Bruno, Chef de police

Hlavní náplní policejního šéfa Bruna je starat se o řádný chod života malebného městečka St. Denis na jihu Francie, což obnáší tak důležité úkoly, jakým je například ochrana místních výrobců sýrů před dovozci z EU, organizace venkovských slavností či ragbyových zápasů. A navíc si musí každý den vychutnat obligátní oběd o mnoha chodech a dobré víno. Tuto jeho pohodu naruší až brutální vražda postaršího imigranta z Alžíru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/98371/bruno-chef-de-police-98371.jpg 4.237

Bruno Chef de police 1.

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno, Dokořán

Bruno, Chief of Police, 2008

Kniha Bruno, Chef de police

jarin58
16.11.2018

Paráda,děj si pomalinku plyne až najednou zalitujete že už je konec.

Rade
20.04.2017

Taková netradiční detektivka kombinovaná s popisem života na francouzském venkově v oblasti Bergeracu. Vztahy, politika, jídlo, víno, pastis, flirt…
Nicméně mě to zase až tak nechytlo, ilustrace francouzského pohodového venkovského života je fajn, ale přeci jen jsem čekala ještě něco navíc... A trochu mi vadilo to tlačení na „francouzskou“ pilu, je to přece jen pohled zvenku očima Angličana, takže to francouzské se mi zdá až přehnaně vypíchnuté.
I když vlastní detektivní zápletka byla nakonec docela zajímavá, a pohled na francouzskou historii taky, té omáčky okolo bylo na mě moc.

marketa6511
27.07.2016

Skvělá knížka, tak akorát k letnímu lenošení... přiměřeně pomalá, přiměřeně napínavá. Příběh zasazený do krásného prostředí doplněný skvělým jídlem, zajímavými historickými souvislostmi, které člověka nakopnou k trochu jinému přemýšlení o světě kolem sebe, s hlavním hrdinou, kterého nelze nemilovat.

vkontextu
19.04.2016

...jedním slovem - brilantní...

maxihrosik
27.02.2016

Ačkoliv je hned na začátku spáchána brutální rituální vražda starého muže a na konci odhalen pachatel, skoro se nehodí zařazení mezi detektivky. Děj se odehrává na kouzelném francouzském venkově a vyprávění o místních obyvatelích, jejich způsobu života, přistěhovalecké problematice i rebelii proti nařízením EU má až durrellovsky vlídnou atmosféru. Hlavní postava - Bruno, šéf městských strážníků - je přirozeně inteligentní, vtipný, pohodový, sebevědomý, uvážlivý, statečný, trochu požitkářský chlap, kterého naprosto miluju. Jediným záporem knihy je, že jsem si při jejím čtení oslintala bradu a téměř vyplenila lednici - neustále se tam totiž něco fantastického vaří, baští a ochutnává.

marlowe
06.12.2015

Čekal jsem něco POUZE lehkého a pohodového, nějakého "Jima Qwillerana po francouzsku", zkrátka něco pro "uvolněné nedělní odpoledne s kávičkou a máčenými sušenkami" – a našel jsem nečekaně solidní "detektivku s přesahem" na překvapivě aktuální téma (imigranti).
Pro mě určitě velké překvapení!
A abych nebyl nespravedlivý: Nakonec si do sytosti užijete i té avizované "lehkosti a pohodovosti" – a jako závdavek obdržíte i trochu nefalšované romantiky…

TeaPeter
30.09.2015

Velmi milá kniha. Byla pro mě velmi přínosná, protože srozumitelně ukazuje reálie současné Francie mimo velká města. Takových knih není mnoho. Kdyby konec nebyl takový "podivný" tak bych klidně dal i pět hvězdiček. Zklamal mě překlad. Vkládání francouzských výrazů do českého textu může překladateli připadat jako skvělý nápad, ale čtenáře francouzštiny neznalého to dost ruší. Slovníček by pomohl - ne vždy je smysl jasný z kontextu. Z kontextu pak vyplývá, že některé pojmy jsou přeloženy kostrbatě nebo nesprávně - redaktoři už bohužel nejsou to co bývali.

Ladinek
27.07.2015

Tak tohle jsem si opravdu užil. Bezvadná atmosféra připomínající knihy Petera Mayla, nebo Falletovu zelňačku.
Jenom překladatel by si měl uvědomit, že notebook může být také jen zápisník.

Martin Walker
anglická, 1947