Záblesk světla

Léto roku 1990. Jones Riddell nedávno zbankrotoval a po neshodách s manželkou se rozhodli pro dočasné odloučení. Teď přivádí svého syna Trevora do Riddell House, monumentálního rodinného sídlo vypínajícího se nad rozlehlém pozemku nad Pugetovým zálivem u Seattlu, jehož výstavbě kdysi padl za oběť čarokrásný les. Jones sem přichází s jediným cílem – přesvědčit svého otce, trpícího Alzheimerovou chorobou, aby sídlo prodal. Záhadný a trochu i strašidelný dům je plný tajemství, a tak Trevor při zkoumání tajných schodišť a podzemních katakomb narazí na ducha, který má s domem své plány – přírodě vrátit to, oč byla obrána. Chlapci však nikdo krom jeho dědečka nevěří. Jeho odvaha postavit se tváří v tvář temné minulosti svých ziskuchtivých předků se však ukáže být jedinou možností, jak celou rodinu zachránit…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291530/zablesk-svetla-sZR-291530.jpg 3.961

A Sudden Light (2014)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

caldap

zajímavý příběh, ale konec moc smutný...

sgjoli

Záblesk světla je poutavě napsaným románem s prvky tajemna, nadpřirozena a skvěle dávkovaného napětí. Příběh zároveň upoutá výborně zpracovaným prolínáním minulosti a přítomnosti. Na své si tak rozhodně přijdou milovníci rodinných ság a také milovníci dobře napsaných duchařin – Stein tu nenásilně zpracoval téma duchů, kteří nedojdou klidu, dokud nebude splněno jejich přání.

Co se týká postav, hrozně mě rozčilovala postava Sereny. Pokud bylo autorovým záměrem prezentovat Serenu jako nevypočitatelnou a manipulativní mrchu, která má být čtenářům nesympatická a protivná, tak se mu to dozajista povedlo, protože tato postava mi byla nesympatická velmi výrazně a několikrát jsem měla chuť jí zakroutit krkem. :-D Občas jsem měla problém i s Jonesem, který se mi místy zdál takový nerozhodný, že vlastně pořádně neví, co chce.

Ale až na pár nedostatků (Serena + Jones; trochu nedotažený závěr) jsem si knihu vlastně užila. :-)

PeM
25.08.2017

Jsem max. spokojená! Kniha mi dala to, co jsem od ní očekávala a dokonce i něco navíc, když jsem na ní musela před usnutím pořád myslet. Sereniny rádoby filozofické žvásty mi sice lezly krkem, celkový dojem to ale nezkazilo. Opravdu výborná kniha.

Juici
15.08.2017

.. "Kluk stál na zaprášené štěrkové příjezdové cestě a díval se přes louku, a to, co spatřil, ho ohromilo - tak velkou usedlost ještě v životě neviděl a celá byla postavená ze stromů, jako by ještě rostly v lese, ze kterého je sem přivezli..." ..

Tato kniha si mne vybrala. A vím proč, protože semnou mnohé části tak rezonovali až mě to příjemně hřálo u srdce. Ačkoliv kniha nemusí sednout většině lidí, ve mě zanechala stopu. Děkuji Trevore!

muchomurka
22.07.2017

Knížka se mi moc líbila. Staré sídlo, spousta tajných místností, pohnutá minulost, fantastická knihovna. Vše, co si od tajuplného příběhu přát. Obdivuji hlavního hrdinu, že se v tom světě neztratil - já bych buď neustále pátrala v domě po objevech, nebo byla zašitá v knihovně a nic by mě od tam nedostalo. Škoda toho konce, to mi rvalo srdce - osud knížek, ale jinak dobře vymyšlený konec.
Kromě jiného se mi také líbilo, jak byly vykreslené postavy. Bylo mi líto dědy Samuela (a veliké plus za to, jak se k němu Trevor choval), Serenu jsem od prvního dne ráda neměla (manipulátorka jak vyšitá), Trevor byl fajn kluk atd. Jsem spokojená. I když by příběh mohl být více o pátrání, přesto se četl rychle a napětí nechybělo.

Hanifa
09.07.2017

Oddechovka. Líbili se mi popisy přírody i samotného domu, hlavně těch tajemných zákoutí. To a duchařina mě lákalo nejvíce k nákupu a přečtení této knihy. Ale na to, že příběh vypráví 14letý chlapec, jsou dialogy složitější. Přesto doporučuji.

Ohniva
17.06.2017

Pro me napinava a dokonala kniha :)

bookcase
15.05.2017

Místy trochu moc zdlouhavé, ale jinak to byla vcelku čtivá duchařina.

