Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka

Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13582/mid_jak-si-vypestovat-na-anglicke-zahra-mNk-13582.png 4 115 115

Anglické příhody série

Autorka, dlouholetá redaktorka českých nakladatelství, zkušeným a zábavným perem popisuje, jak krůček po krůčku probíhala její asimilace v anglickém prostředí, kam se už jako dospělá žena před několika lety provdala.

ivunk
22.09.2015 5 z 5

Ač jednoduše napsaná, báječně jsem si při ní odpočinula a vždy se těšila jak autorka laskavě popisuje život v Anglii.

Madame R
05.07.2015 4 z 5

Nenáročná kniha která je pěkně zpracovaná. Milují Anglii a proto autorce trochu závidím to, že se ji dostalo možnosti odstěhovat se do Anglie. Její zkušenosti a pohled na anglické lidí je někdy i humorný.

gabriela1817
07.10.2014 3 z 5

Kniha se mi líbila, je čtivá a celkem vtipná. Jsou v ní popsány rozdíly mezi životem v Čechách a v Anglii, jejich zvyky a tradice, důležitost společenského postavení atd. Celkem přijde vhod i jako doplněk studia angličtiny. Četla jsem i další dva díly a ty už mě moc nenadchly, byly dost "utahané".

simonabr
25.07.2013 3 z 5

Nebylo to špatné, to bych knize ukřivdila, člověk se zase dozvěděl něco málo o Anglii, Angličanech a jejich zvyklostech, taky se utvrdil v tom, že britská kuchyně opravdu nebude žádný gastronomický skvost, občas se i zasmál, ale něco tomu prostě chybělo:-(

Allka
18.11.2012 2 z 5

Tato kniha není ani tak o Anglii a jejích obyvatelích (jak jsem původně čekala - ke své smůle), jako spíš o tom, že i v padesáti letech můžeme prásknout do koní a začít úplně nový - šťastný - život. Jako povzbuzení pro lidi středního věku, kteří neví, co se sebou, to asi bude fungovat dobře. Jinak mi to ale spíš přijde jako zamilovaný deníček rozjásané a rozněžnělé Hany, který byl vydán z pro mě ne moc pochopitelného důvodu. Chybí mi vtip (když už se tam náhodou objeví, je něčím hned zabit), víc historek, víc naučných postřehů. A styl psaní taky není podle mého gusta.
Zkrátka a dobře jsem zklamaná a jen se zatnutými zuby jsem tohle dílo přelouskala do konce.

Reona
01.11.2012 5 z 5

Kniha se mi dostala do ruky čistě náhodou, nevím jestli jsem to zrovna potřebovala a taky proto, že mám velkou slabost pro anglický venkov, ale kniha je úžasná. Půjčila jsem ji kamarádce a ta reagovala úplně stejně.