marti7729 marti7729 komentáře u knih

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha o holocaustu, ktera ma vse - snadno se cte, clovek hlta kazde slovo. Ma dost detailne popsanou cast o holocaustu, ale ne prece tak tvrde, aby to clovek nezvladl. Ikdyz je to trochu slozitejsi tema, cetla se jednim dechem. V jednu chvili jsem byla smutna, pak mi bylo na zvraceni, pak prisel sok, obdiv, strach, vztek, pocit litosti, nepochopeni a nakonec pochopeni. Doporucuju si precist a vse prozit s hlavni hrdinkou. Uzasna kniha, jsem vdecna ze nemusim vychovavat deti ve valce..

16.05.2020 5 z 5

Dcera čarodějnice Dcera čarodějnice Paula Brackston

Mám toto téma moc ráda. Knoha má pěkný příběh, ale upřímně občas jsem se přistihla, že myslím na něco jiného. Taková oddechovka, když se vám nechce přemýšlet. Nenadchne, ale ani neurazí..

16.05.2020 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

velmi poutava kniha, ktera ac se jedna o slozitejsi tema, se cte sama a ve skutecnosti rak tezka neni. Co se tyce holocaustu zvladne kazdy, jsou uzasne popsane momenty z koncentracniho tabora pri kterych se jezi i chlupy, ale zaroven neni tal drsna a tolik obsahla, takze i jako mama po porodu jsem to zvladla. Vic obsahlejsi knihu o techto hruzach bych asi nedala. Koho zajima trochu tohle tema, urcite by si ji mel precist.

26.02.2020 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Knížka se četla jedním dechem, byla velice poutavá a celkem rychle jsem ji přelouskla. Chvilkama jsem velmi soucítila se Suzette jakože i já jsem matka dvou holčiček a tohle bych nepřála ani nepříteli. Nakonec jsem to přehodnotila a nelíbilo se mi chování Suzette, jasně dcera se ji snaží dostat, ale furt je to její dítě. Neumím si představit takhle hrozně odpálkovat své dítě ikdyž telefonátem z léčebný je nejspíše manipulovala. Myslím, že jsou na léčebnu zralé obě. Konec je takový zvláštní, dle mého názoru chytře ukončený - při vysokých tržbách další díl.. Upřímne byla to taková příjemná změna, ale další díl bych si nekoupila a ani knihu nějak nemohu doporucit, protože nic extra ve mě nezanechala.

23.02.2020 2 z 5

Hořící kříž 1 Hořící kříž 1 Diana Gabaldon

Tuhle sérii miluju, ale tato kniha byla značně slaba. Desítky kapitol uplne o nicem. Nudila jsem se u ji a louskala se ji strašně dlouho. Na konci kdy to zacalo mit spád, zase se to četlo samo, zase to bylo krásně, napínavé a bavilo mě to. Škoda že to bylo až posledních 100 stran. Za me tedy bída, dalším dílům šanci dam, ale až po nějaké pauze.

19.02.2020 2 z 5

Aha! Rodičovství Aha! Rodičovství Laura Markham

Dily knize, jsem se naucila seberegulaci, uvedomila jsem si ze musim byt trpelivejsi. Pro me byla prinosem, otevrela mi oci, ze to jde i bez rvani. A ne vse co se stane je takova tragedie.

14.06.2019 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Bylo pro me tezke se zorientovat v tunelech, ale kdyz jsem si k tomu stahla linky ruskeho metra hodne mi to pomohlo. Prvni pulka se mi hrozne spatne cetla a bylo to snad nekonecny, strasne dlouho vlastne trvalo nez jsem pochopila proc pod tou zemi jsou.. Druha polovina naopak mela spad a byla moc ctiva a zajimava. Kniha se mi libila, ale do pokracovani se uz poustet nebudu zas tolik me neoslovila..

14.06.2019 3 z 5

Pohanský pán Pohanský pán Bernard Cornwell

Moje prvni cornwellovka a musim rici, ze za me super. Nevim jestli bylo vhodne si uplne precist jednu knihu ze serie, ale nasla jsem v knihovne pouze tu :D za me bylo tezky se prolouskat zacatkem a jmeny, ale to mohlo byt zpusobeno, prave ze jsem nezacala 1 dilem. Kdyz jsem se zorientovala, pribeh mel rychly spad a kniha byla dobre ctiva. Urcite se poohlidnu po dalsich Cornwellovo knihach a tentokrat zacnu prvnim dilem ;) :D

