Jak se po anglicku vytratit v Anglii

Rukopis je volným pokračováním titulu Jak si na anglické zahrádce vypěstovat českého trpaslíka. Líčí další osudy Češky, která se provdala do malé vísky Hinston nedaleko Oxfordu. Hana nadále objevuje nové stránky anglického způsobu života jedním z vrcholů je účast na svatbě notoricky rozhádaných anglických příbuzných. Čtenáři se opět setkají s většinou rázovitých hinstonských obyvatel, s nimiž se seznámili v předchozím dílu, a poznají i mnohé další, ale především se opět mohou kochat originálními autorčinými postřehy i jejím vypravěčským stylem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13581/jak-se-po-anglicku-vytratit-v-anglii-13581.jpg 4.348

Anglické příhody (2.)

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Jak se po anglicku vytratit v Anglii

medvedice3
25.02.2018

Ač kniha rozhodně není o primárně o jídle, ona vůbec není o jídlo, přesto narážky na anglické jídlo jsou téměř v každé kapitole. A kvůli popisovanému nejangličtějšímu jídlu, které bylo autorce naservírováno ve "vyhlášené hospůdce The Child and the Eagle, kde se pravidelně scházívali slavní spisovatelé C. S. Lewis a J. R. R. Tolkien", mi kniha splnila jednu položku v letošní Výzvě. "..."Tak jsme ti vybraly skopovou kotletu ze zeleninou a mátovou omáčku. Angličtější jídlo si sotva dovedeš představit. A tady je dělají skvěle!" (str. 103). "..."Vypadá to skvělě!" V tomto ohledu jsem s ni nemohla souhlasit. Na talíři, byť předehřátém, tuhla v loji masivní skopová kotleta s velkou kostí, které trčela výhrůžně vzhůru, k zčernalým trámům na stropě. Stékala z ní tmavohnědá šťáva." (str. 104). A co jídlo Toad in the Hole? Či moučník Spotted Dick? (str. 107).

pagac17
31.01.2018

Zajímavé popisy autorky v Anglii, v několika kapitolách nám ukázala život Britů, jejich problémy a snad i úspěchy. Paní Parkánová dokáže dobře fabulovat, tak jak to činí ve svých románech ze středověku

alnahu
14.12.2016

Pokračování knihy „ Jak si na anglické zahrádce vypěstovat českého trpaslíka“ se mě také líbilo, i když o trochu méně. Minulý díl jsme opustily o vánocích ,teď se v Hinstonu chystají na jaro ,na velké úpravy zahrady, u jejich venkovského doma ,který Hana s Paulem obývají již rok. Hana nás seznámí v této knize ,jak se sžívá s místními obyvateli.Starý dům,krásná zahrada ,dobří sousedé ,anglický čaj,sušenky -pohodička ,až jim závidím. Za mě další příjemné, oddychové čtení.

Lennas
27.11.2016

Jsem na straně 138 a mám chuť to vzdát. Autorka vystudovala na Karlově univerzitě obor čj-aj. A já jsem na základě této informace nějak mylně očekávala chytré čtení a úsměvné příhody ze života v cizí zemi. Zatím se spisovatelka hlavně dojímá nad svým ročním manželstvím a to sice hezkou češtinou, nicméně hraničící s červenou knihovnou.
Pokud vydržíte popisované emoce introvertní spisovatelky, tak se dozvíte i něco o životě v Anglii. Já osobně bych byla pro více historek z okolního světa a méně autorčiných slz nad vlastním štěstím.

bookcase
21.07.2016

Jste-li fanoušky všeho anglického, toto humorné a zároveň laskavé vyprávění se stane vaším šálkem čaje a budete se k němu, stejně jako já, rádi vracet.

Ivanule
24.11.2015

Krásná oddechová knížka,kde autorka vystihuje svůj život v Anglii nějakou dobu po svatbě se svým manželem Paulem

cibulka 8
23.03.2015

Ze začátku jsem měla pocit, jako bych četla slohovou práci nějaké studentky. Ale pak jsem se přistihla, že se těším na večer, až si před spaním přelouskám pár stránek. Byla úleva vypnout a číst o tom, že je také někdo spokojený ve svém životě. Celkový dojem z knížky mám dobrý a pokusím se sehnat i první díl.

Anglie anglický venkov

Hana Parkánová-Whitton