Krása nesmírná

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pohádky vypravuje I. Karnauchovová. Kdo by neznal z vyprávění Babu Jagu, Kostěje Nesrmtelného, krásnou Vasilisu, Finista, jasného sokola, žabku carevnu, či zdánlivě hloupé Ivany? Ruské lidové pohádky s plnokrevnými postavami boháčů a chuďasů, s osobitými čarodějnými bytostmi, s národními zvyky jsou jedním ze základních kamenů slovanských pohádek a patří do světového literárního fondu. Potěší všechny milovníky pohádkových příběhů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35418/krasa-nesmirna-35418.jpg 4.7811
Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Lidové nakladatelství
Originální název:

Ненаглядная красота (Něnagljadnaja krasota), 1949


více info...
Nahrávám...

Komentáře (182)

Kniha Krása nesmírná

Péťa Z.
16. května

Líbila se mi nejen pro ty pohádky, ale především pro ilustrace, které jsem často překreslovala a napodobovala. U téhle knížky jsem vydržela taaak dlouho. :-)

arcs
22. února

To zrno rusofilství ve mně určitě pochází z těhle pohádek! (Dobře, a taky od krásné Mášenky z Moskvy:) Jsou jiný než ty naše vychytralý. Jsou přímý, syrový, bohatýrský, veliký. A přitom světlý. Prostě se zapsaly hluboko. Čet jsem je i klukům, ale pro ně už asi pozdě, nasákli jiným a připadaly jim cizí.


jprst
02. února

Tuhle krásu jsem nedávno objevil v mém oblíbeném antikvariátu. Bude to možná znít sentimentálně, ale tuhle vzpomínku na četbu v dětství jsem tam prostě nemohl nechat, byla to jedna z mých nejoblíbenějších pohádkových knih a měla úspěch i u mých dětí a vnoučat.

Štěpinambura
30. ledna

Knihu jsem podědila po babičce. Název knihy je odpovídající tomu, co v ní můžete čekat.

vvikingg
29. ledna

pamatuji z dětství oproti českým pohádkám, některé pohádky až moc kruté

Malinali
18. ledna

Baba Jaga, Jelena Překrásná, pták Ohnivák...

Moje nejmilovanější kniha dětství. Dostala jsem ji od mamky v roce 1989. A teď z ní čtu svým dětem.

babicka_amalka
14. ledna

nesnášela jsem ji už jako dítě - a s věkem se na tom nic nezměnilo;

april4
05. ledna

Jako malá jsem v ní doslova ležela, mamka mi četla, já si prohlížela ty úžasné obrázky a hltala každé slovo. Znovu jsem ji otevřela v rámci čtenářské výzvy a i po těch letech jsem si vybavila atmosféru dětství. Naprostá a nadčasová klasika, která nezklame.

1 ...