Kniholap

V městečku Doupata uprostřed lesa se začnou všem zvířátkům tajemně ztrácet knihy. Nebojácná králice Eliška se rozhodne přijít celé záhadě na kloub. Kdo je tajemný tvoreček jménem Kniholap a proč vůbec krade knížky? To vše se dozvíte na stránkách této překrásně ilustrované knihy.

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399433/big_kniholap-bcJ-399433.jpg 4.757
Literatura světová, Pohádky, Pro nejmenší

Vydáno: , Drobek

The Snatchabook, 2013

Kniha Kniholap

Barumic

Moc hezka kratka pohadka, jednoduchy pribeh a mile ilustrace. Vhodna i pro nejmensi deti.

TaLu

Ilustrace něžné a krásné. Nápad se "zlodějem knih" je povedený a neokoukaný. Malým i velkým určitě tato kniha připraví jedinečné zážitky. Jediné s čím jsem se nesrovnala je veršovaný text. Netuším jak vyznívá v originálu, ale překladu by výrazně prospělo, pokud by se svěřil někomu s citem pro poezii. Takto zajímavá myšlenka zaniká v krkolomném veršování, které místy velmi drhne. Kde jsou ty doby, kdy poezii překládali básníci. U této jinak velmi povedené knihy to mrzí dvojnásob.
Doplnění po druhém přečtení a nahlas. Už se mi to zdá mnohem lepší :o)
Ještě desetkrát s dětmi přečtu nahlas, a nedám na knihu dopustit :o))

ElikaS
09.09.2021

Tohle je boží! Se synem máme moc rádi veršované pohádky, a když k tomu mají ještě perfektní myšlenku a krásné ilustrace, co víc si přát?!

Marunator
22.03.2021

Naprosto úžasná knížka. Syn se do ní zamiloval a já s ním - obrázky jsou krásné, příběh milý, na krátké čtení před spaní ideální (i když my ji čteme i v průběhu dne opakovaně :-) ). Rýmované je to hezky, jenom na pár místech to trochu rytmicky drhne - ale oproti některým hrůzám, které se nedají ani číst, jak to nesedí, je to naprostá perla. Moc doporučuji všem, kteří hledají krásné čtení před spaním... Eliška Hnědá už na vás čeká :-)

certik003
25.02.2021

Hezký a milý příběh pro menší děti, i když se díky veršům trochu hůř předčítá nahlas.

BarkaS
02.01.2021

Nádherné ilustrace, ale opět se ukazuje, že zvlášť pro básničky (poezií bych tuhle jednohubku asi nenazvala) platí, že překlad může vše zkazit. Tady to není chyba překladatelky, je vidět, že se snažila, slovo kniholap je boží! Přesto: Nevím, jak originál, ale překlad prostě nefunguje. Příběh hezký a s nápadem, ale to je vše.

Bustedka
11.09.2020

Úžasné. Ilustrace sice nejsou můj šálek kávy, ale dětem se líbí a to je pro mě hlavní. Příběh je veršovaný a moc hezky se předčítá.

Mišule_11
09.09.2020

Krásná dětská kniha s ilustracemi :)
Roztomilá a rychle přečtená, i když už nejsem věkově nejmladší k takové pohádce se ráda v budoucnu vrátím!