Tato kniha vám zachrání život

Tato kniha vám zachrání život https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45741/tato-kniha-vam-zachrani-zivot-45741.jpg 3 31 7

Protiváha přeúspěšného moderního světa. Richard Novak uzavřený v krásném domě v Los Angeles nakupuje akcie, rozmnožuje své bohatství a stýká se pouze se svou trenérkou, hospodyní a specialistkou na výživu. Richard je natolik odtržen od vnějšího světa i vlastních pocitů, až jednoho dne zjistí, že jeho život se vlastně zastavil. Pak ho však náhlá bolest v hrudníku přivede až na pohotovost, seznámí se s majitelem obchodu s koblihami a jeho samota utrpí vážné trhliny a Richardova citová obleva začíná… Přesná a zábavná satira o novém začátku, o proměně a o zvláštnostech Los Angeles.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

This book will save your life , 2006

Alma-Nacida
18.02.2022 3 z 5

Je to takové hodně americké v tom nepříliš kladném smyslu slova, chce to něco sdělit, i když poněkud polopaticky, místy je to čtivé i zábavné, ale pořád se mi zdá, že je příběh natahovaný, anotace moc bombastická a na třetině úspěchu se podílí obálka, která nabourává odhodlání NEŽRAT SAKRA TO SLADKÝ. :)

Aghatte
24.11.2020 3 z 5

Neměla jsem velká očekávání, a jelikož jsem přečetla několik těžkých knih, potřebovala jsem oddech.
Druhá kniha od této autorky byl neskutečný škvár, ale zde mi prostě sedla.
Byla to taková pohádka rádoby o tom, jak štěstí si za peníze nekoupíš, ale hlavní hrdina nedělal nic jiného, než mával kreditkou a desetitisíce dolarů lítaly na všechny strany.
Přesto jsem nedokázala nemít Richarda ráda. V jiný případě bych křičela, běž do práce, ty šmejde, běž něco dělat..., ale tady mi to nevadilo.
Rozhovor Richarda s maminkou - Co děláš? Jsem rentiér. A nestydíš se! :-)
Byl obklopen hodnými lidmi, všichni se mu snažili pomoci, např. slavný herec, spisovatel. Zazvoníte u něj (herce), otevře dveře a jde vám pomoci....
Poněkud záporně mi vyšly všechny ženské postavy, jak bývalá manželka, tak plačící žena, tak trenérky a poradkyně. Také dětské postavy se nevyvedly.

Přečetla jsem to a bavilo mě to. Umím si to představit jako film, na nedělní odpoledne.
Třeba mi také jednou někdo koupí jen tak týden v lázních za 7.tis USD :-)

marketa6511
01.03.2016 1 z 5

Četla jsem jí až po druhé knížce této autorky a zklamala mě. Stejný mustr, jen víc jednoduché zpracování. Nenadchla, odložila jsem ji pár stránek před koncem.

alexandra0429
01.01.2015 3 z 5

Lehce citelna oddechova cetba.

vikaa
13.07.2014 1 z 5

Opět jsem se utvrdila v tom, že kupovat knihy podle obalu není to pravé ořechové:-)

Lady_Ef
22.08.2012 1 z 5

Celou dobu jsem hledala to "skryté poselství", ale žádné jsem nenašla. Pro mě jen ztracených pár hodin života.

hobelka
18.03.2011 4 z 5

Tak zvláštní...O tom jak si za peníze štěstí nekoupíš, že promarněný čas se těžko dohání a totálně promrhanej život nemusíš zahazovat

A. M. Homes
americká, 1961