martina.tim martina.tim komentáře u knih

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Báječný a zároveň i velmi skličující děj knihy. Vyprávění Mily mě dostávalo do varu. To, jak se obchodníci s bílým masem chovají k mladým dívkám, jako ke kusu dobytka. Příběh se mi dostal hluboko no mozku. Přemýšlela jsem o něm i po dočtení knihy. Napadlo mě, že kolik žen či dívek v tuto chvíli někde takhle trpí. No každopádně skvělý díl, který si zaslouží pět hvězd.

18.09.2016 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Naprostá bomba. Za mě musím říct, že jsem se dostala do příběhu hodně hluboko. Tato kniha se mi dostala pod kůži.

14.09.2016 5 z 5

Pravidla oběti Pravidla oběti John Sandford (p)

Mé první setkání s tímto autorem a s Lucasem Davenportem. Knihu jsem četla s nadšením a s velkou dychtivostí.
Děj mě velice rychle vtáhl do centra dění. Hlavní vyšetřovatel Lucas na mě působí trošku jako Playboy, ale i on má své mouchy. Působí jako velice inteligentní chlap, ale zároveň je lehce naivní ve vztazích k ženám. Nechá se lehce z jejich strany ošálit. Občas jsem si při čtení říkala: "Lucasi, Lucasi, ty jseš tak blbej, že to není možný" Ale každopádně v detektivních schopnostech je bystrý a velice intuitivní. Co se týče vraha, tak ten na mě působil jako velice hloupý člověk ale s neuvěřitelným štěstím. Líbilo se mi i to, že na rozdíl od jiných thrillerů, tak zde nebyly popsány vraždy do poslední kapičky krve, ale přesto byla kniha napínavá a byla to příjemná změna.
Televizní stanice mi připadali jako bezpáteřní dravci, kteří se honí za sledovaností a nedochází jim, že tím můžou způsobit spoustu nepříjemností. Jde jim jen o sledovanost o nic víc.
Autor si mě získal a vřele doporučuji. Já se vrhám na další díly.

10.09.2016 5 z 5

Viděl jsi ji? Viděl jsi ji? Karen Rose

Takže.... Z kraje mě kniha zaujala. Příběh je perfektní, ale ta romantická část fakt není nic pro mě. Je jí tam věnováno hrozně moc prostoru a mě unudila a přebila tu napínavou část. Ke konci jsem už stránky přeskakovala a těšila jsem se, až ji konečně dočtu a odložím. A Epilog mě zabil.

01.09.2016 2 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Tento díl se mi četl velice těžce. Slova se mi nedrala přes jazyk a i děj mě nezaujal a Harry mě štval jak jen to šlo. Na to, jak jsem zhltla červenku tak toto bylo pro mě zklamání.

21.08.2016

Nic nebude jako dřív Nic nebude jako dřív Karin Slaughter

Opětovně skvělá kniha. Will je skvělý detektiv s pár chybami. Líbí se mi, že to není žádný playboy, ale normální chlap s normálními problémy. Angi mě pomalu začíná štvát tím, že se chová jak....V prvním díle jsem ji měla ráda, ale tady už moc ne. Will si zaslouží víc. Každopádně příběh byl poutavý a čtivý.

30.07.2016 5 z 5

Anglické duchařské historky Anglické duchařské historky Richard Dalby

Příjemné odpočinkové čtení. U některých povídek jsem se nudila u jiných mi naskakovala husí kůže a jinou jsem zase ani nedočetla. Takže dávám zlatý střed :)

28.07.2016 3 z 5

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Bombastik. Nevím jak jinak vyjádřit pocit z této knihy. Přečteno jedním dechem a už teď mám vruce třetí díl a jak jsem zjistila, tak se chystá i čtvrtý. Což mi udělalo velkou radost. Miluju tento příběh o Charley Davidson. Jen horko těžko se kniha odkládala. Jen pevně doufám, že Dobrovský bude pokračovat ve vydávání i dalších pokračování, kterých je momentálně 10 a chystá se i 11. díl. Je to jak droga.

25.07.2016 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Tato kniha byla pro mě oddychovkou. Jelikož jsem ji četla po Mesiášovi tak mi přišla trošičku slabší kafe, ale prostředí starých sanatorií mě velmi láká! Minulost Kim Stoneové je velmi zajímavý. Mám v plánu si přečíst i další příběhy Kim Stoneové.

Červenka Červenka Jo Nesbø

Tento díl jsem měla přečtený velice rychle. Děj byl svižný a napínavý. Jen škoda, že už po třetí mi Nesbo nechal zabít oblíbenou postavu. Člověk se začte a postupně si oblíbí určité postavy a on mi musí zlomit srdce tím, že mi ji sebere :(. Ale fajnové počteníčko to bylo. Doporučuji.

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Neskutečně brutální počin tato kniha!! Dostala mě od začátku do konce. Skvěle napsané dílo s ještě brutálnějšími vraždami. A ten závěr byl exkluzivní. Vřele doporučuji.

