martina.tim martina.tim komentáře u knih

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Takže tohle vážně ne!! Začátkek se rozvíjel dobře a příběh do první poloviny ještě líp, ale od druhé poloviny to šlo z kopce a ten konec???? To jako fakt?? Přišlo mi, že šlo autorce hlavně o to čtenáře co nejvíc šokovat a to se jí samozřejmě povedlo! Ale mě se ten konec absolutně nelíbyl. Nereálný. Nepovedený béčkový film. Úplně to zabil. Asi na tenhle typ thrilleru nejsem.

06.09.2017 odpad!

Tanec větru Tanec větru Nora Roberts

Skvělý odpočinkový příběh. Mě zase narozdíl od jiných ta magická linka bavila. Nebylo to nic přehnaného a do příběhu mi to sedělo. U konce jsem byla napjatá, jak to dopadne a dopadlo to lépe než jsem čekala. Palec hore a šupem na další díl :)

03.09.2017 4 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Takže to bylo dost nervydrásající čtení. Tedy aspoň pro mě. Netuším, jak bych se zachovala já v její situaci, takže ji nebudu nijak soudit, ale hlavní agresor byl vyšinutý magor. Ta bezmoc, kterou cítila Clarissa si člověk ani nedokáže představit. Co se týče stylu psaní, tak mě se četl hravě. Žádné zmatečnosti jsem nezaznamenala a příběh plyne tak jak má. Doporučuji silnějším povahám.

24.08.2017 5 z 5

Smrtící samota Smrtící samota Lisa Gardner

Je mi líto takovéto hodnocení, ale bohužel mě knížka nijak nechytla. Vůbec se mi do nechtělo začíst a přitom děj a ani zápletka nebya tak špatná.

15.08.2017 2 z 5

Oběť ve stínu Oběť ve stínu John Sandford (p)

Ze začátku mě příběh moc nezauja. Více méně jsem ji četla ze setrvačnosti. Na konce jsem si připadala jak na divokém západě. První díl se mi líbil více.

05.08.2017 3 z 5

Temnou chodbou Temnou chodbou Lois Duncan

Náhodou na tu doby, kdy kniha vznikla tak to bylo příjemné čtení. Taková chuťovka. Co se týče konce tak ano mohla to trošku více rozvést, ale zase nechala autorka prostor pro domyšlení. V dnešní době jsme zvyklí číst jak si postava vede "po osudné události", ale u tohoto díla si ráda zbytek sama domyslím :)

29.07.2017 4 z 5

Stalkeři Stalkeři Paul Finch

Kruci, ani nevím co napsat. Prostě paráda. Začátek naprosto skvěle rozjel zákeřné praktiky "Sympaťáků". Akčních scén tam není málo i když je pravda, že některé jsou trochu přitažené, ale nic co by se nedalo odpustit. Vřele doporučuji.

23.07.2017 5 z 5

Hrobař Hrobař Lisa Jackson

Druhý díl série Savannah mě osobně bavil daleko více než ten první díl, který byl pro mě už přes čáru. Tento díl má skvělý námět, dostatek zvrácené surovosti vraha přezdívaného "Hrobař" a dostatečný přísun adrenalinu. Jediné co mě u příběhu trošku zarazilo byla romantická dějová linka. No myšleno je spíše ten obrat o 180 stupňů. U toho mi skřípaly zuby, ale vem to čert. Doporučuji.

15.07.2017 4 z 5

Na Věrnosti Na Věrnosti Tana French

Tak nevím. Dala jsem autorce druhou šanci. Už před delší dobou jsem četla knížku V lesích a z této knihy mám naprosto stejný pocit. Že já blb se vždy nechám nachytat anotací a komentáři. Popravdě začátek měl parádní rozjezd. Než jsem se dostala do poloviny už to začalo dost skřípat a posledních 100 stran už jsem měla co dělat abych je dočetla. Není problém v tom, že by kniha byla špatná, ale problém je to, že tady je to uváděné jako detektivka, ale vždyť drtivou většinu se tam řeší rodinné vztahy. Kdo, kde, s kym, proč...... co se stalo před 20 lety, jaký vztah k sobě mají v současnosti atd.... Spíš bych knihu doporučila románovým čtenářům. Já osobně mám radši takovou tu svižnější dějovou linii, kde se pořád něco děje, že ani nepostřehnu že jsem na konci. Tohle pro mě byla nuda nuda a zase nuda.

