Kniha mrtvých

Newyorské přírodopisné muzeum obdrží poštou svou vzácnou sbírku drahokamů – rozdrcenou na prach. Diogenes dává o sobě vědět. Aby muzeum získalo zpátky důvěru veřejnosti, oddělení pro styk s veřejností po horečném jednání naplánuje impozantní a extravagantní projekt. Jako nejlepší nápad se zdá znovu otevřít egyptskou Senefovu hrobku, která byla ve 30. letech 20. století přístupná veřejnosti a později uzavřena, aby udělala místo tunelu metra. Egyptskou hrobku objevili členové Napoleonovy armády, potom se jí zmocnili Britové, nakonec ji koupil William C. Spragg a dopravil do muzea. Celý komplex byl umístěn do suterénu. Avšak muzeum má své temné tajemství – hrobka je prokleta. Byla zazděna, aby se utajila řada bizarních úmrtí. Nyní Nora Kellyová vede ohromující expedici do suterénu, aby odhalila pozůstatek minulosti. Když hrobku otevřou, kletba se uvolní a lidé umírají... Mezitím D'Agosta, Eli Glinn, Constance a Proctor připravují brilantní plán týkající se Pendergasta....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26744/kniha-mrtvych-5KJ-26744.jpg 4.5245

Pendergast 7.

Detektivky, krimi, Thrillery, Fantasy
Vydáno, BB art

The Book of the Dead, 2006

Kniha Kniha mrtvých

Eicherik

Kniha mrtvých je poslední, kulminující román Pendergastovské trilogie. Pro maximální požitek je dobré přečíst si nejprve román Tanec smrti. Prvním románem zmíněné trilogie je Pekelná síra. A Pekelná síra částečně navazuje na Kabinet kuriozit. Tolik k návaznosti dílů říká dvojice autorů. Já ještě dodám. Je skutečně tenhle román v jistém ohledu kulminující? Není vyloučeno, že si autorská dvojice nechala otevřená zadní vrátka.
Knihu hodnotím čtyřmi hvězdami. Vězeňská linka mi přišla už malinko přemrštěná a v této sérii jsem už četl o něco lepší kousky.

kyssling
13.09.2020

Já čtu Pendergasta napřeskáčku, ale připadá mě tento román skvěle vyprávěný, ale nesmí se přemýšlet, tyhlety "geniální" plány superpadouchů, kde si někdo pěstuje další identitu ... kolik DESET let to už je trochu moc :-).

Podle mě je chyba v překladu nebo u autora na straně 245 kdy je uvedeno "Nora se osobně přesvědčila" + "A teď tu Nora stála" a jedná se o Lauru ...

ninano
20.08.2020

Dobrý námět, skvělé prostředí, ale jinak průměr.

čef
20.06.2020

Bombastický dobrodružný příběh, který se opravdu dobře polyká. Jsou zde přehluboké city, ďábelsky zvrácené postavy, dokonalý hrdina a hrdinné ženy. Akce stíhá akci, bojujeme a potom utíkáme z vězení a zabráníme obrovské pohromě, která by postihla elitu New Yorku, a pak si ještě zabojujeme na vrcholu Stromboli. Výhodu má ovšem ten, kdo si již něco o úžasné rodince Pendergastů přečetl v předchozích dílech série – to je jasné, ale určitě se to dá číst i samostatně, samozřejmě jen tehdy, pokud tyto bojovky opravdu milujete.

TeaPeter
09.05.2020

Konec dobrý, všechno dobré. Svého druhu trilogie se s posledním dílem vrátila na obvyklou úroveň. Vyvrcholení příběhu tedy bylo jak ze Sherlocka Holmese, ale nezpůsobilo to žádné zklamání. Rodinné trable už snad Pendergast překonal a bude se moci věnovat novým případům.

Ava365
09.12.2019

Výborný úvod, zajímavé prostředí, ale Pendergast je jen slabým odvarem Pendergasta ze Zátiší. Těžkopádné a stěží uvěřitelné. Škoda.

evka11
28.11.2019

Považuji za průměr knih s agentem Pendergastem a spol.

verden
12.09.2019

Za mňa nic-moc. Napriek tomu, že okrem hlavnej dejovej línie sa nám predstavujú aj ďalšie príbehy niekoľkých postáv, som mala pocit, že sa v knihe vlastne nič poriadne nedeje. Celá bola strašne rozvláčna a posledných asi 100 strán by som s úplne čistým svedomím proste vyškrtla.

Autoři knihy

Lincoln Child