Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka

Autorka, dlouholetá redaktorka českých nakladatelství, zkušeným a zábavným perem popisuje, jak krůček po krůčku probíhala její asimilace v anglickém prostředí, kam se už jako dospělá žena před několika lety provdala.

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13582/jak-si-vypestovat-na-anglicke-zahradce-ceskeho-trpaslika-13582.jpg 3.984

Anglické příhody (1.)

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka

Boogie007

Ve chvíli zklamání, ve chvíli, kdy si myslela, že už je pozdě na něco tak úžasného jako je láska, se vše změnilo. Objevil se On, muž autorčina srdce a přetočil její život o 180°. Stěhují se do Anglie - krůček po krůčku začínají budovat jejich společný domov a především se zařazovat do anglického prostředí ... tedy tomu především musí čelit Hana. Nejsou to jen odlišné měrné jednotky, tradice, zvyklosti, ale i způsoby chování a myšlení.

martina.culik

Oddechovka, která mě pobavila v době, kdy jsem ji četla, ale nezanechala ve mně žádný hlubší dojem.

Slůník
22.10.2018

Nakonec se o životě v Anglii přece jen něco dozvíte - když se přenesete přes styl červené knihovny. Ale možná ze mě mluví jen závist :)

Aivinka
10.06.2017

Po přečtení této knihy chci bydlet v Anglii. Nádherně napsaná. Doporučuji všem kteří mají rádi Británii.

alnahu
13.12.2016

Příjemné oddechové čtení, paní Hana nám v knize vypráví, jak se změnil její život ,když se těsně před padesátkou rozhodne provdat za svého anglického přítele Paula .V knize nám s humorem vypráví o přípravách na svatbu s komplikací kolem svatebního obřadu. Zavede nás do vesničky v Hinstonu , kde si s Paulem budují ve staré usedlosti nový domov. V knize nám představí své sousedy a jak zapadne mezi místní starousedlíky. Mě se kniha velmi líbila.

Ivana11
16.11.2016

Pěkné, milé čtení.

dillemik
02.09.2016

Příjemná oddechovka. Ačkoli jsem se je tak tak přelouskala první polovinou, poté to už šlo kupodivu hladce. Zanechal ve mně příjemný pocit. Už se těším na Vánoce, na náš budoucí dům na vesnici a taky svatbu :)

bookcase
21.07.2016

Miluju tuhle sérii a můžu ji číst pořád dookola.

kofee
20.03.2016

Fajn oddechovka pro dny, kdy hloubání může jen uškodit. Taková ta slepičí polévka pro duši.

uzasnakajinka
12.01.2016

Je to kombinace vlastního deníčku a slohové práce druhého stupně, to vše zabaleno do výraziva červené knihovny. Nefungují dramatické postupy (v kostele při zkoušce svatby leží na lavici rajčata, a nikdo si do nich nesedne, pořád se ohlašují komplikace, které nepřicházejí, a tak), vtipu je pomálu a zajímaých postřehů o realitě angického venkova je tak na dvě kapitoly, ne na knihu. Škoda času na čtení.

R.E.M.
06.11.2015

Je mi líto, ale nepadla jsem si s dílem do oka. Vyprávění a zážitky mě nebavily, místo vtipu a zajímavostí víceméně jen nuda. Nedočtenou jsem odložila, Možná navždy.

Ivanule
30.10.2015

Další oddechová knížka od autorky:)Je tu popsán její začátek života v Anglii,její svatbě a co všechno kolem ní musela zařídit a o pořízení svého vysněného domu na venkově se svým manželem.Každý den jsem se těšila na večer,kdy půjdou kluci spát a já si budu moci zase přečíst několik stránek před spaním:)A rovnou se vrhnu na pokračování

ivunk
22.09.2015

Ač jednoduše napsaná, báječně jsem si při ní odpočinula a vždy se těšila jak autorka laskavě popisuje život v Anglii.

Madame R
05.07.2015

Nenáročná kniha která je pěkně zpracovaná. Milují Anglii a proto autorce trochu závidím to, že se ji dostalo možnosti odstěhovat se do Anglie. Její zkušenosti a pohled na anglické lidí je někdy i humorný.

gabriela1817
07.10.2014

Kniha se mi líbila, je čtivá a celkem vtipná. Jsou v ní popsány rozdíly mezi životem v Čechách a v Anglii, jejich zvyky a tradice, důležitost společenského postavení atd. Celkem přijde vhod i jako doplněk studia angličtiny. Četla jsem i další dva díly a ty už mě moc nenadchly, byly dost "utahané".

simonabr
25.07.2013

Nebylo to špatné, to bych knize ukřivdila, člověk se zase dozvěděl něco málo o Anglii, Angličanech a jejich zvyklostech, taky se utvrdil v tom, že britská kuchyně opravdu nebude žádný gastronomický skvost, občas se i zasmál, ale něco tomu prostě chybělo:-(

Allka
18.11.2012

Tato kniha není ani tak o Anglii a jejích obyvatelích (jak jsem původně čekala - ke své smůle), jako spíš o tom, že i v padesáti letech můžeme prásknout do koní a začít úplně nový - šťastný - život. Jako povzbuzení pro lidi středního věku, kteří neví, co se sebou, to asi bude fungovat dobře. Jinak mi to ale spíš přijde jako zamilovaný deníček rozjásané a rozněžnělé Hany, který byl vydán z pro mě ne moc pochopitelného důvodu. Chybí mi vtip (když už se tam náhodou objeví, je něčím hned zabit), víc historek, víc naučných postřehů. A styl psaní taky není podle mého gusta.
Zkrátka a dobře jsem zklamaná a jen se zatnutými zuby jsem tohle dílo přelouskala do konce.

Reona
01.11.2012

Kniha se mi dostala do ruky čistě náhodou, nevím jestli jsem to zrovna potřebovala a taky proto, že mám velkou slabost pro anglický venkov, ale kniha je úžasná. Půjčila jsem ji kamarádce a ta reagovala úplně stejně.