martina.culik martina.culik komentáře u knih

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Kniha mi nějak vypadla z evidence, tak ji doplňuji.
Jako celá série mě kniha vtáhla do děje od první stránky a nepustila až do té poslední.

Démoni apokalypsy Démoni apokalypsy Michael Weber

Jednou za čas si ráda přečtu historický román, ale tahle kniha mě tedy nezaujala. Nejspíš mně úplně nevyhovuje styl autora - takové "šli jsme tam, něco jsme dohodli, pak jsme to vyplenili a šli jsme jinam" - musím přiznat, že jsem ke konci už četla bez nějakého nadšení a pár stránek jsem i jen prolistovala.

Zombíci... První hryznutí! Zombíci... První hryznutí! Ondřej Frencl

Četla jsem víceméně omylem jedno odpoledne a příjemně mě komiks potěšil.

02.01.2019 5 z 5

Ze života andílků Ze života andílků M. M. Cabicar (p)

Hodně jsem se bavila a nasmála. Děti prostě dokáží být tak roztomile bezprostřední, že by se z toho jeden (většinou rodič) zbláznil.

02.01.2019 4 z 5

Jak čůrají nevěsty Jak čůrají nevěsty M. M. Cabicar (p)

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Výborné. Jak ilustrace, tak básně - doufám jen, že se mi podaří sehnat knihu v originále, jelikož mám pocit, že překlad (ačkoli je hodně dobrý) některým básním ubral trochu toho burtonovského humoru.

Děti revoluce Děti revoluce Peter Robinson

Třetí a asi poslední kniha, kterou jsem od tohoto autora četla. Bylo to zdlouhavé, v podstatě se tam nic nedělo a tím pádem mě kniha dost nudila a opravdu jsem se těšila, až bude konec (protože se snažím knihy neodkládat nedočtené).

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Začátek mě navnadil, ale bohužel po chvíli už to tak akční nebylo a nakonec jsem jen chtěla dočíst knihu, abych věděla, jak to tedy všechno je, aniž by mě nějak zvlášť bavila.

Dobře utajené housle Dobře utajené housle Miroslav Horníček

Humorná kniha pro zpříjemnění dne.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

První kniha od Nesboho a moc mě nezaujala. Nejspíš zkusím ještě jednu a uvidíme, jestli to bude lepší.

02.01.2019 2 z 5

Tak já teda jdu aneb Moje Svatojakubská pouť Tak já teda jdu aneb Moje Svatojakubská pouť Hans Peter Kerkeling

Četla jsem v rámci čtenářské výzvy - jinak tento typ literatury nečtu - příjemně mě to ale překvapilo, protože děj uháněl dopředu, i když byl vlastně celý jen o tom, jak hlavní postava jde.

02.01.2019 4 z 5

Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka Hana Parkánová-Whitton

Oddechovka, která mě pobavila v době, kdy jsem ji četla, ale nezanechala ve mně žádný hlubší dojem.

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Kniha psaná z pohledu dítěte se vždy čte trochu jinak, než z pohledu dospělého. Chvílemi mě ale právě tohle rušilo.

Jumper Jumper Steven Gould

Knihu jsem četla na základě filmu. Překvapivě mě dost bavila - ani jsem to nečekala.
Objevování superschopností a toho, jak je Davy využil, je takové hodně lidské a to se mi líbilo.

02.01.2019 4 z 5

Skotské pohádky / Scottish Tales Skotské pohádky / Scottish Tales neznámý - neuveden

Pohádky jsou stejně drsné (možná ještě drsnější) než naše české pohádky.

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Sławomir Rawicz

Kniha se bohužel zakládá na skutečné události. Nezbývá než obdivovat houževnatost vězňů, kterým se podařilo utéct z gulagu a přejít přes Sibiř až do bezpečí.

Konec stříbrného věku Konec stříbrného věku Jasutaka Cucui

Hodně neotřelé téma pro řešení stárnutí populace. Kniha popisuje dost drsný způsob, jak se zbavit občanů v důchodovém věku. Naštěstí se nejedná o realitu, ale i tak mě chvílemi mrazilo, když jsem si uvědomila, kam až je člověk ochoten zajít...

01.01.2019 3 z 5

Pohled do tmy Pohled do tmy Peter Robinson

Po jiné knize, kterou jsem od autora četla, jsem čekala mnohem více. Příběh mě moc nezaujal a do čtení jsem se musela chvílemi nutit.

01.01.2019 2 z 5

Tak nějak jsem čekala větší paralelu s původním Schakespearovým dílem. Knihu jsem přečetla poměrně rychle, ale zase tolik mě nezaujala. Další díly nejspíš číst nebudu.

01.01.2019 3 z 5

Záblesk světla Záblesk světla Garth Stein

Když jsem knihu brala do rukou, nečekala jsem, že bude s prvky nadpřirozena. Musím ale říct, že mě to příjemně překvapilo a příběhu dodalo tajemný nádech, který s tématem skvěle ladil. Kniha mě jednoduše bavila a příjemně se četla.

01.01.2019