Štědrosaurus

Štědrosaurus https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393824/bmid_stedrosaurus-zlN-393824.jpg 4 19 7

Santasaurus série

Zapomeňte na všechno, co jste si mysleli, že víte o severním pólu, a vydejte se vstříc štědrovečernímu dobrodružství s chlapcem jménem Vilém Kolísko, se skřítkem Nudlíkem, Santou (ano, s opravdovým a skutečným Santa Clausem), se zlounem, kterému se přezdívá Lovec, a s tím nejpodivnějším dinosaurem na světě... Štědrosaurus prožije s Vilémem den, kdy se i nemožné může stát možným, když po tom z hloubi srdce toužíme. Druhou knihu slavného anglického autora dětských knih, textaře a zpěváka Toma Fletchera vydáváme (jak jinak) před Vánocemi.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Brio

The Christmasaurus , 2016

2mig1
19.02.2024 4 z 5

Vtipný, dojemný, krásně ilustrovaný. A i když ne tolik propracovaný jako Vánoční prasátko od Rowling, tak spolu s ním další kandidát na tradiční vánoční čtení.

Ivanule
28.02.2022 5 z 5

Krásná kniha pro děti z období Vánoc, my ji i před Vánocemi začali s dětmi číst, ale nakonec jsme ji dočetli až teď:D Ne proto,že by kniha nebyla čtivá, jen nebylo protoru:) Kniha je velice krásná, vtipně napsaná,mým klukům se velice líbila a chtěli by pokračování:)

keishatko
19.04.2020 5 z 5

Kúpili sme ju na základe prečítania knihy Vrzgoši a neľutujem, veľmi dobrá kniha

Blair88
17.10.2019 5 z 5

Koupeno jako dárek pod stromeček, tak uvidíme.

Korsika
03.01.2019 3 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala jako podporu vánoční atmosféry na svátky, ale samozřejmě nebyl čas. Až včera.

Kniha se četla velice dobře. Obsahuje krásné ilustrace. Na dětskou knihu zajímavě zvolená hlavní postava. A vánoce z ní přímo sálají. Tedy až na ten trošku brutální, depresivní úvod, ale takhle prostě vyhynuli no ...

A když tak koukám na počet komentářů, tak si ji rovnou přidávám do ČTENÁŘSKÉ VÝZVY 2019.

marketa6511
25.12.2018 3 z 5

Průměrná knížka, která se dětem líbí a já jim jí vlastně docela ráda čtu.

LeDock
21.12.2018 3 z 5

Po niekoľkých tematicky nie práve najľahších MM-kách (2. svetová vojna, holokaust a podobné kratochvíľe) a jednej ultra nudnej (Veselý pohreb) som potreboval na psychickú očistu a oddych nejaké to ľahké čítanie a po spokojnosti s predchádzajúcou Fletcherovou knihou Vrzgoši padol môj výber na jeho novinku Santasaurus. A platí o nej v podstate to isté, čo o jeho prvotine na slovenskom trhu - číta sa to ľahko, dobre a rýchlo, má to pekné ilustrácie, no aj tentokrát tomu chýba niečo, čo by to povznieslo nad tie tri priemerné hviezdičky. Odrádzať od kúpy však rozhodne nikoho nebudem, pre deti okolo tých 10 rokov je to super. Vrzgoši ma však predsa len bavili o niečo viac, tých búraní štvrtej steny a pomrknutí na čitateľa, ktoré som si užil aj ako dospelý, tam proste bolo viac. Takže platí, že napriek zhodnému hodnoteniu to u mňa Vrzgoši vyhrávajú o pol boda nad Santasaurom.

Tom Fletcher
anglická, 1984