MarkétaI. MarkétaI. komentáře u knih

Nová dobrodružství prasátka Peppy Nová dobrodružství prasátka Peppy Neville Astley

V knize jsou čtyři příběhy. Je tam ale málo textu, takže jsem celou knížku přečetla dceři najednou.
Ilustrace jsou jako ze seriálu, takže dceři se knížka líbila.

18.01.2024 4 z 5

Jaro - Obrázkové příběhy Jaro - Obrázkové příběhy Rotraut Susanne Berner

Krásná obrázková kniha. Větší formát a pevné desky jsou určitě k plusu. Dceru, a vlastně i mě, tento typ knih baví. Určitě doporučuji.

18.01.2024 5 z 5

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Uff.. nebyla jsem ani v polovině knihy a už jsem byla znechucená a chtěla mít knihu přečtenou. Ne snad, že by mě zajímalo jak to bude pokračovat, ale protože mi bylo špatně.
Neuvěřitelný, zvrácený, šílený a smutný příběh dívky, která se narodila do špatné rodiny.

01.02.2023 4 z 5

Čekání na Toma Hankse Čekání na Toma Hankse Kerry Winfrey

Chtěla jsem si přečíst nenáročnou a oddechnout knihu. To jsem dostala, ale..
Hlavní hrdinka je hrozná. Skoro třicetiletá ženská, která se chová jako věcně (bezdůvodně) uražená puberťačka. A přitom Drew byl takový sympaťák.

17.01.2023 3 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

(SPOILER) Hrozné. Smutné. Nepochopitelné.
Nebyl to pouze příběh tří sester, ale i lidí, kteří neměli to štěstí, aby přežili.
Shelly byla krutá žena, ale neuvěřitelná manipulátorka. Je až k neuvěření, že se dospělý člověk nechá ponižovat a doslova utýrat k smrti.
Zároveň musím napsat, že žádné nezlomné sesterské pouto jsem v této knize neviděla. Byla jsem v šoku a asi i trochu znechucená reakcí starších sester, když nejmladší přiznala, že ji matka ubližuje.
Určitě je to ale příběh na který nezapomenu.

17.01.2023 5 z 5

Ztracená sezóna Ztracená sezóna Dot Hutchison

(SPOILER) Kniha dočtena.. konečně.
Kniha mi dala zabrat. Nebavila mě.
Ztratilo se dítě, ale místo abych četla o pátrání, hledání a vyšetřování, tak čtu o kávě, proteinových tyčinkách, svatebních šatech a spálené ruce (dodám, že to byla NEHODA, kdyby někdo pochyboval). A taky se tam mají všichni rádi a je to vlastně jedna velká spokojená rodina, kdy každý člen prožil nějaké trauma..
A jak se tak snažím přečíst knihu o jídle a vztazích, zničehonic se zjistí kdo je únosce. Až se divím, že to trvalo tolik let, když tady stačilo mrknout očkem :-)
Ale abych nebyla jenom kritická, tak musím zmínit, že to nebyla nejhorší kniha kterou jsem četla, takže nějaké hvězdičky přece jenom budou.

26.06.2022 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Tak si říkám, jestli jsem nějakou knihu četla tak dlouho jako Kroniky prachu.. popravdě jsem ani nevěřila, že se konce knihy dočkám.
Uff.. Příběh se mi líbil, ale výsledek byl prostě nudný. Hlavní hrdinka nesympatická holka, kterou jsem chvílemi nemohla vystát. A ten počet stran? Zbytečné.
U čtení jsem se hrozně nudila, myšlenkami jsem byla občas jinde a říkala si, jestli se stane zázrak a aspoň na pár stránek mě kniha začne bavit.. A zázrak se stal :-) Sice jsem knihu mezitím odložila snad dvacetkrát, ale zhruba s příchodem bratrů mě kniha opravdu začala bavit.
Ke knihám se ráda vracím, ale na Kroniky prachu bohužel rychle zapomenu.

09.05.2022 3 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Má oblíbená série. Každý díl jsem si neskutečně užila.
Poe a Tilly jsou postavy, které jsem si zamilovala hned v první knize. A má zamilovanost stále pokračuje :-)
Třetí díl byl opět parádní. Od první stránky mě děj vtáhl a já četla, četla a četla.
Měla jsem svoji představu co, jak, proč.. no a pravdu jsem neměla :-) Takový konec jsem nečekala a už se moc těším na další díl.

