marketa6511 marketa6511 komentáře u knih

Bruno, Chef de police Bruno, Chef de police Martin Walker

Skvělá knížka, tak akorát k letnímu lenošení... přiměřeně pomalá, přiměřeně napínavá. Příběh zasazený do krásného prostředí doplněný skvělým jídlem, zajímavými historickými souvislostmi, které člověka nakopnou k trochu jinému přemýšlení o světě kolem sebe, s hlavním hrdinou, kterého nelze nemilovat.

27.07.2016 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Kniha ke mně přišla přesně v ten čas, kdy měla, byla pro mě sondou do života česko-německých rodin před válkou, a do následků, se kterým se musely potýkat po válce. A rozhodně to pro mě byla kniha, kterou by měl znát každý... už jen kvůli tomu, abychom si uvědomili, že minulost nikdy není jen černá nebo bílá.

22.05.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nedá se říct, že je to krásná kniha... tak jako dějiny a lidské příběhy nejsou vždycky jen krásné. Je to silná kniha, čtivá kniha, působivá kniha, kombinace pohledu pachatele a oběti najednou určitě stojí za to. Z mého pohledu jí ale velmi uškodil závěr, posledních dvacet stránek... a nejvíc stránka poslední.

22.05.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla... fascinující vypravěč, skvělé usazení do historických reálií, nádherný jazyk, zajímavý příběh. Možná až příliš rychlý konec, ale na druhou stranu - vypravěčka nemohla být všude, aspoň mám prostor pro vlastní fantazii.

07.03.2016 5 z 5

Muchachas I. Muchachas I. Katherine Pancol

Odložila jsem ji velmi brzy... nepřekonala jsem počáteční chaos.

01.03.2016 1 z 5

Tato kniha vám zachrání život Tato kniha vám zachrání život A. M. Homes

Četla jsem jí až po druhé knížce této autorky a zklamala mě. Stejný mustr, jen víc jednoduché zpracování. Nenadchla, odložila jsem ji pár stránek před koncem.

01.03.2016 1 z 5

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

Prvních sto stránek knížky mě vtáhlo, byla to pro mě zajímavá sonda do prožívání hlavní hrdinky a jižní Ameriky... jenže pak, když se sama začala učit kuranderou, se mi líbila čím dál tím méně. Jakoby postupně ztrácela na literární kvalitě a autor jen vršil zážitky z "výcviku", už bez hlubší sondy do prožívání hrdinky a bez "zjevení" vnitřní proměny, Já sama jsem v ní pro sebe žádné poselství neobjevila.

01.03.2016 3 z 5

Kéž je nám odpuštěno Kéž je nám odpuštěno A. M. Homes

Kniha si mě v knihkupectví našla... nemohla jsem se od ní odtrhnout, ani v knihkupectví, ani pak doma při čtení. Byly tam slabší pasáže, ale celkově jí vnímám jako velmi zdařilou, hodně k zamyšlení... v recenzích se píše, že pobaví, nebo že je těžko uvěřitelné, aby se toho tolik stalo jednomu člověku v jednom roce. Asi mám jiné životní zkušenosti, ale pro mě tam bylo jen pár míst k pousmání, a to, že se to v životě může semlít tak, že za rok jsme někým úplně jiným, s tím mám životní zkušenosti bohaté a je pro mě taková změna uvěřitelná.

31.01.2016 4 z 5

Cesta ženy k Bohu Cesta ženy k Bohu Joan Borysenko

Pro mě osobně klíčová knížka, která můj vnitřní svět nakopla úplně jiným směrem... Díky za ni.

15.01.2016 5 z 5