14.07.2017 2 z 5

Na to vem jed Na to vem jed Ann Granger

Pro mě příjemné zpestření. Konec byl sice trošku překombinovaný, ale v podstatě klasická anglická detektivka takže se to dalo čekat. :)

10.07.2017 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Takže naprostá bomba. Autorka dokáže čtenáře zmást a na konci knihy překvapit. I když pravda, že mě "to" napadlo už po půlce jak to s těmi vraždami bylo, ale i tak po ujištění mě to dost překvapilo. Strhující příběh, který se nedá odložit než po přečtení poslední stránky :)

07.07.2017 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Tak to byla jízda. Tento díl se mi líbil o trošku více, než ten první. Postavu Alex jsem nenáviděla od první chvíle a připadala mi absolutně neporazitelná. Závěr se mi líbil, že jsem nemohla chvíli posedět, jak jsem byla napnutá. Prostě za mě paráda :)

28.06.2017 5 z 5

Osudový dluh Osudový dluh Olle Lönnaeus

Příběh mě velmi zaujal. Styl byl jiný než na který jsem zvyklá. Líbila se mi změna ohledně hlavního hrdiny policisty Jonnyho Lilji. Jonny je zde charakterizován jako chorobný hráč pokeru, sázkař na dostizích a stírač výherních losů. Zároveň i srab, posera a "cíťa". No prostě pravý opak těch klasických vymakaných, playbojovských a děsně inteligentních detektivů z jiných knih. Určitě to není moje poslední kniha od tohoto autora. :)

18.06.2017 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Tak to byla jízda. Miluju tohoto autora a jeho poutavý styl psaní. Dokonale vytvořené zápletky a ty vraždy promyšlené až do detajlu. Ta surovost je až zdrcující. Prostě bomba.

13.06.2017 5 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Ze začátku mě to chytlo, ale postupem stran mě to znechucovalo čím dál tím víc. A nejen těmi vulgaritami. Styl vyjadřování postav mi přišel, jak pro fracky. Zařazuji do nedočtených knih. :(

13.06.2017 odpad!

Volba Volba Nicholas Sparks

Pro čtenáře detektivek a thrillerů, jako jsem já měla být tato kniha odpočinkovou četbou. Zprvu mi příběh připomínal až příliš přečervenalou knihovnu, dokonalou pohádku a sen snad každé z nás o najité pravé lásce. Polovina knihy navodila takové pocity, že jakmile jste došli do bodu v knize, kde Travis vypráví o tragédii, která je postihla, tak si připadáte jako by vám někdo vrazil vší silou pěstí do břicha. Ten pocit, jak prožíváte štěstí a z vteřiny na vteřinu jste bezmocní a zoufalí, že vám prostě ta slza ukápnout musí. Posledních pár kapitol mi jich ukápla spousta a to nejsem žádná cíťa, ale způsobem jakým to autor napsal mě prostě dostal.

21.05.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Tato knížka se mi velmi líbila. Zajímavé mi přišlo právě těch několik linek příběhu. Tobiasovo dobrodružství, Miin vztah k mrtvé sestře a sebedestruktivní myšlenky, Munch a jeho vztah k rodině.... Na konci bylo dle mě skoro vše vysvětleno a co nebylo si jde lehce domyslet. Ano té detektivní části je tam trochu méně spíše mi to připadalo, že se se případ řešil sám, ale jako thriller a celek to bylo skvěle vymyšlené. Palec nahoru a doporučuji.

14.05.2017 5 z 5

Případ ukradeného zubu Případ ukradeného zubu William Ritter

Skvělý díl. Na to, jak málo čtu fantasy tak mě tyto příhody s Jackebym neskutečně baví.

09.05.2017 4 z 5

Až se tě život zeptá Až se tě život zeptá Cecelia Ahern

Naprosto skvělá knížka. Velice čtivá a zábavná. Zaujal mě námět příběhu a zamyšlení nad svým vlastním životem a postojem k němu. Velice mi zpříjemnil chvíle a klidně bych zvládla ještě o dost více stran :)

07.05.2017 5 z 5

Erotický knižní klub Erotický knižní klub Connie Kostel Spittler

Za mě super oddechová četba, která mě zbavila čtecí krize :). Líbilo se mi to, jak autorka ztvárnila teorii chaosu, že jsem měla občas sama chaos :D. Každopádně pěkně počteníčko a nešlo se odtrhnout.

04.05.2017 5 z 5