08.05.2022 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Knihu jsem v rukách měla už před nějakou dobou, ale odložila jsem ji po pár stránkách. Nebavila mě, nemohla jsem se začíst..
Po nějakém času jsem ovšem dala knize druhou šanci a jsem ráda.
Musím přiznat, že hlavní ženská postava Thulinová mi nebyla moc sympatická. Naštěstí to zachránil Hess, protože ten si přece jen časem získal mé sympatie.
Kniha mě bavila. Napodruhé mě vtáhla do děje a já chtěla vědět víc a víc.

Upálené Upálené C. J. Tudor

Od autorky jsem četla knihu Kříďák a ta se mi moc nelíbila, takže do tohoto příběhu se mi moc nechtělo. Velké hodnocení knihy mě nakonec
přesvědčilo a já si knihu půjčila v knihovně.
Kniha se čte skoro sama. Kapitoly ubíhají, člověka to nutí číst dál a dál, a najednou je konec.
Jsem ráda, že jsem si knihu přece jenom přečetla.

06.05.2022 5 z 5

Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Viktorín Šulc

Lovec přízraků je skvělé napsaná kniha, která obsahuje deset případů vražd. Kdo se zajímá/baví ho tento typ knih, tak určitě doporučuji.

Historie trestu smrti Historie trestu smrti Martin Monestier

Zajímavá a čtivá kniha o historii trestu smrti. Jsou zde ilustrace, ale třeba i statistiky ( k roku 2001). Určitě stojí za přečtení.

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Druhý díl a opět jsem spokojená. Moc spokojená.
Od první stránky jsem se začetla a nechtělo se mi vůbec knihu odkládat. Zavraždil otec svoji dceru? Tělo se sice nenašlo, ale i tak ho Poe poslal do vězení. Po šesti letech se ovšem dcera objeví živá. Vypadá to, že tenkrát Poe udělal chybu..
Příběh, zápletka, vyšetřování a k tomu moje oblíbená a úžasná Tilly, která mě hrozně baví. Tento díl se povedl.

Cena za dokonalost Cena za dokonalost Céline Raphaël

Cena za dokonalost je smutný příběh o Céline která odmalička trpěla. Nejhorší na tom je, že ji týral vlastní otec.
Z knihy mám smíšené pocity. Tak nějak nechápu co se dělo potom, kdy pravda vyšla najevo. Přišlo mi to celkem zvláštní.
Kniha ale určitě stojí za přečtení.

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Sedm lidí. Sedm příběhu. Sedm pohledů na život v KLDR.
Kniha je psána formou rozhovorů s lidmi, kterým se podařilo uprchnout.
Zajímavé, přínosné čtení, které stojí určitě za přečtení.

Příští oběti Příští oběti Jeffery Deaver

Uff, tak konečně jsem na konci knihy. Určitě to nebylo bůhví jak špatné, ale kniha mi nějak nesedla. Místy jsem se celkem nudila, že jsem myšlenkami šla jinam. Některé dialogy mi přišly naivní, další zbytečné..

06.05.2022 3 z 5

Jak se vraždí v Čechách Jak se vraždí v Čechách Luboš Xaver Veselý

Knihu jsem poslouchala jako audiokniha. Zpracování se mi velmi líbí. Oceňuji hlavně to, že každý vrah měl jiný hlas a přednes byl opravdu parádní.

06.05.2022 4 z 5

Ďábel v Bílém městě Ďábel v Bílém městě Erik Larson

Po knize jsem sáhla, protože jsem si chtěla přečíst něco o sériovém vrahovi H. H. Holmesovi a to jsem dostala jenom okrajově. To je důvod proč jsem zklamaná.
Možná jsem měla knihu odložit a vrátit se k ní až bych měla chuť přečíst si něco o výstavbě Kolumbovské výstavy.

06.05.2022 3 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Třetí díl mě trochu zklamal a tak jsem si dala od této série malý oddych. A teď trošku lituju :-) Tento díl byl výborný. Kniha mě vtáhla do děje hned od začátku a celou dobu jsem byla zvědavá jak to dopadne.

Cinder Cinder Marissa Meyer

Sérii Měsíčních kronik jsem dlouho odolávala. Četla jsem sice kladné a vysoké hodnocení, ale sci-fi není můj šálek kávy a tak se mi do knih nechtělo. Ale teda.. lituju, že jsem tak dlouho čekala.
Je teda pravda, že když jsem začala číst knihu poprvé, tak jsem ji po pár stránkách odložila. To jsem měla ale trošku čtecí krizi a hledala knihu, která mě z ní dostane. Po pár týdnech jsem knize dala druhou šanci a jsem ráda.
Kniha Cinder mě opravdu hodně bavila. Četla jsem každou volnou chvilku a po přečtení jsem si šla hned pro druhý díl.
Z druhého dílu mám přečtených zatím jen pár stránek, ale hrozně se těším na pokračování.