marketa6511 marketa6511 komentáře u knih

Stehlík Stehlík Donna Tartt

Po přečtení Tajné historie jsem se na Stehlíka moc těšila. Doufala jsem ve stejně silný zážitek, ale bohužel, to co u Tajné historie bylo nové a osvěžující, to se velmi podobně opakovalo i u Stehlíka, jen to bylo ještě delší. Nemyslím, že by se život většiny lidí točil kolem alkoholové a lékové závislosti, jak to z obou knih vypadá... Námět byl zajímavý, zpracování nikoli. Myslím, že škrtnutí 200 stránek by čtivosti velmi pomohlo.

21.07.2018 3 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Kniha, která mi doma ležela víc než rok. Občas jsem do ní nakoukla, ale wau se nekonalo. Až do chvíle, kdy jsem do ní dozrála a přečetla jí během pár dnů. I když mám k přírodě a stromům obzvlášť velkou úctu, po přečtení téhle knížky se k úctě přidala obrovská pokora a vědomí, oč nás stromy přesahují. A na stromy v naší zahradě se najednou dívám zcela jinýma očima a jsem vděčná, že ořešák má v sousedství hned několik kamarádů a není opuštěný.

21.07.2018 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Výjimečná kniha. Po trošku nejistém začátku prvních třiceti stran, kdy jsem ji odkládala, se pak rychle dostala do hloubky, od které jsem se nemohla odtrhnout. Přeskakování v čase, vědomí, že nikdy nevíme, co bude dál, důležitost pravdivosti života a přijetí své vlastní cesty. Prostě hodně hodně dobrá kniha.

21.07.2018 5 z 5

Vím, že jsem do ní několikrát nakoukla v knihkupectví, ale že se mi zdálo, že to nebude ono, rozhodně ne ve vhodném poměru cena-přínos. Když jsem jí pak ale mohla koupit opravdu za pár korun v nějaké akci jako e-knihu, dala jsem jí šanci. A zjistila jsem jedno - že jsem se v knihkupectvích nemýlila :D Vše, co tam bylo napsáno, by se dalo dát do rozumně dlouhého motivačního článku, a není to nic, co by člověk, který má pro to, jak si udělat vnitřní pohodu nezávisle na okolnostech, cit, neznal nebo nepraktikoval. Za mě - na prolistování do vlaku nebo do čekárny k lékaři, je fajn, ale jinak? Nic moc.

14.01.2018 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha se mi četla dobře, ale přesto si od mě vysloužila pouhé dvě hvězdy... neztratila jsem se v propletenci postav, ale chyběla mi pointa, chyběla mi budoucnost. Ten nápad je skvělý, ale postav až moc, všechny popsané povrchně a tak, že k nim člověk nemohl navázat vztah. Kdyby jich byla polovina, ale autorka se k nim vrátila, bylo by to zajímavější.

13.01.2018 2 z 5

Podzimní vražda Podzimní vražda Mons Kallentoft

První a poslední kniha autorky... ač jsem zrovna ve čtení rozjetá, tak tahle knížka mi prostě nesedla. Nemá to švih, víc se řeší vnitřní problémy vyšetřovatelky, než případ samotný a nikam se to neposouvá, i když jsem už ve třetině. Takže v té třetině skončím i s touto knihou.

12.01.2018 1 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Mimořádná kniha... chytla a nepustila. Nejsilněji v ní zaznívá problematika adopce a potřeby znát svůj původ, ať byl jakýkoli, ale zdaleka není jen o tom. Je v ní krásně vidět, jak vztahy jsou vždycky komplikované a jak si je sami ještě více komplikujeme tím, že neumíme nebo nechceme mluvit upřímně... a že neumíme nebo nechceme naslouchat druhým s otevřeným srdcem, bez předsudků a domněnek. Za mě rozhodně stojí za přečtení.

07.01.2018 5 z 5

Tajná historie Tajná historie Donna Tartt

Ač nemám obvykle knihy plné popisů ráda, tak tady jsem si to vyloženě užívala a zjevně na mě podrobné popisy vnitřních stavů zanechaly hluboký vliv. Kniha si mě získala a budu si ji pamatovat dlouho. A upřímně doufám, že se dnes v noci nebudu zase probouzet s děsem, že jsem společně s nimi vraždila.

