marti7729 marti7729 komentáře u knih

Můj syn terorista Můj syn terorista Tomáš Lindner

Moc zajímavé čtení aktuální situace. Je to takový všeobecný přehled o IS doplněný o příběhy evropských radikálů.

07.04.2018 5 z 5

Docela dobrá sranda, ale člověk nesmí očekávat moc. Když se nad tím člověk zamyslí je nereálné tolik "zvláštních" náhod. Příběh o ničem, ale ode dneška používám hlášku "politická strana jděte všichni do prdele" :D :D :D

07.04.2018 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Taková jednoduchá holčičí četba. Nic co by uchvátilo a mohli jste nad tím dumat, ale když máte chuť na něco milého,naivního, jednoduchého a občas i vtipného je to správná volba :) Knížka byla milá, ale narovinu bych si jí nekoupila, zas tolik mě neuchvátila. A tu jeden citát u kterého jsem se děsně zasmála a proto taky hodnotím tolika hvězdičkama aneb i jedna dobrá hláška dokáže zachránit celou knihu... "Promiňte můžu poprosit o fotečku ? No jasně, není problém. Kam si mám stoupnout ? Ne to je omyl, my jsme Vás chtěli poprosit, jestli by jste nás nevyfotila. AHA... "

03.04.2018 3 z 5

Tady je jasný důkaz že by se nemělo koukat na film dřív než se přečte knížka. Knížka mi přišla úplně jiná a samozřejě o dost lepší, ale spíš mě zarazilo že se děj točil trochu jiným směrem. Za mě super !

28.03.2018 4 z 5

To To Stephen King

No ani nevím vlastně co pořádně napsat, protože nějak nevím co si o knize myslet. Byly tam úplně pasáže , které se četly samy a pak pasáže u kterých jsem měla problém a vyloženě u nich usínala. Příběh je zajímavý, zvláštní...

28.03.2018 3 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Ó ano ! Po velice hořkém zklamání v podobě mořeplavce, Diana zase zařadila zpět mezi topky ! Bubny se mi moc líbily a jsem ráda, že se děj už zaměřoval spíše na Brianu. Knížku jsem přelouskala o moc rychleji než přechozí díl. Děj je zase plný dobrodružství, ale abych řekla pravdu ani nevím jestli se mi chce číst další díly. Klidně už to mohli bubny uzavřít.

28.03.2018 4 z 5

Tuláci Tuláci Paul Harding

Kniha mě moc nezaujala, nejsem příznivcem této četby. Četla jsem jen abych splnila výzvu. Musím říct, že to rozhodně nebylo nic pro mě a četla jsem ji neuvěřitelně dlouho.

15.07.2017 3 z 5

Velká kniha o matce a dítěti Velká kniha o matce a dítěti Elizabeth Fenwick

Knihu jsem dostala od sestry - pro prvorodičku mnoho užitečných základních informací. Jde z ní cítit, že je psaná v trochu jiné době, ale mě to opravdu nevadí. Ráda si v ní listuju je to pro mě velice poučné a cítím díky ní větší pouto s miminkem.

21.05.2017 5 z 5

Pohádky Hanse Christiana Andersena (41 pohádek) Pohádky Hanse Christiana Andersena (41 pohádek) Hans Christian Andersen

Moje oblíbené dětské pohádky i přestože ne vždy to skončí zcela dobře. Přečteno znovu po 20 letech a můžu říct, že to byl pro mě mnohonásobnější zážitek než v dětství. Už se těším až je budu číst svým dětem.

21.05.2017 5 z 5

Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma Tomáš Kosačík

Absolutně nezajímavá kniha ! Za koupení vůbec nestojí ! A jsem moc ráda, že jsem si počkala až na mě vyjde řada na půjčení v knihovně. Účinné rady a tipy k hubnutí nemusím komentovat, on pokud se člověk trochu o zdravou stravu zajímá a nečeká až mu to samo přilítne do klína, tyhle "rady" vyčte všude na internetu a vážně mu to nepříjde jako wow efekt . K receptům - ano vesměs se jedná o recepty, který každý zná nebo variace na jiný způsob. Absolutně nechápu proč autor má potřebu dávat recept na vaječnou omeletu ? Jako vážně tu je někdo kdo jí neumí ? Omlouvám se za můj trochu přímý názor, ale knížka je absolutní bullshit a je to především marketingový tah jak vymámit z nezkušených lidí. Jestli podle toho někdo jí, tak to potěš - všude samé máslo a med na denní konzumaci ? Promiňte, ale to je absolutní blbost - sladidlo jako sladidlo a je jedno jestli je to cukr nebo med při denní konzumaci je to stejně špatné pro naše tělo. Upřímně kdyby jste si ty 2 stovky ušetřily na něco k jídlu a prohledali internet, najdete mnohem víc rad, tipů a receptů jak jíst zdravěji. Nechávám hvězdičku za parádně vymyšlený tah, jak si vydělat peníze v tom je Tom skvělý a má mé uznání !

21.05.2017 1 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Naprosto úžasná a dojemná kniha psaná s kapkou naivity, takže je dost autentická a čtenář má pocit, že to opravdu vypráví naivní štěně, které hledá své poslání na světě... Já jako milovník psů a "přechodná stanice" psů v nouzi tleskám ! V knize je naprosto vše proč jsem se do psů zamilovala a proč jsem jim začala pomáhat ikdyž si nade mnou mnoho lidí kroutí hlavou. Knížka osloví snad všechny generace, člověk díky ní změní i trochu pohled na psy a po dočtení poslední věty vám bude furt ležet v hlavě a budete ještě dlouho nad ní přemýšlet. Sama věřím, že psi jsou ti nejvěrnější společníci a že se jednou zase shledáme. Co mě trochu na knize mrzí jak všechny části byly perfektně popsány a zpracovány, tak mi trochu chybělo lepší popis množírny na to jak je to velký problém, zde tomu nebyl připsán žádný důraz, věřím, že by se to dalo lépe zpracovat a věřím, že by mnoho lidí nakonec otevřelo své oči a přestali kupovat zvířata právě tam... Suma sumárum: knížka je na absolutní špici a zařazuji ji ke svým nejoblíbenějším kouskům !

