Kniholap

Kniholap https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399433/bmid_kniholap-bcJ-399433.jpg 5 68 29

V městečku Doupata uprostřed lesa se začnou všem zvířátkům tajemně ztrácet knihy. Nebojácná králice Eliška se rozhodne přijít celé záhadě na kloub. Kdo je tajemný tvoreček jménem Kniholap a proč vůbec krade knížky? To vše se dozvíte na stránkách této překrásně ilustrované knihy.

Literatura světová Pohádky Pro nejmenší

V každičkém stavení
v postýlkách zvířátka
vědí, že před spaním
vždy čte se pohádka ....

Tak se přiznám, že nejen zvířátka .... i já si před spaním přečtu něco uklidňujícího - anebo si poslechnu hudbu....

Ale tady se objeví postavička, která si knížky vezme pro sebe ....
Ona totiž nemá nikoho, kdo by jí četl pohádku ....

A jak se s tím zvířátka vyrovnají - o tom vypráví tato kniha ....

Pěkné a naučné - doporučím....

Vera Silent
03.07.2023 5 z 5

Kniha se nám moc líbí. Příběh je smysluplný, ilustrace krásné, versovani ujde. Je to vhodné už pro malé děti a tématem se vysloveně hodí ke čtení před spaním.

86_luca
14.10.2022 5 z 5

Veršované, krátké, milé, neokoukané. Rozhodně jedna z našich nejoblíbenějších knih v knihovničce. Jasně, že na první čtení je to nejlepší. Jak už znáte pointu, není to tak napínavé. Takže při prvním čtení fakt nespěchejte, dejte si záležet na přednesu - ten rým k tomu vyloženě vybízí (tím, že není klasický střídavý, který uteče jak voda v potoce), dramaticky obracejte stránky. :-) Sama jsem byla plna očekávání a byla jsem s příběhem moc spokojená a syn taky. Ilustrace jsou opravdu jedním slovem něžné. Po obsahové i formátové stránce není knize co vytknout a určitě bude bavit i ty nejmenší, navíc svým obsahem a rozsahem je jako stvořena k zakončení dne. A myšlenka neotřelá.

Barumic
01.08.2022 5 z 5

Moc hezka kratka pohadka, jednoduchy pribeh a mile ilustrace. Vhodna i pro nejmensi deti.

TaLu
22.03.2022 4 z 5

Ilustrace něžné a krásné. Nápad se "zlodějem knih" je povedený a neokoukaný. Malým i velkým určitě tato kniha připraví jedinečné zážitky. Jediné s čím jsem se nesrovnala je veršovaný text. Netuším jak vyznívá v originálu, ale překladu by výrazně prospělo, pokud by se svěřil někomu s citem pro poezii. Takto zajímavá myšlenka zaniká v krkolomném veršování, které místy velmi drhne. Kde jsou ty doby, kdy poezii překládali básníci. U této jinak velmi povedené knihy to mrzí dvojnásob.
Doplnění po druhém přečtení a nahlas. Už se mi to zdá mnohem lepší :o)
Ještě desetkrát s dětmi přečtu nahlas, a nedám na knihu dopustit :o))

ElikaS
09.09.2021 5 z 5

Tohle je boží! Se synem máme moc rádi veršované pohádky, a když k tomu mají ještě perfektní myšlenku a krásné ilustrace, co víc si přát?!

Marunator
22.03.2021 5 z 5

Naprosto úžasná knížka. Syn se do ní zamiloval a já s ním - obrázky jsou krásné, příběh milý, na krátké čtení před spaní ideální (i když my ji čteme i v průběhu dne opakovaně :-) ). Rýmované je to hezky, jenom na pár místech to trochu rytmicky drhne - ale oproti některým hrůzám, které se nedají ani číst, jak to nesedí, je to naprostá perla. Moc doporučuji všem, kteří hledají krásné čtení před spaním... Eliška Hnědá už na vás čeká :-)

certik003
25.02.2021

Hezký a milý příběh pro menší děti, i když se díky veršům trochu hůř předčítá nahlas.

BarkaS
02.01.2021 3 z 5

Nádherné ilustrace, ale opět se ukazuje, že zvlášť pro básničky (poezií bych tuhle jednohubku asi nenazvala) platí, že překlad může vše zkazit. Tady to není chyba překladatelky, je vidět, že se snažila, slovo kniholap je boží! Přesto: Nevím, jak originál, ale překlad prostě nefunguje. Příběh hezký a s nápadem, ale to je vše.

Bustedka
11.09.2020 5 z 5

Úžasné. Ilustrace sice nejsou můj šálek kávy, ale dětem se líbí a to je pro mě hlavní. Příběh je veršovaný a moc hezky se předčítá.

Mišule_11
09.09.2020 5 z 5

Krásná dětská kniha s ilustracemi :)
Roztomilá a rychle přečtená, i když už nejsem věkově nejmladší k takové pohádce se ráda v budoucnu vrátím!

marti7729
09.08.2020 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem ji kupovala v akci 5 za cenu 1 tak jsem nečekala buhvi jaké dílo. Ale.. Ono me to velmi mile překvapilo. Krasny knížka o zvířátkách žijících ve stromu a milující čtení pohádek před spaním a najednou začnou knizky mizet.. Nádherná kniha, plná krásných ilustrací, větších rozměrů, čte se ve verších, dlouhá tak akorát před spaním. dcerka se do ní naprosto zamilovala, jen mě mrzí, že má slabé stránky, urcite za me by byly lepší tvrdé, protože mám doma likvidátora. Ale jinak mohu doporučit všem.

deedulka
30.07.2020 5 z 5

Krásně napsaná kniha s milými ilustracemi. Příběh o malém Kniholapovi a šikovné králičí slečně zahřeje u srdíčka. Už se těším, až budu tuto knihu číst dceři. Líbila se i mně. Textu tam příliš není, je to spíše kratší veršovaný příběh na dobrou noc.

Pheobe20
30.07.2020 5 z 5

Z knihy jsem byla velmi nadšená. V celé knize jsou nádherné ilustrace, které dítě zaujmou. Příběh je psán ve verších s poučením pro děti. Kniha pohladila po duši. Koupila jsem neteři a doufám, že z knihy bude nadšená.

IvetKl
02.07.2020 5 z 5

Báječné ilustrace, nádherné verše a poučení pro děti, že zlý skutek nemusí být tak zlý, jak se na první pohled jeví.

Hanja
09.06.2020 5 z 5

Krásný příběh s nádhernými ilustracemi.

TerJac
04.03.2020 5 z 5

Moje srdcovka! Krásná kniha s pěknými ilustrace a ještě hezčím příběhem. Roztomilé, pohladilo po duši, rozhodně koupím synovi!

Litocha
20.02.2020 2 z 5

Ilustrace jsou sice docela roztomilé, ale příběh pokulhává a potácí se pod tíhou neobratných, klopotných veršů. Na téma čtenářství tady máme i pro nejmenší děti mnohem povedenější knížky.

dagi
04.01.2020 5 z 5

Nádherná knížka, veršovaný text i ilustrace. Syn ji vyžaduje číst několikrát denně.

elenai
17.12.2019 5 z 5

Byl to dárek přímo mně na míru. Láska na první pohled! Knížka je skvěle přeložená, ty verše vám tak pěkně kloužou z úst, když si je čtete nahlas. A ilustrace...? Na ty se můžu dívat prostě pořád!

Autoři knihy

Helen Docherty