Záblesk světla

Léto roku 1990. Jones Riddell nedávno zbankrotoval a po neshodách s manželkou se rozhodli pro dočasné odloučení. Teď přivádí svého syna Trevora do Riddell House, monumentálního rodinného sídlo vypínajícího se nad rozlehlém pozemku nad Pugetovým zálivem u Seattlu, jehož výstavbě kdysi padl za oběť čarokrásný les. Jones sem přichází s jediným cílem – přesvědčit svého otce, trpícího Alzheimerovou chorobou, aby sídlo prodal. Záhadný a trochu i strašidelný dům je plný tajemství, a tak Trevor při zkoumání tajných schodišť a podzemních katakomb narazí na ducha, který má s domem své plány – přírodě vrátit to, oč byla obrána. Chlapci však nikdo krom jeho dědečka nevěří. Jeho odvaha postavit se tváří v tvář temné minulosti svých ziskuchtivých předků se však ukáže být jedinou možností, jak celou rodinu zachránit…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291530/zablesk-svetla-sZR-291530.jpg 3.894
Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery
Vydáno, Ikar (ČR)

A Sudden Light, 2014

Kniha Záblesk světla

kercah

Jako u spoustu komentářů ani já jsem od této knihy moc neočekávala. Poslední dobou se mi do rukou dostali takové ne moc čtivé knížky, proto tato byla příjemnou změnou. Dobrá tematika s vyvíjejícím se dějem. Kniha se velice dobře četla. Za mě příjemná oddechovka .

michaela.22

Od knihy jsem příliš nečekala, ale velice mne překvapila. Snadno se četla, děj napínavý od samého začátku, fascinující ukázka lidských vztahů i povah. Duchařina, kterou rozhodně doporučuji.

menalinda

Tajemství rodu Ridellů s napínavým dějejem a tajemnem.Prima oddechovka.

Gweny
09.10.2019

Nečekala bych, že kniha, která tu nemá kdoví jak skvělé hodnocení, mě zasáhne takovým způsobem, jako tahle.
Začátek mě sice nijak neoslovil, ale pak jsem se do knihy začetla vždy na dlouhé hodiny a musela se přemlouvat, abych ji odložila a šla spát.
Chvílemi mi sice trošku vadilo lazení větné skladby (problém překladu), ale nebylo to nic, co by mě při čtení rušilo neustále.
Je to krásný román s minimálním počtem postav. Svět popsaný očima 14 letého chlapce, který je svým intelektem i duchovním laděním úplně jinde, než jeho vrstevníci a všichni ostatní lidé. To, co prožívá, by většina z nás po psychické stránce asi úplně nezvládla.
Samotný příběh je ale strhující a nečekala bych, že dopadne tak, jak dopadne. A kdo chce, najde v něm i velmi hluboké myšlenky a životní moudra, jako třeba tohle: "Přirozenost člověka pochází zevnitř jeho duše, ne z vnějšku. Ohavné je odvracet se od vlastních instinktů kvůli tuhým zákonům, které sepsali jiní lidé. Když se budeš snažit hrát roli, která neodpovídá tvé duši, zlomí tě to." (s. 185) Je to něco, co všichni ve skrytu své duše víme, a přesto nebo možná právě proto je to pro nás tak strašně těžké pochopit.

betulabi
23.09.2019

Myšlenka byla dobrá, ale vůbec mi nevyhovoval styl vyprávění. Bylo to takové unylé a musela jsem se nutit to dočíst, přestože zápletka byla zajímavá.

Mindy
21.09.2019

Kniha je strašně zdlouhavá, moc mě nebavila. Trevor je na čtrnáctiletého chlapce až moc chytrý, jeho otec zase hloupý, Serena nesympatická. A to věčné oslovování "bratře Jonesi" mi šlo příšerně na nervy.

NathalieVerdun
02.09.2019

Keď som začala čítať, nevedela som do čoho idem, dokonca som si ani vopred neskontrolovala recenzie a hodnotenia, ako to mám vo zvyku, a tak som si to mohla užívať plnými priehrštiami s ničím neskalenými očakávaniami. Prvé a jediné moje zakolísanie nastalo, keď som zistila, že hlavným hrdinom a zároveň rozprávačom je 14-ročný chlapec, ale autor ho opísal ako bystrého chlapca a vnímavého pozorovateľa, takže dej rozprávaný a videný jeho očami naozaj nesklame. Veľmi sa mi páčilo to prepojenie histórie, človeka a prírody, lebo nič z toho bez toho ďalšieho nemôže existovať a autor nám to nevtieravým spôsobom vysvetlil veľmi citlivo a pútavo. Stromy sú živé bytosti a tiež boli k niečomu predurčené. Starý drevený dom so všetkými svojimi skrýšami a životnými osudmi sa raz opäť navráti prírode. Ďalšou úžasnou postavou je duch domu Riddelovcov, syn jeho staviteľa, drevobaróna Elyjasa Riddela (Trevorovho pra-pradeda), Benjamin Riddel, mladík tak múdry, empatický a odvážny, no s tak smutným osudom. Trevorovho dedka Samuela mi bolo nesmierne ľúto, ako mu mohla vlastná dcéra vykonať niečo takéto?! Ale Serena sa nám predviedla ako pekná mrcha, nesympatická od začiatku do konca. Jones, Trevorov otec, hmm, čo povedať - boli chvíle, kedy ma pekne naštval - poľahky skočil na lep intrigám svojej sestry, no taký koniec som si nepredstavovala...
Príbeh je tajomný, miestami vtipný, miestami dojímavý, núti človeka zamýšľať sa, námet je netradičný, dozvedela som sa veľa zaujímavého a vďaka pútavej, napínavej a nepredvídateľnej forme som sa doň úplne pohrúžila.

petgona
08.08.2019

Podla mna super. Dobre napisane, nenudila som sa ani chvilu, autor velmi dobre odkryval jednotlive casti pribehu - nemala som vobec pocit, ze by to bolo roztahane, pekne vsetko na seba logicky nadvazovalo.

Není úniku
Není úniku