Velikost L: Šaty pro nevěstu Velikost L: Šaty pro nevěstu Meg Cabot

Jsem upřímně ráda že jsem se prokousala na konec ! Jak jsem byla ze série unešena, tak mě poslední dva díly bohužel zklamaly a často se mi stávalo, že při čtení jsem byla duchem mimo. V tomto díle se měla Heather vdávat, těšila jsem se tudíž super vtipnou knížku se super zápletkou a romantickým koncem a ono ejhle, nic extra se nekonalo. Za mě série měla končit 3 knížkou , poslední dvě byly pro mě velké zklamání. Zápletka zase tragická, škoda že Meg nevsadila na prince Rašída určitě by to bylo mnohem zajímavější než pár stránek o studentovi. Navíc jak se rychle objevil, tak také zmizel a to mi tedy přišlo dost divné. Svatba taky žádný zázrak (zrovna tohle je část, kde by se skvěle vyzdvihla povaha Heather - její humor a nakonec zakončit velkou dávkou romantiky, bohužel se též nekonalo. Suma sumárum za mě číst do 3 knížky a budete spokojení.

10.05.2017 3 z 5

Velikost L: Znovu na scéně Velikost L: Znovu na scéně Meg Cabot

Jak mě tahle série nadchla, tak mě teď trochu zklamala. Knížka mi přišla taková odfláknutá. Nevím čím to je, mám jednoduché knížky u kterých nemusím přemýšlet velice ráda, ale vědět od začátku kdo je vrah ? Námět rockového tábora na univerzitě ? A celkově se mi tam nelíbilo i pár výroků co Heather a Cooper prohlásili ohledně dětí a bezdětnosti nebo jak Cooper ohlásil že je s Heather ve vztahu. Prostě tentokrát mi to nesedlo a moc doufám v to, že poslední díl bude o moc zase lepší !

02.05.2017 2 z 5

Na velikosti nezáleží Na velikosti nezáleží Meg Cabot

Hodnotím s odstupem času (nějak jsem zapomněla) - třetí díl série opět nezklamal, je to taková napínavá a vtipná oddechovka u které se nejde nebavit. :)

09.02.2017 4 z 5

Velikost XL: Kila navíc přibývají Velikost XL: Kila navíc přibývají Meg Cabot

Hodnotím s odstupem času (nějak jsem zapomněla) - druhý díl série opět nezklamal, je to taková napínavá a vtipná oddechovka u které se nejde nebavit. :)

09.02.2017 5 z 5

Tajemství sedmého syna Tajemství sedmého syna Glenn Cooper

Jsem krátce po přečtení této knížky a ikdyž měla pouze necelých 400 stran trvalo mi to snad týden (možná o kousek déle) a to je špatné znamení. Mám hodně volného času a knihy o 400 stran co mě baví přečtu do 2 dnů. Neříkám, že knížka byla špatná to rozhodně ne, ale co se mi nelíbilo bylo skákání v kapitolách mezi dobami. Jasně není to nic závratného, ale chvíli mi trvalo a často jsem se musela vracet co je to vlastně za den. Jako plus vidím samotný příběh, byl chytlavý, čtivý, záhadný, zkrátka příběh s velkým potenciálem , ale bohužel to zazdily zbytečné stránky co knížku dělali nudnou a člověk se ne a ne začíst. Upřímně byl to pro mě boj a ne a ne se začíst, ale vydržela jsem a od strany 224 mě kniha začala bavit (ta pasáž kde Will a Nancy už jsou blízko vrahovi a nakonec je z případu odvolají). Za mě kdyby autor udělal knihu kratší řekněme - li o těch 70 stran, udělal by lépe a věřím, že pak bych mu mohla dát plné hodnocení. Takže suma sumárum - pokud se překoušete nudnýma 200 stranama, dostanete za odměnu skvělý příběh co vás nepustí :)

09.02.2017 3 z 5

Chytře vedená prodejna - Jak mít více zákazníků a větší tržby Chytře vedená prodejna - Jak mít více zákazníků a větší tržby Richard Hammond

Pro začátečníka v oboru skvělá kniha. Díky knize jsem ztratila ostych a zavedla na prodejnu několik změn a zvýšila tržby firmě a následně i mých prémií. Děkuji bylo to velmi poučné - hlavně pasáže z očí vedoucích a manažerů. Ano mnohdy to působí jako pohádka jak z malého krámku udělat úspěšný řetězec, ale nováčky rozhodně nakopne k lepším výsledkům.

Made in Čína Made in Čína Paul Midler

Velice poučné čtení. Kniha se mi líbila to co jsem se dozvěděla už o něco míň .

03.02.2017 5 z 5

Domácí bylinář - Připrav, uvař a smíchej léčivé bylinky Domácí bylinář - Připrav, uvař a smíchej léčivé bylinky neznámý - neuveden

Pro začátečníky s bylinkama je to ten správný průvodce. Líbili se mi převážně recepty na čaje a rozhodně v sezóně vyzkouším.

Velká kniha o mateřství Velká kniha o mateřství Klára Kaiserová

Nic co bych vytkla - pěkný průvodce těhotenstvím a mateřstvím. Bylo to pro mě velmi poučné a pěkné čtení. Nemělo by rozhodně chybět v knihovničce prvorodiček :)