martina.tim martina.tim komentáře u knih

Přijdu tě zabít Přijdu tě zabít Kathy Reichs

Dokonalost. Knížka mě nadchla už od začátku. Skvělý příběh a ten závěr měl grády. Jediné co mi vcelku vadilo, byly francouzské věty, které mě rušily při čtení. S chutí do dalších případů s doktorkou Brennanovou :)

03.02.2017 5 z 5

Temná hra paměti Temná hra paměti Ron Puyn

Hm... Do začátku příběhu jsem se zcela ponořila a nešlo se odtrhnout. Postupem času jak se stránky otáčely dál a dál jsem měla pocit, že to lepší už mám přečteno. V poslední třetině příběhu, kdy se děj začínal rozplétat mi čelist čím dál více padala. Nebylo to strhujícím dějem, ale tím absolutně neuvěřitelným směrem, kterým se odehrával. Tolik nepatrných maličkostí, které nedávali absolutně smysl. Nemyslím teď toho "démona", kterého Rachel popisovala nebo ducha, ale úplně obyčejné situace. Nevím jak to popsat abych neprozradila příliš mnoho. Každopádně takový konec jsem nečekala a zklamal mě. Proto jsem ubrala z hodnocení.

21.01.2017 3 z 5

Nikdy nevíš Nikdy nevíš Chevy Stevens (p)

Tato kniha mě na začátku velice chytla a člověk se nemohl odpoutat, ale postupem jak jsem otáčela stránku za stránkou mě popadalo rozčilení. Chování samotné hrdinky Sáry mě rozčilovalo, chování její dcery mě rozčilovalo. Výchova ve stylu: "Nejsem tvůj rodič, ale tvůj otrok" mě rozčiloval. Dále mě po chvíli začala kniha i nudit tím, že příběh jakoby ustrnul na jednom bodě. Neustále hrdinka čekala na hovor nebo někomu volala nebo jí někdo volal takový kolovrátek, který mě připadal nekonečný. Závěr knihy mě ale opět chytil a nepustil. Každopádně knížka stojí za přečtení :)

19.01.2017 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Opětovně skvěle napsaný příběh. Propracovaný od začátku až do konce. Závěr mě dost překvapil a dávám za 5*

14.01.2017 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Za sebe dávám 5*. Pro mě byl příběh napínavý a velmi chytlavý. Poslouchala jsem ji jako audioknihu a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Zápletka byla jednoduchá, ale o to více zajímavější, jak může být člověk vyšinutý a zvrácený, že dokáže kvůli své pověsti zinscenovat tak zákeřný plán. Jak nejde daleko i k vraždě aby si uchoval vybudovaný obraz sama sebe. Jsem ráda, že i tak nízké hodnocení, které tato kniha má mě od přečtení/poslechu neodradil. Tudíž doporučuji :)

11.01.2017 5 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

Velice zajímavý příběh s ještě zajímavějším závěrem. Knížku jsem četla s chutí a u konce už jsem se nedokázala od knihy odtrhnout. Akorád mě vadil překlad knihy, nebo spíše zvolené spojení jako například "spodní kalhotky" což mě vždy děsně štvalo. Některé pasáže mi přišli jako vyplivnuté z googlu. Každopádně knihu doporučuji i když Skryté zlo bylo pro mě čtivější. :)

08.01.2017 4 z 5

Noc předtím Noc předtím Lisa Jackson

No, abych pravdu řekla mě tato kniha zklamala. Byla velmi roztahaná, spousta věcí se neustále opakovala a druhou polovinu jsem přeskakovala stránky jak šílená. Policie byla posedlá tím, jak dostat hlavní hrdinku a její vyšetřování bylo žalostné. Každopádně snad bude další autorčino dílo na mém seznamu lépe čtivě.

03.01.2017 3 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Tuto knihu jsem zkoušela poprvé číst někdy v létě. Bohužel jsem skončila na nějaké 200té stránce a odložila ji. Teď jsem jí dala znovu šanci v podobě audioknihy a stěží jsem doposlechla první cd a musela jsem to vzdát, protože pro mě je to prvotřídní nuda a spousta neuvěřitelných věcí, které se pohybují opravdu hluboko pod hranicí uvěřitelnosti. Třetí díl už raději zkoušet nebudu.

