marti7729 marti7729 komentáře u knih

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Nádherná kniha s nádhernými ilustracemi. Dá se s ní pracovat hned na několik způsobů, ani po půl roce neomrzela a čte se u nás prakticky nonstop, ještě stále objevujeme něco nového. Dá se díky ní hodne vyprávět a ve vyprávění se stridam s dcerkou. Naprosto úžasná kniha, mela by byt v každé knihovně.

09.08.2020 5 z 5

Jak vychovat úžasné dítě podle principů Montessori Jak vychovat úžasné dítě podle principů Montessori Tim Seldin

Pro začátečníky vhodná kniha, která nastini co to vlastně montessori je. Pro pokročilé bych nedoporučoval, nic jim už nedá. Krásné se cetla, skoro sama, doplněna o pěkně fotky. Za me spokojenost.

Kniholap Kniholap Helen Docherty

Vzhledem k tomu, že jsem ji kupovala v akci 5 za cenu 1 tak jsem nečekala buhvi jaké dílo. Ale.. Ono me to velmi mile překvapilo. Krasny knížka o zvířátkách žijících ve stromu a milující čtení pohádek před spaním a najednou začnou knizky mizet.. Nádherná kniha, plná krásných ilustrací, větších rozměrů, čte se ve verších, dlouhá tak akorát před spaním. dcerka se do ní naprosto zamilovala, jen mě mrzí, že má slabé stránky, urcite za me by byly lepší tvrdé, protože mám doma likvidátora. Ale jinak mohu doporučit všem.

Malý hrdina Malý hrdina Nicola Kinnear

Krásný milý příběh, plný krásných ilustrací, jen mi vadí zo sesitove zpracování. Ale vzhledem k tomu, že příběh i ilustrace se dcerce líbí, tak hvězdu nesrazim, ale jsem zvedava zda ji zlikviduje... Snad ne..

09.08.2020 5 z 5

Lidské tělo zevnitř: Prozkoumej nejúžasnější stroj na světě - sebe! Lidské tělo zevnitř: Prozkoumej nejúžasnější stroj na světě - sebe! Luann Colombo

Moc doporucuju jako první knihu o těle. Je uzasne zpracována a hezký se s ní pracuje, dcerku baví zkoumat jednotlivé části těla, informací je tam tak akorát aby to nezahltilo dětskou hlavicku. Dcerka ma 3 roky a opravdu ji baví.

Luna a ryba Luna a ryba Lisa Aisato

Pěkná kniha s pěkným příběhem. Vybrala jsem ji kvuli bohatým ilustrací a málo textu, který bude zvládat i tatínek nečtenář ???? obrázky jsou naprosto úchvatné, ale taky dost tmavé a zrovna ma 3letá dcerka se jich trochu boji, tak odkladam na pozdější dobu ????

09.08.2020 5 z 5

Velkolepá kniha o mořských tvorech Velkolepá kniha o mořských tvorech Tom Jackson

Krasna kniha formátu A3 o mořských rybách. Krásné zpracována, opravdu obří obrázky. Dcera 3r nadšená

Ilustrovaný atlas zvířat Ilustrovaný atlas zvířat Francisco Arredondo

Pěkný první atlas zvířat. Pro naši 3letacku uplny ideal. Mnoho krásných ilustrací zvířátek a sem tam výběr toho nejzajimavejsiho o zvířatech. Dcerka si krásně doplnila znalosti o nových zvířátkách s ja vlastně také. Jsou to především obrázky, odbornou literaturu tu nečekejte.

Manuál pro uklízečky Manuál pro uklízečky Lucia Berlin

Soubor povídek že života, některé zábavné, některé méně. No nebyl to můj šálek kávy. Ja osobne už po takovéhle knize nesahnu.

09.08.2020 3 z 5

Společenský tvor Společenský tvor Tara Isabella Burton

Kniha se cetla sama, zápletka se od začátku dala odhadnout, nicmene konec me velice překvapil. Rozciloval me trochu způsob jakým je kniha napsaná (mnoho vet pouze o 3 slovech ????‍♀️????) Na to ze Luise bylo 30, chovala se maximalne na 20. Způsoby, kterými Kryla vraždu takovou dobu mi též neprijde nejšťastnější - nereálné.

