Oběť ve stínu

Oběť ve stínu https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3818/obet-ve-stinu-3818.jpg 4 65 11

Lucas Davenport série

Lucas Davenport, zkušený detektiv kriminálního oddělení, je tentokrát postaven před případ plný záhad a tejemství. V jeho rajónu, v americkém městě Minneapolis, se začíná série neobvykle brutálních vražd, která postupem času vzbudí obavy celého národa. Partnerkou a přítelkyní v jeho hledání mu je mladá newyorská policistka Lily Rothenburgová, s jejíž pomocí se Davenport snaží rozkrýt temné stíny a záhady americké indiánské komunity. Vražd každým dnem přibývá a policisté nemají v rukou téměř žádnou stopu. Jaký je motiv těch krvavých zločinů? Kdo se stane příští kořistí chladnokrevných vrahů?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

Shadow Prey , 1990

bigben
31.10.2023 4 z 5

Trochu komplikovaný děj, kdy úplně nevyzněla deklarace Indiánů, proč to všechno. A do toho další nesmrtelný hrdina svůdník....a že je dalších dílů požehnaně:-)

moudivlacek
14.10.2022 4 z 5

Vztah mezi Indiány a bělochy nikdy nebyly jednoduché, Indiáni se rozhodnout pomstít, a co umějí dobře - čekat na správný čas a dobře si svou pomstu naplánovat. Lucas je zapojen do případu vražd vlivných bělochů. Indiáni ví, o co jim jde a kdo je za tím vším. Nyní indiánská komunita stojí silně při sobě a ani Lucas se svými informátory moc nezmůže. Ale Lucas se nevzdává. K případu je z N.Y. povolána poručice Lily. A protože je moc pěkná ženská a Lucas je Lucas, sledujeme tu i tuto osobní linku.
Jediné mínus pro někoho může být velká spousta jmen, a některé jsou si hodně podobné, takže může dojít ke zmatku. Ale brzy děj nabírá své tempo, a to vydrží až do konce. Těším se na další díl.

konicekbily
25.06.2022 4 z 5

Zpočátku to vypadalo, že si Indiáni vytvořili svou "Cosa Nostra"! Ale nevytvořili, chtějí pouze pomstu za minulé události. Aby to vše urovnal, musí náš hrdina nejméně dvakrát nasadit život. Autor zmírňuje akční krimi milostnými pletkami, ale tentokrát je soukromí Lucase také napínavé. Možná, že autor zbytečně příběh natahuje - možná je to můj dojem.

čef
09.12.2021 4 z 5

Lucas Davenport má složité sexuální vztahy, zde se zapletl s kolegyní a musí také nakonec bojovat, aby zachránil další blízké. Jinak je to to v dnešní době nekorektně o proradných Indiánech, kteří chtějí pomstít starou událost. Napínavé by to mohlo být více, kdyby si autor nějakou tu stránku odpustil. No nic, dost dobrý to nakonec je.

Lmslaver
11.11.2021 4 z 5

Drsné akční krimi. Lukas Devenport se s tím nemaže, jak při vyšetřování, tak při vztahu se ženami. Uvítal bych trochu víc detektivní práce na úkor pátrání ala buldozer. Jo tohle jsou holt devadesátá léta. Zatím dávám čtyři hvězdy, pátou si zatím schovám do rezervy pro nějaký fajnovější Devenportův případ…

ArwenAragorn
07.02.2021 4 z 5

65%

"Rozstříleli mi auto," řekl mu Lucas. "Pojišťovák vyskočí z okna, až to uvidí."
"V tom s tebou nemůžu soucítit," řekl Sloan. "Máš takové štěstí, že jsem to ještě neviděl. Cothron řiká, že jsi šel přímo proti jejich výstřelům, jako když Ježíš chodil po vodě. A nic se ti nestalo. "

Tak náhodou mě tento díl bavil. Téma mně vůbec nevadilo, Indiáni byli zase nějaká změna a jak někdo píše o motorkářích, ti se tam snad objevili jen v jednom odstavci. Lucase mám ráda, není to žádný vyložený klaďas, to se mi na něm líbí a jeho soukromý život byl tentokrát skoro stejně napínavý jako honba za vrahy. A ta byla teda občas napínavá hodně, kromě toho, že Lucas se v tomto díle octne nejmíň dvakrát v přímém ohrožení života.
A závěr se autorovi opět povedl na výbornou.

Lumír23
03.01.2021 4 z 5

Čekal jsem trochu něco jiného. Spíš detektivní klasiku, ne až politické zaměření. Holt, každej máme ty svý indiány problémový...

oleg
22.09.2019 4 z 5

Opravdu začátek mi dal zabrat ale pak to mělo spád a četla jsem dokud nebyl konec,pěkné.

martina.tim
05.08.2017 3 z 5

Ze začátku mě příběh moc nezauja. Více méně jsem ji četla ze setrvačnosti. Na konce jsem si připadala jak na divokém západě. První díl se mi líbil více.

Jia
04.02.2014 2 z 5

Přečetla jsem s velkým úsilím asi 80 stran a knížku odložila.Tematika drog, indiánů, motorkářů je mi vzdálená. Věřím tomu, že knížka lidi osloví, asi spíš chlapy, ale mě ne. Byla to moje první kniha od tohoto autora, takže po jiné už raději nesáhnu, i když třeba k mé smůle.

lanusinka
28.01.2013 5 z 5

Zajímavý pohled na indiánskou problematiku v USA na začátku devadesátých let, který narušuje dost romantizující pohled, který na původní obyvatelstvo Ameriky u nás máme. Navíc díky Sandfordově skvělé literární práci není problém (alespoň pro mě) se záporáky soucítit a přitom odsuzovat jejich metody. A Lucas Davenport je skvělá, kontroverzní osobnost, rozhodně to není žádný hodný chlapeček, což mi imponuje...

John Sandford (p)
americká, 1944
2018  80%Mise Saturn
2001  84%Pravidla oběti
2011  82%Temný měsíc
2014  85%Zlá krev
2006  87%Jistá oběť

Kniha Oběť ve stínu je v