Osudový dluh

Postava policisty se závislostí na alkoholu je v tomto románu zastoupena osobou Jonnyho Lilji, který se po nešťastně sehrané partii pokeru stává dlužníkem jugoslávského mafiánského bosse. Lilja nemá, jak by dluh zaplatil, jeho pověst je v troskách a přemýšlí o sebevraždě. V té době náhodou narazí na případ obětí obchodu s bílým masem: podél skanských břehů se začnou objevovat mrtvoly mladých žen. Jonny se do věci vloží a pouští se s pomocí kolegyně Evy Strömové do nebezpečného vyšetřování…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/253397/osudovy-dluh-253397.jpg 434
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Brána

Kniha Osudový dluh

Johhanka79

Kniha od mého oblíbeného spisovatele. Není, špatná, jen ... nevím, nějak mne úplně nechytla za srdíčko. Přišla mi mdlá a místy popletená, nedotažená. Nevím no. Spíše 3,5 hvězdičky.

SilvieSisinka
15.06.2018

Čtivost byla závislá,četla jsem dokud nebyl konec.Hlavní hrdina policista,který rád sází na koně a hraje karty o velké peníze.Prostě žádný kladas ;-) Každý máme svoje závislosti že :-)

malen
22.05.2018

Jsem na tom jako Vvvera . Čtivé, přesto jsem z hlavní postavy měla divné pocity, ale držela jsem mu palce .

lenkavildomcova
17.02.2018

Možná zbytečně rozvleklé. Nebylo to špatné, ale taky žádné waw...

betty76
02.08.2017

Pěkná, napínavá, přečteno za pár nocí. :-) Doporučuji.

martina.tim
18.06.2017

Příběh mě velmi zaujal. Styl byl jiný než na který jsem zvyklá. Líbila se mi změna ohledně hlavního hrdiny policisty Jonnyho Lilji. Jonny je zde charakterizován jako chorobný hráč pokeru, sázkař na dostizích a stírač výherních losů. Zároveň i srab, posera a "cíťa". No prostě pravý opak těch klasických vymakaných, playbojovských a děsně inteligentních detektivů z jiných knih. Určitě to není moje poslední kniha od tohoto autora. :)

Sarah01
12.04.2017

Styl tohoto autora se mi prostě líbí a kupodivu hlavní hrdina nemusí být zrovna klaďas se super vlastnostmi. Nakonec v životě to tak je, žádný Horatio Cain neexistuje :-)

Miila
21.02.2017

Bohužel jsem tuhle knihu nedočetla. Nezaujala ani po 160 stranách.

orinka3
26.01.2017

Celé tak nějak utrápené. Detektiv v hlavní roli podivný, vnitřně rozervaný. Padouch Djokovič, pardon Žokovič je padouch par excellence, oběti politováníhodné, detektiv- žena je nejen Vietnamka, ale i lesbička...mno. Takže četba bezvadná, člověk by to vzal nejradši na jeden zátah, ale to asi málokdo zmůže. Jinak mám raději poněkud střízlivější prostředí a víc elegance, takže dávám dobrou známku. Lepší 3.

Vvvera
02.12.2016

Nebylo to vůbec špatné. Původně jsem chtěla dát 4*, ale hlavního hrdinu jsem si prostě neoblíbila takže za tři*.

jarin58
18.03.2016

Nijak složitý příběh který rychle odsejpá.

Lenka.Vílka
23.12.2015

Nemám ráda bezchybné a dokonalé hrdiny. Proto se mi kniha četla tak dobře. Ta čtivost byla skoro otravná, protože jsem nechtěla večer přestat, dokud nedočtu. Takže dokonalé!

Dragell
18.09.2015

Výborný kniha, kterou jsem měla raz, dva přečtenou. Zajímavá hlavní postava policisty, který se zaplete s mafií a "trošku" mu to stíží život. Napětí ani akce v knize nechybí.

Izu
17.09.2015

Tenhle autor mi proste sedl.Ma slabost pro nekonvencni hrdiny knizek, kterym dava poradne zabrat.Vubec nevadi, ze se vrazdam divek venuje okrajove , sledovat jeho boj s mafii je velmi napinave.A i kdyz neni Lilja zadny Mirek Dusin, clovek mu drzi palce.

švédská literatura švédské detektivky severská krimi

Olle Lönnaeus

Olle Lönnaeus