Mentalista

Během jediného týdne jsou ve Stockholmu zavražděni dva obchodníci. Než byli chladnokrevně na veřejnosti popraveni vrahem, který odvedl naprosto bezchybnou práci, byli oba vydíráni. Odborník na lidské chování Alex King je přizván jako svědek, brzy se ale zapojí do vyšetřování. Společně s kriminálním komisařem Gabrielem Hellmarkem a inspektorkou Ninou Manderovou se snaží na základě nepatrných stop sestavit obrázek vraha. Všechno nasvědčuje tomu, že za vydíráním a vraždami stojí dosud neznámá osoba švédského podsvětí. Gabrielův bratr, novinář Fredric Hellmark, mezitím pracuje na zvláštní zakázce, která se mu čím dál víc vymyká z rukou. Nic není takové, jak se zdá, a anonymní zadavatel neváhá udělat cokoli, aby byla jeho biografie hotová včas. Tváří v tvář blížícímu se termínu bojuje Fredric za život svůj i své rodiny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177637/big_mentalista-ufn-177637.jpg 463

Alex King 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Brána

Bländverk, 2011

Kniha Mentalista

Adlinkaa
01.10.2020

Nic moc jsem si od této knihy neslibovala, přece jen jsem po ní sáhla jen proto, že už jsem neměla co číst. Ale takhle příjemně mě snad žádná kniha ještě nepřekvapila. Na začátku jsem si sice musela trochu udělat pořádek v hlavě, abych všemu rozuměla, ale hned po té mě děj naprosto pohltil. Skvělá kniha, které nemám naprosto co vytknout.

Jack Bauer
19.07.2020

Vždy když sáhnu po nějaké severské detektivce tak jsem zklamán. Zpívat seveřani umí, plodí samé světové skupiny co song to pecka, ale psát neumí. Ze začátku mě kniha docela navnadila, ale pak až do konce to bylo takové víceméně nudné a ani sem tam něco z řečí těla mě nějak nezaujalo. Červení, modří ,žlutí, zelení...konec takový urychlený, pokračovat v této sérii s Alexem Kingem nebudu. Napětí vůbec žádné, zápletka s biografií mě také moc nezaujala. 50%

Allena24
07.10.2019

První díl ze série thrillerů o Alexi Kingovi, odborníkovi na lidské chování si mě získal.
"Je to velmi jednoduché," řekl a nechal slova dopadnout mezi posluchače. "To, co se kontroluje, se taky udělá." ..."Dostanete to, po čem se budete ptát."

sarkaditt
04.02.2019

Konečně kniha, která mě od začátku bavila a ani ma vteřinu jsem se nenudila. Konec byl tak trochu "wow", takže za mě rozhodně pecka. Šáhnu po dalších knihách autora.

Terie
25.01.2019

No já nevím. Podle popisu to vypadalo na skvělou věc, námět byl zajímavý, ale provedení už horší. Kniha se strašně vlekla, občas se stalo něco zajímavého. Konec se snad ani nedá označit za konec, takový nedodělaný. A o množství chyb v interpunkci ani nemluvím. Do dalších dílů už nepůjdu.

Stanas513
12.09.2018

Trochu těžší čtení, zdálo se mi to, nebo tam skutečně trochu koliduje časová osa? Ve chvíli, kdy už detektiv hledá svého bratra novináře, on je s rodinou stále ještě doma...

VerJer
12.07.2018

Kniha mě velmi rychle vtáhla do děje. Zajímavý námět, okénko do psychologie se mi moc líbilo. Hvězdičku odebírám kvůli konci. Ten mě moc nenadchl a přišel mi tak nějak odfláknutý. Kniha ale za přečtení i tak určitě stojí.

madja
08.02.2018

Dobrá detektivka, která má spád a nenudí.