Martian Martian komentáře u knih

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Nejlepší kniha o holokaustu, kterou jsem četl.

16.02.2020 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

"Když se Řehoř Samsa jednou ráno probudil z nepokojných snů, shledal, že se v posteli proměnil v jakýsi nestvůrný hmyz."
První věta stačí - pět hvězd. Kafka je prostě jedinečný.

22.08.2018 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Tak nevím, asi nemám smysl pro humor, protože jsem se ani jednou nezasmál. Myslím, že je to přeceňovaná kniha.

05.06.2019 2 z 5

Hodně přeceňovaná kniha.

16.05.2018 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Harry Potter je moje mládí, dospíval jsem s ním a nemohl se dočkat každého dalšího dílu. Ten poslední, sedmý, je dokonalým završením série. Zatím žádná jiná kniha na mě při četbě nepůsobila tak jako tato. Jednoduše perfektní.

04.05.2017 5 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Po přečtení vlastně pořádně nevím, o čem to bylo. To není dobré...

22.11.2018 2 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Každé Kafkovo dílo je výletem do jeho choré mysli. Takové exkurzi nelze odolat!

27.07.2018

Rozum do kapsy Rozum do kapsy kolektiv autorů

Téhle knížečce vděčím za hodně :)

21.07.2020 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Celkem dobrý příběh, ale mám podstatnou výtku - takhle by to po jaderné apokalypse nevypadalo. Až příliš samozřejmě přešli do stavu středověké společnosti.

16.10.2019 3 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Kniha pomůže pochopit, jaký byl Hitler člověk a jak mohl dokázat to, co dokázal.

08.08.2019

Nedokončené příběhy Nedokončené příběhy J. R. R. Tolkien

Jen pro Tolkienovy hardcore fanoušky.

08.06.2019 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Je docela úsměvné, že v tom někdo hledal něco jiného než prostou pornografii. Je zajímavé vidět, že lidé před 140 lety byli stejní chlípníci jako v dnešní době. Jen mi pořád nějak neštymuje, že by Wild, taková citlivá duše, napsal takovou prasárnu :)

11.10.2018 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Detektivka není můj žánr, nicméně kvůli Rowlingové jsem udělal výjimku. Ale jsem zklamaný, to vyšetřování mě nebavilo.

19.11.2019 2 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Pro četbu Babičky asi musí být člověk ve stejném psychickém rozpoložení jako Němcová, když ji psala.

25.01.2019

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Tak nevím, nějak mi nesedl ten styl. Moc chytráckých řečiček na úkor děje. 1984 je lepší.

25.07.2018 3 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Škoda, že je to ve formě dramatu, protože jako román to mohlo být delší a mnohem propracovanější, téma je zajímavé, obzvlášť na tu dobu, ale ten velký potenciál prostě využit nebyl.

22.05.2018 3 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

V dětství jsem z toho měl hrůzu, hlavně z baby Jagy a těch obrázků. Později jsem při četbě počítal mrtvé. Číslo si už bohužel nepamatuju, ale na pohádky je jich opravdu hodně. To ale vůbec není ke škodě.

02.05.2017 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Pokaždé, když jsem viděl výraz "bílá panička", tak se mi otevírala kudla v kapse. Je to tendenční kniha ukazující bílé ve špatném světle. To bych chápal, kdyby to napsala černá autorka, ale co nutí člověka pohrdat vlastní rasou?

11.07.2020

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Na první dojem jednoduchá kniha, ale skrývá se v ní mnoho velkých životních pravd; chce to někdy zastavit se a popřemýšlet o některých větách a možná vám víc věcí začne dávat smysl. Jak se kniha bude líbit asi záleží na momentálním rozpoložení člověka, ale určitě stojí za přečtení.

15.09.2015 4 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

docela mě pobavila představa starého božstva závislého na počítačových hrách

22.02.2020 4 z 5