Krása nesmírná

Pohádky vypravuje I. Karnauchovová. Kdo by neznal z vyprávění Babu Jagu, Kostěje Nesrmtelného, krásnou Vasilisu, Finista, jasného sokola, žabku carevnu, či zdánlivě hloupé Ivany? Ruské lidové pohádky s plnokrevnými postavami boháčů a chuďasů, s osobitými čarodějnými bytostmi, s národními zvyky jsou jedním ze základních kamenů slovanských pohádek a patří do světového literárního fondu. Potěší všechny milovníky pohádkových příběhů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35418/krasa-nesmirna-35418.jpg 4.7724
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Lidové nakladatelství

Ненаглядная красота (Něnagljadnaja krasota), 1949

Kniha Krása nesmírná

killy

Kniha která patří neodmyslitelně do dětských pokojíčků už několik generací. Hrdinné pohádky o udatných bohatýrech a překrásných pannách jsou přesně to co chcete dětem číst.

Marcela_Hrubá

Krásu nesmírnou mi četla mamka v dětství. Milovala jsem ty příběhy, pro mě knížka, která nesmí v dětské knihově chybět. I když i teď jí stále v knihovně mám :D

Ešína

Krásná kniha mého dětství. Moc ráda se k ní vracím.

DarkAvenger

Knihu jsem četla až v dospělosti ale příběh o Vasilise znám od dětství díky vyprávění mé mamky která mi ho před spaním opakovaně vyprávěla. Příběhy se mi líbili i když se někdy trochu opakovali a ilustrace byli moc pěkné. Ze všech příběhů ale navždy zůstane můj oblíbený ten o Vasilise. Jako pěkná vzpomínka na
moje dětství.

petraj30

Na tuto knihu jsem narazila až teď v dospělosti, ale měla jsem Veselé pohádky a říkadla od M. A. Bulatova a ještě Knihu pohádek od J. Š. Kubína, takže jsem ty nejznámější a nejkrásnější pohádky znala. Ale musím napsat, že ty ruské pohádky jsou mnohem krvavější a drsnější než ty naše. V některých pohádkách hraje smrt velmi důležitou roli. Tohle si děti přečtou samy, ale jsou to krásné pohádky. Neodolala jsem a tuto knihu si koupila. Je to krása nesmírná.
P.S.: Jediné co mě mrzí, je, že mám nejnovější vydání, které má jen 17 pohádek. V těch starších vydáních bylo 23 pohádek:-( proto jsem si nechala knihu ještě v e-formě, kde je i ten zbytek:-)

Pivka1

Tuhle knížku jsem milovala jako dítě, ale ty ilustrace.... Kostěj nesmrtelný mě strašil možná ještě v pubertě, ale pohádky se mi moc líbily. Dostala jsem ji v první třídě za prospěch, několikrát se se mnou stěhovala, ale stále ji mám.

Gibis

Krásná vzpomínka na dětství, kdy v pohádkách dobro vítězilo nad zlem :)

Leona333

Krása nesmírná je přesně tou knihou, kdy se onehdy moji rodiče rozhodli po další urputné, dětské rvačce mezi mnou a bratrem, kdo si bude knížkou listovat a číst, sehnat černé gramofonové desky s obsahem, jako měla kniha. Úkol tehdy opravdu nelehký..., ale rozhodně se vyplatil. Jedny z nejkrásnějších ruských pohádek jsem si mohla užít, jak v písemné, tak i v ústní formě.