29.12.2016 1 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Takže opětovně skvělé počteníčko. Kniha byla napínavá a brutální s ohledem na dětské oběti a způsobu jejich vraždění. V tomto díle mě trochu lezla na nervy Dana Tullochová svým přístupem, kterým se presentovala při vyšetřování i postojem k Lacy. Každopádně knihu opětovně doporučuju a doufám, že bude brzy u nás vydán i další příběh našich hrdinů. :)

22.12.2016 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

První polovina knihy se mi vcelku vlekla a více jsem se začetla až v druhé polovině kdy příběh začínal mít spád. Trochu mě zklamala volba vraha. Nějak jsem čekala někoho úplně jiného, ale nadruhou stranu to překvapilo a dávalo to smysl. Dávám spíše tak přes tři a půl hvězdy.
Mimochodem ten jejich šef Hoffman či jak se jmenoval byl tak nesnesitelný člověk, že bych mu....

15.12.2016 4 z 5

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Rozhodla jsem se pro rereading Deavera. A udělala jsem dobře. První na řadě byla Spící panna a musím říct, že jsem si z ní teda absolutně nic nepamatovala a tudíž mě dostala znova. Příběh plný zvratů a překvapení. Zvláště konec mě dostal. Danceová je skvělá detektivka a fandím jí i celému týmu. Takže vřele doporučuji. :)

11.12.2016 5 z 5

Klíč světla Klíč světla Nora Roberts

Takový oddych, který jsem po sériovém vrahovi potřebovala. Skvělý příběh a pěkná romance. Teda ale ta obálka je trošku laciná, ale naštěstí je důležitější obsah. :)

03.12.2016 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Za sebe dávám plný počet hvězdiček, protože to bylo tak skvěle promyšlené. Na konci jsem byla dost překvapená rozuzlením a musela jsem přemýšlet, kde jsem udělala v mém úsudku (tipu) na vraha chybu. Autor dokáže čtenáře dokonale zmást. Teda alespoň mě zmátl. Vřele doporučuju.

30.11.2016 5 z 5

Horká krev Horká krev Lisa Jackson

Parádní jízda na vlnách WSLJ :) Skvěle napsaný příběh o psycholožce Sam, která radí New Orleans. Když si položím otázku: Která z postav mě nejvíce štvala? Tak odpovím jednoznačně Melanie - asistentka Sam v rádiu. Je to taková naivní husička a velice ambiciózní a kariéristka, která nevidí okolo sebe. Dále se mi líbila i taková ta romantická vsuvka s Tylere Wheelerem. Bylo to takové odlehčení té brutality toho magora "Johna". Vřele doporučuji.

05.11.2016 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Pořád přemýšlím, jak zhodnotit tuto knihu. A nemůžu bohužel říct nic moc kladného. Věčné hádky a roztržky. Travis je majetnický a žárlivý pako, který jsem měla po celou dobu čtení chuť nakopnout přímo do rozkroku aby se vzpamatoval. Abby nebyla holubička ale husička. Kdybych tuto knihu četla v jedenácti, tak by se mi i líbila, ale nejspíš už jsem na ni stará.

30.10.2016 1 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Napínavá a čtivá knížka. Pachatele jsem sice vytušila už od půlky knihy, ale rozuzlení bylo super. Vřele doporučuji.

22.10.2016 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Za sebe říkám: NAPROSTÁ BOMBA! Příběh se mi líbil od samého začátku až do konce. Napínavý, plný zvratů a překvapení. Pomalu začínám mít ráda romány. Byla to první kniha od této autorky a určitě né poslední.

18.10.2016 5 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Kniha mě zaujala svou obálkou a taky cenou :). Příběh byl pro mě zajímavý a poutavý a taky mě vcelku nalákaly anotace a komentáře. Je pravda, že jsem čekala trošku něco jiného jako více duchařského. Netuším, ale nějak jsem to mrazení neměla. Brala jsem to jako "normální" věc. První polovina knihy byla taková jakoby seznamovací i když s prvním záhadným úmrtím, ale pořád to bylo takové nemastné a neslané, ale každopádně od druhé poloviny mě příběh více chytil a nepustil. Ten závěr byl trošku předvídatelný, ale napínavý. Za mě dávám 4 hvězdy a samozřejmě doporučuji.

30.09.2016 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Knihu jsem přečetla během dvou dnů a musím přiznat, že i přes to, že se tomuto žánru vyhýbám, tak byla tato kniha pro mě velkou oddechovkou. Četla jsem ji s chutí a docela mě navnadila i na další podobné knížky. Autorka skvěle popsala charaktery, myšlenky a pocity zůčastněných osob, že jsem jejich trápení, zlobu, touhu, nenávist a bolest prožívala s nimi. Takže velký palec nahoru :)

25.09.2016 5 z 5

Mentalista Mentalista Thomas Erikson

Velice zajímavé! Kniha mě zaujala námětem a nezklamala mě. Velice čtivá a zamotaná. Alex King byl pro mě velký sympaťák takže nezbývá než DOPORUČUJI!!!!! :)

23.09.2016 5 z 5