14.06.2019 5 z 5

Děláme si to doma sami Děláme si to doma sami Alena Thomas

Úžasná kniha pro každého kdo je rád soběstačný, nemá rád zbytečný odpad, snaží se žít ekologicky bez toxinů , tak všem takovým moc doporučuju. Kniha je krásně graficky zpracovaná, je v ní plno užitečných receptů a návodů, určitě koupím i pokračování :)

02.01.2019 5 z 5

Přírodní kosmetika - Jak na to Přírodní kosmetika - Jak na to Shannon Buck

úžasný průvodce a rádce na cestě za přírodní kosmetikou. doporučuju pro každého koho baví vytvářet si věci, být soběstačný a nechce si dávat chemické koktejly na tělo od kosmetických firem. Protože každý z nás může říct ne, žít ekologičtěji a bez ekzémů a dermatologických problémů :)

02.01.2019 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Milý, vtipný , dobře čtivé dílo. vyjímečně musím tvrdit, že film byl 100x lepší, ale i tak se člověk dobře pobaví.

02.01.2019 4 z 5

Posedlá Posedlá Lynn Beach (p)

na silvestrovsky vecer/noc, jsem zvolila tuto nostalgickou knihu ze serie stopy hruzy a hura 1. Kniha roku 2019 zdolana :) . Mam takovy pocit, ze tuhle jsem cetla poprve. Ke stopam hruzy mam nostalgicke vzpominky, jsou to prvni knihy se kteryma jsem jako dite zacinala. Kniha je kratka, ma rychly dej a spad, dobre se cte i nam "starsim" rocnikum (je mi 28). Monika hlavni postava mi prisla daleko mladsi nez byla, podle stylu mluveni. Zapletka byla super napinava, autorka se mohla klidne rozepsat a vyradit vic. Konec a zacatek jak z beckoveho hororu, ale ve smes prijemna oddychovka mezi slozitejsimi dily.

02.01.2019 3 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Knížka byla od začátku velice zajímavá jako předešlé díly série a hltala jsem jí jedním dechem. Bylo snadné jí celkem rychle přečíst. Co mě trochu zklamalo, že si autorka nedala víc práce na konci. Kniha měla velký potencionál, ale byl nevyužit což je velká škoda. Nelíbil se mi odfláklý, stručný konec ani průběh na bitevním poli. Za to hvězdu dolu, jinak určitě celou sérii mohu jen doporučit.

27.07.2018 4 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Tento díl série byl daleko lepší a propracovanější než první. Byla jsem připravená na průměné pokračování, ale jsem mile překvapená. Kniha se četla sama.

Edit: Jsem po přečtení celé série a z odstupem hodnotím zrádné srdce jako nejlepší díl celé série.

27.07.2018 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Úžasná kniha, která Vás vtáhne do děje. Knížka pro mě byla plná překvapení, určitě bych doporučila každému kdo chcelehčí čten či nějakou oddechovku. Sice je to young adult, ale i ve 27 letech se mi moc líbila :)

02.07.2018 5 z 5

Panicové Panicové Diana Gabaldon

Velice krátká, ale zároveň okouzlující knížka kde se dozvíte co Jamie dělal než poznal claire. Cetla jsem ji s několika měsíčním rozestupem od bubnů kde jsem byla připravená už hořící kříže nečíst, ale.... Panicové mě zas do toho vtáhli, tak v nejbližší době budu číst pokračování. Za mě určitě ano !

02.07.2018 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Kniha se strašně dobře četla jak je u Jojo zvykem, příběh byl pěkný jako první díl, sice už to nebylo úplně ono, ale to je asi normální. Absolutně mě nenadchnul konec jakože jaký čerstvě zamilovaný člověk by toto udělal ? No nevím... Víc než celá kniha samotná by mě zajímalo prostředí z NEW YORKU. Takhle to bylo milé čtení, ale úplně o ničem..

01.06.2018 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

diky komentaum zde jsem byla celkem ke knize skepticka a neocekavala nic extra. Ale az na to ztraceni v postavach , muzu rict ze se mi celkem libila. Bylo to neco jineho, tenhle zanr ale moc nectu, tak to mohlo byt i tim :)

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Moc dobre se cetla a byla celkove mila, myslela jsem na ni i ve chvilich kdy jsem nemela cas cist. Hodne mi dala, donutila me se nad sebou zamyslet a divat se na svet trochu jinyma ocima.

22.05.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Muj cil pro tento rok - přečíst harry pottera. Jelikož mi už není zrovna náct (ok přiznávám se je mi 27) tak jsem z toho měla trochu strach, ale Harryho si zamiluje snad kazda vekova skupina. Jsem ráda že jsem se rozhodla ji precist. Mohu říct že i film byl na stejné úrovni :)