04.01.2018 5 z 5

Tři minuty do soudného dne Tři minuty do soudného dne Joe Navarro

První dvě třetiny knihy byly skvělé a čtení velmi snadno plynulo... Posledních 80 stránek bylo nekonečných, snad příběhem samotným, snad zpracováním. Ne kniha, ale příběh je fascinující. A schopnosti vyšetřovatele až neuvěřitelné.

25.12.2017 4 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Kniha, kterou jsem si po pár dnech od dočtení nemohla vybavit. Příjemné čtení do vlaku, sem tam zajímavá informace, ale jinak nic, co by stálo za zastavení. Ale už jsem takových knížek četla víc, tak třeba je to tím.

23.11.2017 3 z 5

Kořeny Kořeny Miika Nousiainen

Kniha, kde je na každé třicáté stránce malý happy end a která v sobě zároveň nese spoustu moudrých postřehů... o dnešním rodičovství, o důsledcích rané ztráty pro další život dítěte, o lžích a tajnostech. Chvílemi nemá úplně švih, ale četla se mi velmi příjemně a tentokrát mi pomalejší tempo nevadilo.

23.11.2017 4 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Pro mě průměrná detektivka, neurazí, nenadchne. Zápletka zajímavá, těžko předvídatelná, ale tím pro mě až příliš nereálná. Byla to první knížka od této autorky, kterou jsem četla, a nevím nevím, jestli se pustím do další.

23.11.2017 3 z 5

Princezna bílých tygrů Princezna bílých tygrů Eva Bešťáková

Krásná a příjemná knížka na společné čtení pro děti. Pěkný příběh, příjemně se čte a ilustrace podněcují k dalším rozhovorům. Četla jsem synům 3 a 6 let a byli oba spokojení.

23.11.2017 5 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Jedna z mála knížek, které jsem měla z knihovny a u kterých vážně uvažuji, že si je pořídím domů. Některé myšlenkové pochody soudkyně mám touhu číst znovu. Pro mě úžasný pohled do nitra některých aspektů soudcovské práce, do toho, že život a práci nikdy nelze zcela oddělit.

07.09.2017 4 z 5

Sběratel skleněnek Sběratel skleněnek Cecelia Ahern

Námět pěkný, zpracování příjemné, ale nemyslím, že bych si na knihu za dva roky pamatovala. Neurazí, nepohltí.

16.06.2017 3 z 5

Náhodná smrt patriarchy Náhodná smrt patriarchy Leif Davidsen

Zajímavá kniha, která ale pro mě měla velmi nevyrovnané pasáže... někde stránky ubíhaly jako blesk, jinde jsem se i na dlouho zastavila a čekala, jestli se ke knize vrátím. Určitě ale kniha má zajímavý námět i rozuzlení a neměla by mezi detektivkami zapadnout.

07.06.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Začala jsem Jáchymem a celou knížku jsem nedala... oproti předchozím dvěma knihám mi to přišlo plné klišé a povrchní. Přitom námět samotný byl skvělý, ale to je asi tak všechno.

05.06.2017 1 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Knížku jsem koupila na společné čtení s dětmi... první den jsem se začetla tak, že jsem jí v noci musela dočíst. Propracovaná, napínavá, autentická. Tak opravdu život s autistickým člověkem může vypadat. Zařadila bych okamžitě do povinné četby p
ro všechny pedagogy a taky pro chytráky, kteří mluví o nevychovanosti autistů.

20.05.2017 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Knížku jsem měla z knihovny a jsem ráda, že jsem si jí nekupovala. Četla se příjemně, ale osobně jsem při ní neprožívala mrazivé napětí či snad strach. Bylo to celé tak málo pravděpodobné a mimo běžný život většiny lidí, že to ve mě nevyvolalo větší emoce. Srovnání s Lisbeth a hodnocení, že titul aspiruje na nejlepší thriller roku mi opravdu nesedí. Za mě jen tři hvězdy.

31.10.2016 3 z 5

Jerúldelger Jerúldelger Ian Manook (p)

Detektivka, u které se mi v knihovně nepodařilo přečíst z obálky název... a snad proto jsem si jí půjčila. Nevěděla jsem vůbec, do čeho jdu, a tahle knížka působila trochu jako zjevení. A rozhodně za přečtení stála. Nevím, jak moc odpovídající jsou reálie, do kterých byla zasazená, ale každopádně pohled jinam byl obohacující a některé momenty mě donutily se zastavit a zapřemýšlet...

27.07.2016 5 z 5