MarkétaKočí MarkétaKočí komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Mužů jen poděkovat paní Karin Lednické, že napsala tuto knihu! Pocházím z toho kraje a díky této knížce se mi, troufám si říct, otevřely obzory ve vztahu Čechů a Poláků na tomto území. Krásná knížka, velmi čtivá, za mě můžu jen doporučit a budu se těšit na další autorčin počin.

22.08.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krásné!!! Tak tuhle knihu chci určitě do rodinné knihovny!!! Určitě si ji znovu a ráda přečtu!!!

25.09.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Poutavý příběh! Autorka má pro mě velmi čtivý jazyk! Opět jsem se nemohla odtrhnout!!! Mužů se jen těšit na další knihu!

28.07.2020 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Překrásné kniha, musela jsem k ní ale dospět. Škoda, že je v čítance pro 3. třídu a proto spoustu děti odradí a nelíbí se jim! Možná se, ale k ni vrátí v dospělosti a budou unešeni stejně jako já.

30.07.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Mě se ta kniha ohromně líbí. Měla spád a chvilkami jsem měla opravdu hrůzu co to právě čtu - je to pravda nebo lež? Opravdu jsem si její čtení užila!

26.05.2021 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Doufám, že bude pokračování !!! Děj měl pěkný spád a čím se blížil konec, tak se mi knížka nechtěla odkládat!!!

10.12.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knížku jsem přečetla během jedno dne. Čte se opravdu dobře. Ale četla jsem mnoho lepších knih na toto téma. Příběh ač je podle skutečně události je pojat, dle mého názoru, plytce - nepropracovaně.

13.07.2022 4 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Krásné povídání, mám pana Czendklika moc ráda. Dokáže pro mě složité věci vysvětlit jednoduše a nutí mě dál nad nimi přemýšlet. Určitě si ji někdy znovu přečtu a má jisté místo v naší knihovně.

09.03.2021 5 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Nádhera!!! Ke knížce jsem se znovu vrátila díky výzvě a znovu jsem ji přečetla jedním dechem.

02.04.2021 5 z 5

Zvěrolékař na blatech Zvěrolékař na blatech James Herriot (p)

Milá, vtipná, oddychová knížka, kterou jsem četla jen díky výzvě, ale k autorovi se určitě vrátím.

12.03.2021 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Přiznám se, že jsem četla jen kvůli výzvy a moc nepatřím mezi čtenáře teto dobývá ještě básní. Přiznám se, že tomu moc nerozumím a musela jsem se hodně soustředit, ať celou báseň pochopím a něco z ní mám.

03.04.2021 3 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Krásná kniha!!!! Ze začátku jsem z ni byla v rozpacích, ale postupně jsem byla čím dál víc nadšena a nakonec jsem ji četla jedním dechem!

29.10.2020 5 z 5

Gottland Gottland Mariusz Szczygieł

Zajímavá kniha, čtivá a donutila mě se i rozšířit znalosti o daných osobnostech. Byla jsem zvědavá, jak autor píše a určitě se k němu v nejbližší době vrátím.

24.08.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Pěkná kniha, stojí za to si ji přečíst. Škoda jen, že nemá o pár stránek víc a mohl by ten příběh být dál rozpracován.

25.07.2020 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Jedna z nejkrásnější knih co jsem četla!!!! Silný příběh

14.06.2020 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Průměrná kniha, která ani neurazí ani nenadchne. Ze začátku jsem měla problém se orientovat v postavách, ale to s vyprávěním opadlo. Už bych znovu opravdu nečetla. Místy jsem se opravdu nutila dál číst.

31.08.2020 3 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Knížku jsem koupila pro dceru, aby si dokázala tuto dobu aspoň trochu představit. Je napsána čtivě a myslím, že dceru zaujme. Z mého pohledu by některé pasáže mohly být napsaný víc vědecky, ale jako celek dobrý. Určitě to pro mladou generaci má přínos.

28.03.2023 4 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Knížka průměrná, děj se dlouho táhne. Myslím, že méně stran by bylo lépe. Jednoduché letní čtení.

13.07.2022 3 z 5

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Nenáročné čtení, spíš pro teenegery k seznámeni s problémy trans komunity (pochopení sama sebe, smíření rodiny, ...)

18.12.2020 4 z 5

Láska nebeská Láska nebeská Mariusz Szczygieł