Kniha mrtvých Kniha mrtvých Lincoln Child

Moje první setkání s Pendergastem a je přímo famózní. Do knihy jsem se začetla hned od první strany a nemohla se od ní odtrhnout. Velice napínavý příběh o Senefově hrobce a o její kletbě. Zcela ručitě se směle pustím i do dalších příběhů z pera této dvojice. Vřele doporučuji. :)

15.07.2016 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Nedokážu si pomoct, ale tetno poslední díl mě vcelku zklamal. Mám ji doma v knihovně již od loňska, ale vrhla jsem se na ni až teď. Možná jsem ji měla přečíst hned po Písečném muži, když jsem byla nadšená a asi by mě více bavila a určitě bych ji zhlatla lépe, než teď po jednom roce. Do čtení se musím nutit a i tak mám rozpolcené pocity. U některých pasáží si říkám: WTF???? Takové to zacházení až do krajností mě přijde už přes čáru. Každopádně mi chybí dočíst ještě pár stránek, ale toho přemlouvání.... ohodnotím po dočtení.

Tak jo. Dočteno. Je pravda, že konec odsýpal pěkně. Kniha je čtívá, ale v hodně bodech zachází až do krajností, u kterých jsem skřípala zuby.
Vrah na mě působil chvílemi jako superman. To co dokázal mi hlava nebere, ale byl to psychopat co si budeme povídat.
Za další bych zhodnotila policejní tým jako otřesný. Hlavně Adam. U toho jsem si několikrát představovala, jak má špička boty končí v jeho rozkroku. Arogantní zajíc, který si myslí, jak je dokonalý a skvělý policista a přitom je to břídil. I další komisaři mě štvali, jak byli zaujati proti Joonovi. Netvrdím, že by mu měli líbat nohy a uctívat jako boha, ale i tak jako k bývalému kolegovi by mohli mít nějakou tu úctu. Co se týče Margot, tak ta mě až zase tak nevadila alespoň neházela druhým klacky pod nohy. Pro mě zaručeně zklamání o proti předešlým dílům. I tak se určitě vrhnu na připravující se řadu: Hřiště.

11.07.2016 1 z 5

Intenzita Intenzita Dean Koontz

Tuto knihu jsem četla bez přestání. Děs a hrůza v ní obsažená mě nepřestávala fascinovat. Neskutečně čtivý a famózní příběh. Zvrácenost a vrahova touha po krvi je neuvěřitelná. Vřele doporučuji.

09.07.2016 5 z 5

Triptych Triptych Karin Slaughter

Kniha mě neskutečně dostala. Čtivá a napínavá až do konce. Dlouho jsem tak skvěle propracovanou knihu nečetla. Té brutality tam bylo habakuk. Michael..... No coment.... John mě trochu štval, že si ve spoustě situácích nechal sr** na hlavu. Willovi jsem fandila aby to s Ange zvládl, ale konec byl uspokojivý. Velký palec nahoru a 5 hvězd k tomu :)

08.07.2016 5 z 5

Nemilovaní Nemilovaní John Saul

Právě dočteno. Docela jsem se ze začátku musela nutit. Tenhle žánr není přímo můj šálek kávy, ale později jsem se do příběhu začetla více. Těch vražd tam bylo skutečně na mě mnoho. Člověk, jak čte si postupně na postavy tak zvykne, že jim fandí a pak přijde rána v podobě jeho zavraždění a to zrovna nemusím. Ale jako celek to byl poměrně dobrý příběh. Proto dávám 4 hvězdy.

03.07.2016 4 z 5

Dokonalá iluze Dokonalá iluze James Patterson

Tuto knihu doporučuji. Četla se jedním dechem a opravdu jsem se od ní nemohla odtrhnout. Napínavé od samého začátku až do konce. Velký palec nahoru a 5 hvězdiček k tomu.

30.06.2016 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Tuto autorku jsem poznala náhodně, když jsem probírala v knihovně co si ještě půjčit k té hromadě co mám v ruce. A nelituji. Tato kniha mě bavila stejně tak, jako ta první. Děj se odehrává v prostředí školy a vyšetřování probíhá svižně. Závěr byl napínavý a dosti děsivý.

05.06.2016 5 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Pro mě skvělé pokračování prvního dílu. Děj byl napínavý a poutavý. Člověk jak sedne tak už knihu nepustí. Konec měl rychlý spád a vůbec jsem ho takový neočekávala. Nutí mě nad tím pořád přemýšlet. :)

04.06.2016 5 z 5

V lesích V lesích Tana French

Nebylo to špatné čtení. Začátek poutavý, průběh napínavý, ale ten konce mě vůbec nešel přes jazyk. Ryan mě vcelku zklamal. Nakonec dočteno, ale s dalšími díly si zatím dám pohov. Každopádně musím hodnotit 4 hvězdy za celkový dojem.

30.05.2016 3 z 5