Kniha mrtvých

Newyorské přírodopisné muzeum obdrží poštou svou vzácnou sbírku drahokamů – rozdrcenou na prach. Diogenes dává o sobě vědět. Aby muzeum získalo zpátky důvěru veřejnosti, oddělení pro styk s veřejností po horečném jednání naplánuje impozantní a extravagantní projekt. Jako nejlepší nápad se zdá znovu otevřít egyptskou Senefovu hrobku, která byla ve 30. letech 20. století přístupná veřejnosti a později uzavřena, aby udělala místo tunelu metra. Egyptskou hrobku objevili členové Napoleonovy armády, potom se jí zmocnili Britové, nakonec ji koupil William C. Spragg a dopravil do muzea. Celý komplex byl umístěn do suterénu. Avšak muzeum má své temné tajemství – hrobka je prokleta. Byla zazděna, aby se utajila řada bizarních úmrtí. Nyní Nora Kellyová vede ohromující expedici do suterénu, aby odhalila pozůstatek minulosti. Když hrobku otevřou, kletba se uvolní a lidé umírají... Mezitím D'Agosta, Eli Glinn, Constance a Proctor připravují brilantní plán týkající se Pendergasta....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26744/kniha-mrtvych-5KJ-26744.jpg 4.5227

Pendergast 7.

Detektivky, Thrillery, Fantasy
Vydáno, BB art

The Book of the Dead, 2006

Kniha Kniha mrtvých

Ava365
09.12.2019

Výborný úvod, zajímavé prostředí, ale Pendergast je jen slabým odvarem Pendergasta ze Zátiší. Těžkopádné a stěží uvěřitelné. Škoda.

evka11
28.11.2019

Považuji za průměr knih s agentem Pendergastem a spol.

verden
12.09.2019

Za mňa nic-moc. Napriek tomu, že okrem hlavnej dejovej línie sa nám predstavujú aj ďalšie príbehy niekoľkých postáv, som mala pocit, že sa v knihe vlastne nič poriadne nedeje. Celá bola strašne rozvláčna a posledných asi 100 strán by som s úplne čistým svedomím proste vyškrtla.

Ferry9
13.08.2019

Hodně zajímavá kniha, tohle je podle mě jiný typ detektivního thrilleru, než na jaký jsem zvyklý od Rollinse. Ale bylo to fakt dobré, možná místy trochu táhlé, ale bavilo mě to.

alenkacermi
20.07.2019

Zase pecka. Napětí, akce, Egypt. Pro mě výborná kombinace. Mistrovsky napsané. Užila jsem si to. Určitě doporučím

Šnek86
30.06.2019

Další pokračování, kde Diogenes kuje pikle, hrobka v muzeu, kletba, útěk z vězení, vraždy atd. Konec přišel opět v celku rychle, ale dá se tušit co Constance myslela tím, že vše neskončilo.Pokračuji dál, zda můj odhad byl správný.

Pavlnka
26.03.2019

Zajímavá kniha. Agent mě vyloženě baví.

Lamanai
20.03.2019

Budu tu za vyvrhela, ale mně to přišlo vyloženě blbý. Zápletka s egyptologickou sbírkou, respektive hrobkou Senefa už to vlastně naznačovala ze začátku, postupně se mi pak vybavovala další díla, podle toho, s jakou nadsázkou či vážností téma zobrazovala: Pane, vy jste vdova, My z Kačerova, Indiana Jones a další. Možná je anachronismus v dialozích a chování postav záměr, ale působilo to křečovitě. Jako by se postavy ze starých románů z nějakého důvodu ocitly v naší době. Stejně mělké byly i motivace postav a prazvláštní naivní jednání. Vytvořit si s některými z nich hlubší pouto je nemožné, kloužou po povrchu. Zápletka plytká, ale hlavně naprosto předvídatelná, bez jediného překvapení. To vše by se dalo snést v krátkém sešitkovém dobrodružném románku, ale nikoli v příběhu klenoucím se přes takřka čtyři stovky stran. Přesto, že kniha postrádala sebemenší napětí a v mnoha scénách šla daleko za hranice patosu, paradoxně se velmi dobře a rychle četla, proto aspoň ty dvě hvězdy (a za novodobého Monte Christa ;-)

Autoři knihy

Lincoln Child