martina.tim martina.tim komentáře u knih

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Nedočteno. Toto téma ve mě vzbudilo čtecí krizi. Nejde to. Vadí mi snad všechno. Caffery, Rebeca..... prostě všichni. Snad se ke knize někdy vrátím a dočtu, ale momentálně zklamání.

02.05.2017 1 z 5

Naprostá bomba :). Skvěle podaná podoba smrti a knihu jsem měla velice rychle přečtenou, protože jsem ji nemohla odložit. Chvílemi jsem si říkala jestli vůbec někdo do toho důchodu dojde :D :D Těch lidí co tam umíralo kolem Martina bylo dost, ale nadruhou stranu "vo tom to je" :D Takže příběh pobavil, skoro rozbrečel, a nadchl.

23.04.2017 5 z 5

Mrtvá světice Mrtvá světice Kathy Reichs

Tentokrát se příběh dostává na kobylku úplným magorům (sekty....) a nenechá vás na pokoji. Na začátku Temp sice řeší trošku jiný případ než pak ve zbytku knihy, ale téma mě bavilo. I když mi na konci vřela krev, protože mě vždy ty jejich "žvásty" zvedaj ze židle. No musím zklidnit a dát si kafe. :) Super počteníčko.

20.04.2017 5 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Začátek knihy je opravdu hodně zdlouhavý. Spousta věcí by se dala vyškrtat. Po půlce už jsem se začínala vcelku nudit, ale konec už byl o něco lepší.

12.04.2017 3 z 5

Motiv Motiv Jonathan Kellerman

Takový průměr. Docela mě tam chyběl pohled samotného vraha. Víceméně tam od začátku děje až po 3. třetinu jen vymýšlely nesčetně variant "kdo" a jak by to mohl udělat. Konec byl takový hrozně rychlý. Každopádně to nebylo nejhorší čtení a v klidu jsem knížku dočetla.

08.04.2017 3 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Skvělý příběh, který mě neskutečně bavil. Sice nejsem věrný čtenář fantasy ani scifi atd. Ale tato kniha mě dostala. Propojení doby s různými skřety, vílami, duchy, leprikony atd... s detektivním směrem je prostě něco pro mě. :) Doporučuji.

05.04.2017 5 z 5

Genesis Genesis Karin Slaughter

Opětovně skvělý děj. Příběh byl velmi zajímavý a propracovaný až do konce. Nad osudem oběti mi na konci běhal mráz po zádech. Tohle zažít bych nechtěla.

01.04.2017 5 z 5

Ledové srdce Ledové srdce Tami Hoag

No... jak to napsat. Na knížku jsem se šíleně těšila. Anotace mě nadchla a už jsem se nemohla dočkat, až ji popadnu a začnu číst. Začátek mě skutečně nadchl, ale jak kniha pokračovala tak i to nadšení uvadalo, až jsem si uvědomila, že knížku čtu nějak dlouho (5.den) a to je pro mě ukazatel, že není něco ok. Tak jsem začala přeskakovat odstavce až půl stránky a najednou konec. Konec byl sice lepší, ale už mě nedokázal naplno připoutat ke knize. :( Což je smutné. Snad mě nezachvátila čtenářská krize, ale to zjistím u další knihy. Každopádně knihu nezatracuji a ani nehaním a určitě stojí za přečtení. Chyba bude spíše na mé straně.

25.03.2017 1 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Další díl zmáknut levou zadní. Sice je pravda, že tento díl se mi zdál trošičku slabší oproti druhému, ale i tak to byla jízda.

A už teď mám absťák. O přeložení dalších dvou dílů se uvažuje, ale je to neurčité. Tak snad se hnou a skutečně je vydají, protože už autorka napsala i 6. pokračování.