Hakem
12.05.2017

Kniha z me oblibene oblasti Seattlu a Olympijskeho polostrova. Knihy z teto oblasti nikdy nezklamaly a je tomu tak i u Zablesku svetla. Je to prijemne napsana kniha o starem dome, ktery skryva mnoha tajemstvi a dusi ze starych casu. Ale neni se ceho bat. Pribeh vypravi 14 lety Trevor, statecny a zvidavy. Moc se mi libil popis okoli, vsudypritomne stromy, stary dreveny dum a popis zlomeneho otce z pohledu milujiciho syna. Na konci se mi libilo vzpominani na to jak se do sebe Trevorovi rodice zamilovali. Najednou se nam ukazal Jonas jako silny muz s celou slibnou budoucnosti pred sebou.. Shrnuto: moc prijemne cteni

bábuška
08.05.2017

"Dům jako tenhle s člověkem mluví. Má toho totiž hodně na srdci."
Příběh začíná v roce 1990, kdy se syn majitele vrací po letech domů a příváží sebou čtrnáctiletého syna Trevora. Je to hoch zvídavý a tak prozkoumává tento tajemný dům a nachází mnohé tajné chodby i schodiště plné prachu a pavučin. Najde ovšem také staré deníky svého tragicky zemřelého strýce a tím začíná jeho pátrání o osudech bývalých obyvatel domu. Je to příběh plný tajemna , dobrodružství a magična.

Alpasstyle
16.04.2017

Začetla jsem se ihned, kniha mě bavila. Ale chybí mi v ní trocha jiskry, abych ji mohla ohodnotit 5 hvězdami.. Tématika super, myslím,že měl autor dobrý nápad. Vše se odehrává různými směry, a tak není konec knihy vůbec předvídatelný. Bylo v ní i trocha napětí, a tak jsem chtěla knihu přečíst celou...Nelituji toho..

JPBelmondo
07.04.2017

Kniha je trošku tajemná a záhadná, ale četla se mi zdlouhavě a těžce. Je velmi zvláštní.

stolbice
13.02.2017

I když jsem se hodně snažila, tak prostě ne, nešlo to, nedočetla jsem. Námět dobrý, líbila se mi linka homosexuálního vztahu prapředka hlavního hrdiny, ale jinak....nezáživné, psaný styl divný, vůbec mě nezaujal, do čtení jsem se už od začátku musela nutit....snažila jsem se to dočíst alespoň tak, že jsem přeskakovala popisné části, ale i tak jsem to po půlce vzdala.

oolinkaa
30.01.2017

něco tomu opravdu chybělo, snažila jsem se dočíst, ale skončila jsem v polovině..jako námět dobrý, ale nebylo to záživné, dlouhé zbytečné popisování, nic se nedějící děj.. za mě nuda..škoda, těšila jsem se

tulipa
11.01.2017

Něco tomu chybělo. .

ladyfromskye
18.12.2016

Pro mě bohužel obrovské zklamání. Cíleně jsem si do knihkupectví pro knížku šla, sotva vyšla: všechno naznačovalo tomu, že to bude jeden z klenotů v mé knihovně. Leč, bohužel, Garth Stein nenapsal příběh, který by mě dostatečně zasáhl.

Týnka31
12.12.2016

Velmi zajímavý příběh! Moc se mi líbila forma jakou je napsaný, úplně mě to vtáhlo do děje! Doporučuji!

Liduka
01.12.2016

Moc hezká kniha. Z prvu jsem se nemohla nějak začíst, ale postupně se začal příběh pěkně odvíjet. S pomocí ztracených deníků a ducha svého předka se hlavní hrdina dozvěděl, co se vlastně v minulosti všechno stalo. Například za jakých okolností vlastně zemřela jeho babička a proč děda vyhnal svého syna z domu. Z postav jsem nesnášela Serenu, hlavně to její chování k otci. Na konci však čtenář pochopil, proč tomu tak bylo. Jediné co mi přišlo zvláštní byl důvod duchova zůstání v domě. Čekala jsem asi nějaký trochu jiný-lepší. Nicméně knihu mohu jen doporučit

Tinuszka
23.10.2016

Celkem nuda, zdlouhave a moc pruhledne...

Leili
05.10.2016

Kniha mě bavila, čtivě napsaný příběh, kde bylo těžké odhadnout konec.

JanaDor
21.08.2016

Román, kde v rodinném sídle figurují duchové, jsem si přečetla moc ráda.
Autorův styl je čtivý, lehký a přirozený. Podařilo se mu přesvědčit mě, že Trevor sedí vedle a vypraví jenom pro mě. Dokázal odkrýt charaktery postav a naznačit, že to není všechno a já se zvědavostí rychle četla, abych se dozvěděla, jak to dopadne. Celkově se mi to moc líbilo. Mám ráda rodinné romány, která skrývají tajemství několika pokolení. Zde je to zpestřeno duchem, který nenajde klidu, pokud nesplní svůj slib. A to je navrátit přírodě, co je její.

milunka21
08.08.2016

Žasla jsem nad začátkem, ale styl autora se mi moc líbil.Kniha ale asi nebude pro každého. :-)

kletba prolínání minulosti a současnosti

Garth Stein

Garth Stein