09.08.2020 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Kniha je takovy beckovy (možná ceckovy) pokus o horor. Nejsem buhvi jak náročný čtenář, ale vážně ma tato kniha takové hodnocení? Davam hvězdu za nevyužitý potenciál a snahu. Od začátku ikdyz se kniha dost dobře cetla jsem se nudila a odbihala od příběhu k mým myšlenkám. Strasidelny to nebylo vůbec a ten konec to dodělal. Takže za mě opravdu ne a bude to poprvé co nějakou knihu nedoporucil, protože opravdu není o co stat

02.07.2020 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Naprosto čtivá bomba, kterou člověk nechce dát z ruky. Čte se sama, takže je brzy přečteno. Už na začátku víte kdo je vrah, nicmene obsah knihy je tak napínavý že hltate každé slovo. Autora jsem četla poprve a určitě ne naposledy.

29.06.2020 5 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

V prvé řadě musím říct, že jsem okrajově věděla, že nějaká taková blogerka je, ale nikdy jsem ji nesledovala a měnit to nebudu. Knížka byla na můj vkus přeslazená, vůbec bych netipovala, že je Tereza o 2 roky starší než já. Předpokládám, že cílová skupina jsou mladší holky. Klasický přeslazený příběh o lásce jak trám, neustálým pracovním neúspěchu a to vše zasazeno do norského prostředí , který končí happy endem. Myslím, že holkám co hledají happy end a mají tenhle styl rádi se bude líbit, pro mě až moc přeslazená, zároveň ji, ale nemám co vytknout. Měla jsem ji půjčenou, sama bych si ji nevybrala, je úplně mimo to co čtu běžně.

29.06.2020 3 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Naprosto uzasna kniha, ktera se sama cetla. Nejdriv jsem Amber nesnasela, pak mi zacala byt sympaticka (ja zaporaky muzu) jak ji vse vychazelo a zacala me stvat Dafne. Byla mi hrozne nesympaticka chovanim a podlezanim manzelovi, no brzy jsme se dozvedeli proc a pak jsem byla zase v teamu DAFNE. Do posledniho slova napinave cteni o moci, penezich, zrade a pomste. Rozhodne doporucuju precist, moc me bavilo. A uprimne Amber dostala, to co zaslouzila, chvilkama mi bylo Dafne opravdu lito a prinutilo me to premyslet...

14.06.2020 5 z 5

Tajuplné dětství Tajuplné dětství Maria Montessori

Vlastne jsem se nedozvedela nic co bych uz sama nevedela.. Jiste kniha v te dobe musela byt hrozne ocekavana a lidi zjistili plno poznatku, ale dnes je vsechno tak trochu pro me alespon prirozene.

10.06.2020 3 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Moje prvni detektivka a uprimne cetla se mi dost spatne. Trochu mi delalo problem zorientovat se kdo je kdo (ale zase na obhajobu knihy, cetla jsem ji nekolik dni a tento styl knihy je dobre precist na jeden ci dva zatahy). Pribeh zajimavy, ale mohl byt lepe propracovany. Zkratka takova ta kniha neurazi, ale ani nenadchne...

09.06.2020 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Skvela napinava detektivka. Do posledni chvile nema clovek tuseni kdo je vrah. Je velice propracovana a ackoliv detektivky nectu, urcite u autora udelam vyjimku.

09.06.2020 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Trosicku slabsi nez selma, ale moc povedena detektivka o chlapkovi co unasi, znasilnuje a vrazdi male chlapce. Detektivka je celkem vydarena, Teo je vic netrpelivy s policisty a taky to dava razne najevo. V knize je o dost mene toho vedeckeho vysvetlovani coz pro nekoho lepsi, pro me mene zajimave. Kniha se cetla sama, vlastne v tomto pripade slo o audioknihu, coz musim pochvalit, nacteno velice poutave, delala mi spolecnost u skladani pradla, u behani a uklidu. Za me kvalitne vyplneny cas. Dekuji a mohu doporucit. Urcite sezenu dalsi knihu od autora, jeho styl psani je mi moc blizky.

09.06.2020 4 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Severska mytologie me zajima, nicmene mi prislo podani legend jak kdyz to vypravi dite a to mi trochu vadilo. Nakonec jsem to prelouskala kdyz jsem to cetla s dcerou pred spanim :D ty drsnejsi casti jsem nahradila ????

16.05.2020 3 z 5

Ledový dech Ledový dech Diana Gabaldon

Po horicim krizi jsem uvazovala, jestli ledovy dech otevru. Uprimne moc se mi nechtelo, ale nakonec jsem tomu dala sanci a jsem za to opravdu rada. Diana nezklamala a do knihy zas vecpala uplne maximum. Kniha se cetla sama, byla uzasna, dej na zacatku tahly, ale zajimavy a nakonec rychly spad, uzasne zapletky v pribehu. Hned jak jsem docetla nutilo me to otevrit dalsi dil a to jsem si chtela dat pauzu. Urcite si ji prectete ikdyz vas kriz zklamal ♥️

16.05.2020 5 z 5