22.03.2017 5 z 5

Království Království Amanda Stevens

Opětovně skvělý temný příběh ze života Amelie. Do příběhu jsem se vžila a na rozdíl od jiných záporně hodnotících, kteří nejspíš příběh zcela nepochopili, tak mě seděl jak "prdel na hrnec". Vše tam dávalo smysl a bylo i vysvětleno. A honem honem na třetí závěrečnou část. :)

19.03.2017 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Konečně kniha, ve které jsem jí ty duchy věřila. Marně jsem hledala knížky s duchařskou tématikou, která by mě bavila a která by mi dala to mrazení v zádech. Dokonce ani Yrsa - Pamatuji si vás všechny to nedokázala a nevěřila jsem jí to. Takže velký palec nahoru a s chutí na další díl :)

16.03.2017 5 z 5

Noční pavouk Noční pavouk John Lutz

Pravda, že vývoj příběhu a jeho vyvrcholení je trošku překroucený jako paragraf a autor se snažil o co největší překvápko, ale i tak se mi kniha líbila a člověk byl napnutý jak sáňky v létě. Takže zase někdy pane Lutzi ;)

09.03.2017 5 z 5

Oběšenec Oběšenec T. J. MacGregor

No bohužel u mě tato kniha žádná sláva a to jsem se na ni těšila, protože mě nalákala možnost čtení myšlenek. Každopádně jsem ji ani nedočetla. Bylo tam pár dobrých momentů, které mě bavili, ale bohužel nedonutili mě číst dál. Na mě spousta "vaty" - popis vad Sheppova auta a jak s ním jede do servisu nebo popis bank u kterých má přečerpaný limit. Prostě na mě zbytečných detailů, které mi k ničemu nejsou. Další slovíčko, které mi vadilo bylo "vztahovat se". Netuším jestli je to autorkou nebo jen v překladu knihy, ale nesedělo mi to k činnosti, kterou provozoval Hal.

03.03.2017 1 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Opětovně neskutečně napínavý a strhující příběh plný mrazivého boje o život. Skvělé počteníčko.

28.02.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Pro mě příjemná změna oproti jiným detektivkám. Erika na začátku byla příšerná, ale naštěstí jen na začátku. U příběhu se mi líbilo, že z ní autor nedělal superhrdinku, ale toho "házení klacků pod nohy" ze strany nadřízených mě štval. Každopádně příjemně ztrávený den s knihou :)

26.02.2017 5 z 5

Úkryt před světlem Úkryt před světlem Barbara Erskine

Knížku jsem našla v knihovničce u rodičů a zaujala mě. Je to první kniha od Erskinové. No jak začít. Zaujal mě námět "čarodějnictví" Do prvních stránek jsem se začetla poměrně lehce, ale postupem času jsem knihu častěji odkládala, protože mě to přišlo už hrozně rozvleklé. Jako by se tam nic moc nedělo. Po dočtení zhruba dvousté stránky jsem už nějak ztrácela zájem knihu číst a neustále jsem se do ní musela nutit až to přešlo přes přeskakování odstavců až stránek. Konec jsem jen tak přeletěla a zvědavost, jak kniha skončí mě opustila nadobro. :( No, ale neházím flintu do žita a určitě zkusím i jinou knihu od Erskinové.

22.02.2017 odpad!

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Hm... za mě zklamání. První polovinu knihy jsem přečetla jako po másle, ale poslední stovka stran už mi přišla nějak natahovaná. Nějak jsem se nemohla dobrat a hlavně dočkat konce až jsem přeskakovala odstavce. Asi jsem od ní mnoho očekávala a mé zjištění, že duchařiny mě nebaví.

16.02.2017 3 z 5

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Opětovně brilantně napsaný příběh. Děj kroužící okolo satanismu a čirého zla mě uchvátil. Člověk nemohl přestat číst. Vřele doporučuju :)

12.02.2017 5 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Naprosto mě tento příběh dostal. Už hodně dlouho jsem neměla v ruce knížku, která by ve mě budila tolik pocitů a kterou bych tak intenzivně prožívala. Chvíli jsem nemohla posedět, postát ani přestat o ní přemýšlet cestou do práce. Nemohla jsem se ani dočkat až příjdu domů a zase se do ní ponořím. Charakteristika postav a průběh děje byl tak neskutečně reálný. No abych se pohla dál tak zároveň mě některé postavy neskutečně rozčilovali. A to nejvíc Barbara. Při čtení jejích částí jsem měla sto chutí ji dát po tlamě. Ten její styl výchovy a to jak je ten styl dokonalý, že sebemenší upozornění bere jako políček... Stellu bych mít asi za kamarádku nechtěla.

Zakončení děje jsem osobně nečekala a tudíž mě dost překvapil. :)

10.02.2017 5 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Zajímavý detektivní příběh. První přečtená knížka od této autorky a určitě né poslední. Na knížku mě nalákal nádech duchařiny a velice mě potěšil a bavil.

07.02.2017 4 z 5