martin3554 martin3554 komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Opět silná kniha o svědectví života v KLDR, proti této zemi i Kuba, je ráj. 7 životních příběhů uprchlíků ze Severu, které autorka vedla v Soulu, nám přibližuje skutečný život v nejizolovanější zemi na světě.

26.03.2022 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Temný příběh, neskutečná zápletka a nečekaný konec a překvapivý pachatel.

08.06.2021 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Kniha se mi moc líbila, jsem zvědavý na její pokračování Inkoust.

27.10.2020 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Já prostě toho Wolfa žeru.

05.07.2020 5 z 5

Moje zatím poslední kniha o KLDR název přesně vystihuje situaci snad v poslední totální zemi na světě. Neskutečné, co se ještě může, dít v 21.století..

08.06.2021 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Další skvělý Weaver kniha má spád, napětí a překvapivý konec. Ostatně jako celá série. Na tom ostrově bych opravdu nechtěl bydlet.

12.06.2020 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Jako ostatní příběhy Lucy Callanacha i tento super.

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Sneijder netypický vyšetřovatel a stejně jako první díl, hodně napínavý příběh.

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Tohle je prostě Lapena, pořádně zamotané klubíčko a nakonec překvapivý závěr a nejméně očekávaný pachatel. Všichni podezřelí, mají co skrývat. Přečteno za pár hodiny.

05.07.2020 5 z 5

Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Miep Gies

Možná ještě lepší než vlastní Deník Anny Frankové, kniha z pohledu ženy, která ukrývala rodinu Frankových a jejich rodinného přítele.

09.07.2021 5 z 5

Liška Liška Frederick Forsyth

Tak dlouho jsem čekal na novou knihu Fredericka Forsytha až jsem dočkal, vzhledem k předchozím knihám slabší, ikdyž hackerské útoky na zabezpečovací systémy USA se dějí neustále, příběh je tedy aktuální a má reálný základ, přesto se čtenář nemůže zbavit dojmu, že autor straní USA a Anglii oproti Rusku, Íránu a Severní Korei. A z těch dělá mnohdy naprosté diletanty.. viz útoky zabijáků na autistického génia..

09.07.2021 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Nakonec z jasné sebevraždy se stala vražda, podobně jako třeba u J.P.Delaney i zde se prolíná minulost s přítomností.

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Poutavý thriller z prestižní internátní školy, kam nastupují osiřelá dvojčata po smrti jejich maminky. Kniha je směsicí policejních výsledků a vyprávění příběhu z pohledů hlavních postav. Něco na způsob ságy Virgínie Andreas- Landry, jen temnější.

12.02.2020 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Jedno odpočívadlo, čtyři podezřelí a v autě na parkovišti unesené dítě. Nečíst v temné noci či večeru.

05.11.2019 4 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Další nová thriller série, vrah vraždí podle dětské knihy. Velmi rafinovaně se mstí ženám svého dětství. Velmi netypický vyšetřovací tým.

05.11.2019 4 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Není to David Raker, přesto se na konci obě série protnou. Zajímavá zápletka, když hlavní hrdinka Bek "Rebeka" je hlavním obětí, ikdyž neví vlastně proč. Příběh veden ze tří dějových linií.. kromě Rebeky, ještě detektiv Travis a tajemná osoba v pozadí.

05.10.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Další případ dvojice kriminalistů Bergman - Sedláková. Téměř pustá vesnice blízko rakouských hranic, kde dojde k vraždě třicetileté blogerky Peky, která se vrátila nakvap z Prahy do svého rodiště. Kriminalisté navíc vyřeší i 14 let starou vraždu a případ se částečně dotýká i odchodu německých obyvatel v roce 1945.

18.10.2020 5 z 5

Ve víru Ve víru Rachel Caine (p)

Třetí díl série s Gwen Proctorovou alias Ginou Royalovou. Od pronásledované, schovávané ženy se proměnila ve vyšetřovatelku. Opět se ozývá její exmanžel Melvin dopisem ze záhrobí. K tomu Gwen před TV kamerami je konfrontována matkou jedné z obětí. Sam není tím, za koho se vydává, navíc kdo si unese šestiletou holčičku a Gwen se ozve vystrašená žena, která je zanedlouho nalezená mrtvá. K tomu v oblasti Wolfhunter river, jak se kniha jmenuje v originále, se záhadným způsobem ztrácejí mladé dívky. Docela dost akcí na jednu knihu.

18.06.2020 5 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

První díl série o Gwen Proctorové. Harmonický život naruší zjištění, že její manžel je sériovým vrahem a oběti zabíjí u nich v garáži. Gwen poté, co je prohlášena za nevinnou utíká se svými dvěma dětmi po celých Spojených státech a schovává se před svým manželem i jeho obdivovateli. Ale i na odlehlém místě, jí minulost dostihne.

12.06.2020 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Spokojenost, další napínavý díl série. Luc Callanach zatím nikdy nezklamal...

21.01.2020 4 z 5