MarkétaI. MarkétaI. komentáře u knih

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Jsem nadšená!
Pacient je první kniha od tohoto autora a už se těším na další.
Kapitoly jsou krátké, což mi vyhovuje. Každé slovo jsem hltala očima a od čtení jsem se nemohla odtrhnout.
A ten konec byl parádní! Miluju knihy, kde jsem až do konce napnutá jak to vše dopadne..

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Konec je jasný hned od začátku. Žádné drama, ale příjemná oddechovka :-) Kniha ke které se ráda budu vracet.

20.06.2020 5 z 5

Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Viktorín Šulc

Lovec přízraků je skvělé napsaná kniha, která obsahuje deset případů vražd. Kdo se zajímá/baví ho tento typ knih, tak určitě doporučuji.

Historie trestu smrti Historie trestu smrti Martin Monestier

Zajímavá a čtivá kniha o historii trestu smrti. Jsou zde ilustrace, ale třeba i statistiky ( k roku 2001). Určitě stojí za přečtení.

Winter Winter Marissa Meyer

Ach jo.. je tu konec a mně je to celkem líto. Sérii Měsíční Kroniky jsem si doslova zamilovala. Knihám jsem se vyhýbala docela dlouho, protože sci-fi není něco co bych četla. Ale toto? Určitě se ke knihám vrátím a to opakovaně. Vlastně už teď se těším až si příběh přečtu znova :-)

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Kdo je neznámá pacientka, která beze stopy zmizela? A kdo je Černý muž, kterého se tak bála? Odpovědi na tyto otázky se bude snažit najít psychiatrička Ellen Rothová.
Tak toto bylo super čtení od první stránky až po poslední. Začetla jsem se prakticky hned a kniha se mi vůbec nechtěla odkládat.
I když jsem něco tušila, tak konec mě rozhodně překvapil. Samozřejmě v dobrém.

31.12.2021 5 z 5

Beze stopy Beze stopy Mary Torjussen

Kniha mě mile překvapila, protože jsem neměla nějaké velké očekávání.
Kniha se čte sama. Začetla jsem se velmi rychle a musela číst dál a dál, protože jsem chtěla vědět, jak to bude pokračovat.
Jedna věc mě ovšem trošku zklamala. A to, s kým měl Matt nakonec vztah. Přijde mi, že tato dějová linka je v mnoha knihách (aspoň co já jsem četla). Takže toto jsem celou dobu nějak tušila..

31.12.2021 5 z 5

Chci to taky! Chci to taky! Ellen Berg

Táhne ji na čtyřicet, nemá děti ani chlapa, ale má super práci a rodiče, kteří ji chtějí dobře provdat. Jenže do života ji vstoupí on. Instalatér..
Chci to taky je nenáročná, oddechová, romantická kniha při které jsem se občas i zasmála.

25.10.2020 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Loutkové divadlo je čtivá, napínavá kniha, která má zajímavý příběh.
Postava Tilly se mi moc líbila. S Poem tvořili super dvojku :)
Doufám, že se dočkáme pokračování.

08.08.2020 5 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Láska, mafie, napětí, akce.. tak toto mě opravdu bavilo. Od první stránky mě kniha vtáhla do děje a nechtěla se mi vůbec odkládat.

26.07.2020 5 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Tracy nevěří, že Edmund zavraždil její sestru a trvá dvacet let než se případ posune dál..
Postupně mě kniha vtáhla do děje a já si říkala, jestli nastane nějaký nečekaný zvrat na konci. A ono to na konci opravdu nebylo úplně tak, jak jsem si myslela.
Kniha je zajímavá, čtivá a napínavá detektivka.

16.07.2020 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

První kniha, kterou jsem od tohoto autora četla a určitě si přečtu i další. Příběh, atmosféra, postavy.. všechno bylo skvělé.

11.07.2020 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha se dobře četla. Problém jsem měla snad jenom s tím, že jsem se za hlavní hrdinku několikrát styděla :-)

11.07.2020 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Po přečtení Kavárny v Kodani jsem se na knihu moc těšila.
Je to příjemná, milá, oddechová kniha, která se čte opravdu dobře.
Postavy jsou sympatické, děj je pěkný a konec sladce romantický

07.07.2020 5 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Plný počet hvězdiček. Je to kniha ke které se ráda vracím. Pěkný a čtivý příběh. Hlavní hrdinové jsou mi sympatičtí.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Od začátku jsem tušila, jak to zhruba dopadne a celou dobu doufala, že se pletu. Kniha se četla velmi dobře, ale čekala jsem teda něco víc.

20.06.2020 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Rok jsem se na knihu chystala a těšila. Bohužel přišlo zklamání. Kniha mě nebavila. Při čtení jsem se nudila. Marně jsem čekala na nějaký "wow" moment.

20.06.2020 2 z 5

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Uff.. nebyla jsem ani v polovině knihy a už jsem byla znechucená a chtěla mít knihu přečtenou. Ne snad, že by mě zajímalo jak to bude pokračovat, ale protože mi bylo špatně.
Neuvěřitelný, zvrácený, šílený a smutný příběh dívky, která se narodila do špatné rodiny.

01.02.2023 4 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

(SPOILER) Hrozné. Smutné. Nepochopitelné.
Nebyl to pouze příběh tří sester, ale i lidí, kteří neměli to štěstí, aby přežili.
Shelly byla krutá žena, ale neuvěřitelná manipulátorka. Je až k neuvěření, že se dospělý člověk nechá ponižovat a doslova utýrat k smrti.
Zároveň musím napsat, že žádné nezlomné sesterské pouto jsem v této knize neviděla. Byla jsem v šoku a asi i trochu znechucená reakcí starších sester, když nejmladší přiznala, že ji matka ubližuje.
Určitě je to ale příběh na který nezapomenu.

17.01.2023 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Tak si říkám, jestli jsem nějakou knihu četla tak dlouho jako Kroniky prachu.. popravdě jsem ani nevěřila, že se konce knihy dočkám.
Uff.. Příběh se mi líbil, ale výsledek byl prostě nudný. Hlavní hrdinka nesympatická holka, kterou jsem chvílemi nemohla vystát. A ten počet stran? Zbytečné.
U čtení jsem se hrozně nudila, myšlenkami jsem byla občas jinde a říkala si, jestli se stane zázrak a aspoň na pár stránek mě kniha začne bavit.. A zázrak se stal :-) Sice jsem knihu mezitím odložila snad dvacetkrát, ale zhruba s příchodem bratrů mě kniha opravdu začala bavit.
Ke knihám se ráda vracím, ale na Kroniky prachu bohužel rychle zapomenu.

09.05.2022 3 z 5