Jumper

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Davey nesplnil svoje domácí povinnosti a teď vidí, jak se k němu blíží otec, aby jej potrestal. Zavře oči a jen si přeje být někde jinde - a ocitá se ve Stanvillské veřejné knihovně. Tak začíná kultovní román Stevena Goulda, poctěný několika cenami a vyvolávající kontroverzí reakce, právě uváděný na plátna kin. Davey se učí se svou nově objevenou schopností teleportace zacházet, zařizuje si nový, napůl ilegální život v New Yorku, cestuje. Stále jej však tíží vzpomínky na dávno nezvěstnou matku a touha ji opět spatřit. Osud mu to však nedopřeje a Davey, stále v nebezpečí, alespoň usiluje o nalezení jejích vrahů. Na své cestě se setkává s mnoha tragédiemi a obtížemi, ale jeho odvaha, silný charakter a neobvyklé schopnosti mu dovolují překonat téměř cokoli....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/5225/jumper-5225.jpg 3.877
Série

Jumper 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Baronet
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Jumper

Přidat komentář
WolfIssen
23.01.2020

Pokud by se mě někdo zeptal na bombastickou sci-fi v reáliích běžného života, určitě mu doporučím tuto skvělou pecku.

a.r.nick
04.01.2020

Kniha se mi líbila moc, nápad i zpracování. O schopnostech např. cestovat časem jsem toho načetl už hodně, ale o schopnosti skákat mezi různými místy, které hlavní hrdina kdy navštívil, si žádnou knihu nevybavuju, čili mi ten nápad přijde příjemně originální. A kladně hodnotím i vyprávění v ich-formě a to, že oním vypravěčem je puberťák, který se se svou superschopností vypořádává vzhledem k věku tak nějak přirozeně a očekávatelně (nebo jak psal někdo pode mnou - lidsky). Za sebe si umím představit pokračování, protože ta dovednost během vteřiny "zmizet" a octnout se na konkrétním jiném místě nabízí hrdinovi (a autorovi) obrovskou škálu možností využití (aniž by se ale z Davida stal buď celosvětově obdivovaný superhrdina, nebo naopak superpadouch). Hvězdičku z hodnocení ubírám úplně subjektivně za to, že k naprosté spokojenosti mi chybělo zasazení děje do dnešní moderní doby - aby měl hrdina k dispozici nejnovější technologie, které v době vydání originálu románu ještě bohužel nebyly dostupné...


Lee7
07.04.2019

Tak jo, film byl katastrofa a knihou jsem si chtěla zlepšit náladu. A opravdu, byla dobrá a až mě překvapilo jak. Bavila jsem se.

Terva
11.01.2019

Nazdar,
jmenuju se
David Rice
a jsem
teleport.


Obrovské překvapení. Viděl jsem totiž film a, i když mám rád kdejaké šílenosti, obsah filmu mi moc nesedl. Hlavně to Americké růžovoučké řešení a ty konce, to bych se vždycky pobl.... zbláznil. Ke knize jsem tedy přistupoval opatrně. Tedy nejdřív rychle, když jsem jí v jednom pražském antikvariátě zahlédl, ihned jsem po ní šáhl, ale rozmrzelost z filmu mě radila: Opatrně chlapče, abys nebyl zklamán.

Malá ochutnávka:
Pokaždé když jsem „skočil“, objevil se pocit nereálnosti, dezorientace. To mohl být můj posun do iracionální psychózy, přizpůsobení hrozné skutečnosti. Na druhé straně to mohl být výsledek výpadku všech smyslů, když se mé okolí zcela změnilo. Sakra – samotná povaha skoku mohla být dezorientující.

Nejsem zklamán, naopak jsem v sedmém nebi, ale to odskakuji. To, co mě nejvíce nadchlo, je „skoro“ brutalita hlavního hrdiny. Nejlepší scény jsou ty, když se rozhodne vzít právo do vlastních rukou a skoky všechny háže do vody. To, co vlastně dělá je terorismus sám a v Americkém filmu zcela, dá se říci, zakázaný. Tady se s tím hlavní hrdina prostě nesere. A to je to, co knize dodává mrazivou atmosféru a čtenář vlastně ze schopnosti „skákat“ dostává strach.

Citát: Nemyslel jsem si sice, že jsem mimozemšťan... ale nebyl jsem si jistý.

Využití skoků je zde skoro zcela osobní záležitostí, kdy se nehledí na důsledky. Viz třeba loupež v bance. Precizní a dokonalé. Dalším příkladem může být třeba otvor bez dveří, kde si hlavní hrdina schovává nakradené věci – prostě bomba. Žádný čajíček. Tohle prostě vřele doporučuju a zapomeňte na nepovedený film.

Citát: Zavřel jsem oči a skočil.

martina.culik
02.01.2019

Knihu jsem četla na základě filmu. Překvapivě mě dost bavila - ani jsem to nečekala.
Objevování superschopností a toho, jak je Davy využil, je takové hodně lidské a to se mi líbilo.

YA-girl
17.09.2018

I za mě příjemné překvapení - popis toho, jak Davy objevil a využil svou "superschopnost", mě okamžitě vtáhl do děje a nechtěl pustit :). Celé to bylo hodně uvěřitelné, takové promyšlené, logické, dotáhnuté... prostě nenašla jsem skoro žádná "prázdná místa", ani jsem na konci nekroutila hlavou, že by z příběhu šlo vytřískat víc. V tom směru, jakým se Davy rozhodl se svou schopností naložit, mi román přišel skvěle propracovaný a "dokončený" :).

hanpari
26.12.2017

Příjemné překvapení.

Peter.Melon
31.03.2015

Dobrý román,který napsal bystrý autor...Hodnotím velmi kladně.

1