marketa6511 marketa6511 komentáře u knih

Operace Králíček Operace Králíček Sally Gardner

Originální, napínavé, tak akorát dobrodružné pro menší děti. A mě jako dospělou velmi bavilo jim knížku číst. Paráda.

31.08.2019 5 z 5

Čertí babička Čertí babička Iva Gecková

Skvělá, vtipná a báječná knížka. Baví pětiletého i osmiletého syna a baví i mě s manželem. A jednotlivé kapitoly tak akorát dlouhé na večerní čtení.

31.08.2019 5 z 5

Tak osvěžující, tak těžké... A obojí zároveň. Rozhovory s lidmi, kteří se stali samotáři, vhledy do jejich duší víc než do jejich osudů. Někteří mi byli milí, jiné jsem jen cítila a chápala... Krása, že i dnes tak lze žít.

12.05.2019 5 z 5

Čas vlků Čas vlků Elisabet Nemert

Když laskavost vítězí v nelaskavých časech. Připomenutí, že v každé chvíli, v každé době, vždy znova rozhodujeme o tom, jestli budeme konat laskavě anebo jinak. Jo, knížka byla plná drobných happyendů i toho jednoho velkého, že válka skončila, ale možná proto pro mě osobně byla silnější. Jako poselství, že i ve špatných časech se dějí dobré věci a lidé dělají dobrá rozhodnutí. A taky to bylo dobré opakování průběhu druhé světové války ... jen tak mimoděk, v tom, jak se jednotlivé okamžiky promítaly do životních osudů lidí. A kdybych si jen to měla z knížky odnést, tak díky za to.

31.03.2019 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Skvělá knížka ... měla jsem sice trošku pocit nevyrovnanosti příběhů, ale knížka se četla skvěle. A dovětek autorky uvádějící na pravou míru co je a co není pravdivé, ten mě nadchl.

06.01.2019 5 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale nemůžu říct, že by mě uchvátila. Autor podle mě dobře pracuje s náladou té doby, pohled zvnějšku taky stojí za to. Ale oba paralelní příběhy mi připadají místy jen obtížně uvěřitelné. Hlavně pasáže z života mladých britských studentů pro mě byly nepoutavé, a částečně jsem přeskakovala. Takže jen 4 hvězdičky, chybělo cosi, co by knihu činilo výjimečnou. Prostě lehký nadprůměr.

02.01.2019 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Neuvěřitelné... autor byl vizionář a měl vhled... věděl, jakým směrem se bude svět ubírat.

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Poslouchala jsem jako audioknížku a moc bavila ... autorův styl a jazyk, zápletka, všechno na jedničku.

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Skvělá kniha! Vzbuzuje ve mně velkou naději, že jsou lékaři, kteří se na člověka dívají celostně... a víru, že takoví lékaři snad budou postupně přibývat. Je to první kniha sepsaná ve formě rozhovoru a je to pro mě velmi zajímavá zkušenost. Jak otázky, tak odpovědi stojí za to si přečíst.

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Fajn knížka, kterou se dá jen tak listovat, ale taky se dá celá prostě přečíst. A kdo se chce zorientovat v tom, jak zdravěji žít a uvažovat, tak pro toho ideální.

26.12.2018 4 z 5

Štědrosaurus Štědrosaurus Tom Fletcher

Průměrná knížka, která se dětem líbí a já jim jí vlastně docela ráda čtu.

25.12.2018 3 z 5

Tajemství modrých dopisů Tajemství modrých dopisů Emily Bleeker

Kombinace dojemného příběhu a až trochu detektivního pátrání... Knížka je velmi čtivá a napínavá, a krom jiného je navíc uvěřitelná. Ano, tohle všechno by se mohlo za určitých okolností stát, byť možná je to málo pravděpodobné. Ale ona si smrt prostě nevybírá.

25.12.2018 4 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Na začátku mi přišla úžasná, skvělá, báječná... jak šly stránky, už se mi tak skvělá nezdála. Najednou jsem tam nenacházela myšlenky, které by mě oslovovaly, ale připadala jsem si jako žáček, kterého pan učitel vyučuje... a o kterém se domnívá, že je třeba mu věc tisíckrát zopakovat, aby konečně pochopil.

25.12.2018 2 z 5

Láska a její kat Láska a její kat Irvin D. Yalom

Krásná kniha, plná příběhů lidí, ale hlavně uvědomění si toho, že nikdo nejsme bezchybný, že i terapeuti chybují a pochybují.

25.12.2018 4 z 5

Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření Radkin Honzák

Četla jsem novější vydání a knížka mi pomohla si uvědomit moje vlastní priority... a snad mě i nakopla k uvažování trochu jiným směrem. Neříkají se v ní jasné a jednoduché rady, ale podprahová sdělení jsou velmi silná, aspoň pro mě.

25.12.2018

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Knížka je velmi čtivá, psaná charakteristickým stylem autorky. A právě proto jen 4 hvězdy, protože mi za chvilku splyne s jinými jejími knížkami a nebudu si pamatovat, o čem že to vlastně bylo. 4 hvězdy ale i za nádherný popis vnitřních stavů člověka a jak mohou stejné situace lidé vidět různě... a přitom pro sebe opravdově.

18.08.2018 4 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Knize jsem dala sto stran... sto stran čtených po večerech, vlastně z vnitřního pocitu donucení, že něco mě tam přeci chytit musí, když jinak mám Nesba ráda. Tak ne, víc jak sto stran tomu nedám, na to si svého času příliš vážím.

15.08.2018 odpad!

Hana Hana Alena Mornštajnová

Čtivá? Ano. Ale přesto se nemůžu zbavit dojmu, že jsem vlastně četla učebnici dějepisu. Prvotní nápad se žloutkovými věnečky se ztrácí, linka skáče z času na čas, od osoby k osobě, ale nikde nejde do hloubky postav a příběhů, všechny zůstávají na povrchu, navíc vylíčené dost klišovitými pohledy. Čekala jsem podle recenzí něco víc...

10.08.2018 3 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Knížka plná otázek a sem tam nějaká odpověď, knížka, která ve mně určitě zůstane. Další uvědomění si toho, jak málo známe naše nejbližší a jak s námi, v dobrém i zlém, cvičí naše rodinné systémy. Někdy nezbude, než říct - díky, že jsem si takovou knihu mohla přečíst.

30.07.2018 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Poslouchala jsem jako audioknihu namluvenou Igorem Barešem a zejména v závěru jsem si pořád hledala práci, při které bych mohla poslouchat. Příběh se mi líbil, jen díky poslouchání jsem se občas ztrácela v popisech jednotlivých osob, zejména těch, které se příběhem jen párkrát mihly. Ale téma je to určitě silné a nutné, protože se netýká zdaleka jen fikce.

24.07.2018 4 z 5