Made in Čína

Pohled do zákulisí čínské velkovýroby Hygienické ochranné pomůcky? Co vás nemá, ty zaměstnanci ve skutečnosti vůbec nepoužívají. Dobré vzájemné vztahy? Kdepak, tady filozofie „náš zákazník, náš pán“ rozhodně neplatí. Kvalita vyrobeného zboží? Ta se musí co nejdříve snížit. Samozřejmě aniž by to dodavatel věděl... „MADE IN ČÍNA popisuje každodenní těžkosti, kterým dovozci musí čelit, a konfrontuje z evropského pohledu idylickou konfuciánskou morálku s drsnou realitou každodenního byznysu. Kniha je napsána čtivým jazykem, takže se od ní po přečtení prvních stránek již neodtrhnete. Rozhodně si ji vezměte s sebou na palubu při vašem příštím letu do Pekingu nebo Šanghaje.“ Ing. Petr Král, Ph.D. vedoucí Katedry mezinárodního obchodu VŠE „Kniha se čte jedním dechem. Není konformní, nepodlézá, ale konstatuje viděné a prožité. Přesto jde proti proudu – valná většina ostatních autorů totiž podlehla autocenzuře, nám tak dobře známé z doby socialismu.“ Kvido Štěpánek podnikatel, majitel Isolit-Bravo...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249608/big_made-in-cina-249608.jpg 4.133
Literatura naučná, Ekonomie a obchod, Průmysl

Vydáno: , Práh

Poorly Made in China, 2009

Kniha Made in Čína

julanka

Velmi dobrý počin, ale vnímám tam jeden velký rozpor. V půlce knihy autor popisuje, jak čínští továrníci přemýšlí krátkozrace, nejsou pro ně důležité dlouhodobé vztahy, renomé ohledně kvality atd. Kniha ale končí obsáhlým hodnocením, proč jsou na tom čínští výrobci nakonec lépe, než jejich zahraniční odběratelé - a zdůrazňuje, že továrníci jsou trpěliví, myslí "multidimenzionálně", vyrábí zboží s nízkou marží s vidinou přínosu až za velmi dlouhou dobu atd. - prostě pravý opak dříve řečeného.

Terka_v25

Tak toto je ten čínský zázrak. Rozhodně zajímavá kniha, byť je znát, že ji nenapsal žádný spisovatel. Ale zase jsou to pozoruhodné informace od člověka, co zná realitu. Čínská mentalita a jejich pohled na obchodování jsou vskutku pozoruhodné záležitosti. I když nevím, co mě dostalo víc, jestli praktiky výrobců, (ne)kvalita výrobků, podmínky na pracovišti, lajdácké (ne)vedení účetnictví a nebo zajímavé propočty konečných cen, když ceny surovin "jít na horu". A našlo by se toho víc...

Garik

Paul Midler nám dáva nahliadnuť nie len, ako to v tej preďalekej Ríši stredu funguje, ale – čo je istým spôsobom ešte interesantnejšie – aj prečo to tak funguje. A zároveň tak podáva správu aj o tom, čože sú tí Číňania vlastne zač. Za to všetko ho chválim. Nuž tak.

Karel.Konecny
26.10.2020

Takřka povinná literatura pro všechny importéry z Dálného východu. Na základě vlastních zkušeností nabízí vhled do psychologie výrobců a továren v Číně včetně strategie vyjednávání (kdo ze stran většinou tahá "za kratší konec" lana)-

burbot
09.03.2020

Zajímavý obsah, čtivé, ale za mě trošku pokulhává zpracování.

rossx
02.11.2019

Zajímavé informace, i když text je dost kostrbatý, ale nakonec opakování toho i onoho, ukazuje, že si autor nevymýšlí. Nepochybuji, že tohle je čínská realita s kterou by měli být konfrontováni naši představitelé s naivní vírou v dobrotu jediné Číny.

kirsten6214
01.01.2019

Velice zajímavý pohled do zákulisí původu spousty věcí kolem nás. Drzá mentalita čínských obchodníků mě bavila a zároveň udivovala od prvních stránek, až do dnes.

gretl74
14.11.2018

Povinná literatura pro všechny, kteří chtějí začít obchodovat s Čínou.