Cesta ženy k Bohu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ženy tvoří nejpočetnější skupinu církevních odpadlíků v západní společnosti. Náboženské a rituální praktiky, jež vytvořili muži, mohou být pro ženy značně odtažité, protože ženy se samy definují zpravidla skrze své vztahy k druhým tedy spíše jako součásti nějaké širší komunity či sítě než coby izolované lidské bytosti a mají proto také větší tendenci nalézat Boha uvnitř sebe, a nikoli jako něco, co existuje vně, či stranou jejich života. Joan Borysenko, přední americká lékařka a odbornice zabývající se ženským duchovním světem, se v této své nejznámější knize zaměřila na ženské všekulturní podobnosti a hledá rysy, jež jsou všem ženám planety společné: to, že jsou odnepaměti ochránkyněmi života, že jsou těmi, kdo poskytoval útěchu a péči. Na příkladech z křesťanských, židovských, buddhistických, hinduistických a muslimských tradic dokládá autorka, jak ženy všech věků a kultur ve skutečnosti putují k Bohu. Prostřednictvím neotřelého pohledu na staré tradice, příkladů z vlastní lékařské praxe i z mnoha let workshopů rozvoje ženské spirituality, nových rituálů, příběhu svého vlastního i příběhů jiných, které potkala na jejich cestě za Bohem, pomáhá Borysenko ženám vyléčit jejich hněv vůči vlastním náboženským tradicím, a pomáhá jim nalézt takové formy vnitřního rozvoje, jež by byly ztělesněním jejich nejhlubších duchovních potřeb....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76430/big_cesta-zeny-k-bohu-ZJe-76430.jpg 4.37
Žánr:
Duchovní literatura, Náboženství

Vydáno: , DharmaGaia
Originální název:

Woman's journey to God, 1999


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Cesta ženy k Bohu

Měnící
07.01.2020

Pravděpodobně muž v tomto díle nenajde moc objevného. Přišlo mi to jako taková základní příručka, která má jistě svůj význam, a to zvláště v prostředí převažující mužské víry v Boha. Měl jsem dojem, že se některé části opakovaly i v jiné knize VNITŘNÍ MÍR. Dle jiných komentářů se ale může toto dílo stát velkou inspirací.

strana1-100
23.02.2019

Nádherná ženská kniha. Při čtení jsem cítila obrovské souznění knihy s mou ženskou stránkou. Tak silné, že se ve mně opět probudila zásadní touha být součástí spirituální ženské skupiny. A tak jsem hned podnikla kroky, které, jak věřím, mě přivedou blíž k sobě i k - mně tak moc chybějícím - smysluplným životním ženským rituálům a jejich sdílení s dalšími ženami.


marketa6511
15.01.2016

Pro mě osobně klíčová knížka, která můj vnitřní svět nakopla úplně jiným směrem... Díky za ni.

bércoun
19.11.2013

Opravdu, oslovila i další ženy a nemohla jsem si její poselství nechat pro sebe, proto i já šířím dále myšlenky Joan Borysenko, pro mě velmi cenná kniha, ke které se dá neustále vracet, doporučuji všem vnímavým ženám, které hledají.

Paskudka
03.01.2013

Pro mě krásná kniha , v tuto chvíli zastínila známější titul na téma ženství "Ženy které běhaly s vlky".Zážitek číst tuto knihu, vychutnávala jsem si s požitkem každou kapitolu..., s čtením jsem si dávala na čas...a nechala na sebe působit ducha skrývajícího se za slovy...Knihu posílám pro svou hodnotu dále, škoda ji v knihovně...a doufám že osloví i další ženy.

Doporučujeme

Bible Svatá
Bible Svatá