jiného jazyka než z polštiny. Přijde mi totiž styl Stanislava Komárka typicky slovanský, přirozený, naprosto padnoucí do zaklínačské ságy.

Čarodějka stínů
Čarodějka stínů