-markéta- -markéta- komentáře u knih

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Skvělá knížka! Miluji téma války, ale vlastně jsem ještě nikdy nečetla nic, co by bylo po válce a musím říct, že tohle byla pecka!
Chytlavé od první kapitoly. Láska byla trochu předvídatelná, ale mně to vlastně vůbec nevadilo, ba naopak jsem z toho měla radost.
Je hrozné, jak se lidé k sobě během války, i po válce chovali. Doufám, že se nic takového v takové míře již nebude opakovat.
Posledních pár stránek jsem tedy silně probrečela a nemohu se dočkat druhého dílu, kde doufám ve šťastný konec.
Za mě super knížka, kterou mohu jen doporučit!

26.01.2023 5 z 5

Manželská zkouška Manželská zkouška Jennifer Probst

Poslední díl a já musím uznat, že celá séria byla moc příjemná, i když takovýto žánr nevyhledávám.
Opět jsem během čtení měla několik infarktů, že příběh nedopadne dobře. Že se zkrátka ukáže, že ne každému v rodině Conteových štěstí přeje. Byla jsem ráda, když jsem se na konci příběhu mohla usmát a s dobrým pocitem tuto sérii odložit.
Celá série byla na jedno brdo, ale mně to nevadilo. Prokládala jsem knihy jinými knihami, takže mi vlastně nepřišlo, že čtu pořád to samé. Kdybych četla celou sérii bez prokladu, tak by mi to asi vadilo a série by mě nudila a neměla bych z ní tak dobrý pocit.
Rozhodně zkusím i dašlí sérii od autorky.
Někdy je takováto oddechovka prostě třeba :-).

15.01.2023 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

(SPOILER) Nikdy nebudu mít dost, nikdy nebudu zklamaná, vždy budu překvapená, vždy si čtení moc užiju, nikdy nebudu chtít, aby série skončila.
Boooože, to byla zase jízda. Nechápu, kde pan Carter bere tolik skvělé inspirace, abych byla vždy nadšená a hltala každé jedno písmenko. Absolutně dokonalé až do konce, ostatně jako vždy.
Byla jsem velmi překvapná, jak celá kniha byla propojená s minulostí. Absolutně by mě toho nikdy nenapadlo. MISTROVSKÉ DÍLO.
Jen si kladu otázku, kdy nastane ten díl, kdy moje láska k Robertovi přestane eskalovat a zůstane na místě? Odpověď zní asi jasně, že nikdy, chápu.

27.12.2022 5 z 5

Myšlenky pod polštář Myšlenky pod polštář Courtney Peppernell

Knihu jsem četla v anglickém originále a i všechny ostatní díly. Musím přiznat, že poezii moc nemusím, ale jednou za čas si jí ráda přečtu.
Kolikrát mě mrazí na zádeh z toho, jak se vlastně v některých verších najdu a přijde mi, jako bych je psala já, nebo někdo z mého okolí o mně.
Nic přeborného, ale solidní 4 hvězdičky si sbírka zaslouží.
Překlad hodnotit nemohu, protože anglickou poezii nemám ráda přeloženou - nikdy to nemůže nikdo přeložit tak, aby z toho vyšlo to totožené.

16.12.2022 4 z 5

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Opět po dlouhé době fajn oddechovka. Nemůžete čekat nic jiného než to, co si myslíte na začátku. Každopádně musím uznat, že mám tuto sérii velmi ráda.

02.12.2022 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Nejlepší díl!!! Miluji Roberta ještě více než předtím a to jsem si reálně myslela, že už to prostě nejde.

Může mi někdo vysvětlit, co se stalo? Jakože haloooo!! Já si přijdu jak puberťačka, která se tak moc zamilovala, že si neumí představit, že ještě někdy někoho bude tolik milovat.
Pane bože, Robert je tak úžasný. Miluji jeho inteligenci, jeho sebeovládání, jeho minulost, jeho všechno. Ach jo. Moc si přeji, aby tato série nikdy neskončila, protože až skončí, tak já se budu cítit jak po rozchodu, ze kterého se pravděpodobně nikdy nedostanu.

02.12.2022 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

(SPOILER) Druhý díl série a já stejně jako u prvního si nejsem jistá, jestli se mi tato série líbí nebo ne.
Do menší poloviny knihy mi přišel příběh vlastně nudný a poté se rozjel a ke konci to byla pecka, že jsem si řekla, že asi potřebuji přečíst i další, již vyšlé, díly.
Mám s touto sérii takový love-hate relationship.

Josie miluji, ale je mi jí strašně líto, co se chlapů týče. Že by nakonec skončila s Noahem? Uvidíme.

V jedné pasáži mi dokonce ukápla slza! Proč? Absolutně nechápu! Ale když Luke přiznal, že spal s Kim, dostalo mě to. Vůbec bych to do něj neřekla a velmi mě zklamal. Představovala jsem si ho jako skvělého chlapa, bohužel.

17.08.2022 3 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Půl roku vždy čekám na nový díl, abych ho přečetla jedním dechem. Ani u tohoto dílu tomu nebylo jinak. Skvělý spád, skvělý případ, kdy jsme se mohli dozvědět něco ze světa v sektách (trochu mrazící na zádech).
Tým Kim byl opět úžasný, stále ho miluji a dokonce jsem si už zvykla i na Penna, který bohužel musel nahradit Dawsona. Doufám, že "Fifi" bude více zapojována v tomto týmu, protože mi začíná být velmi sympatická.
Ke knize nemám ani tu nejmenší výtku, všechno bylo opět perfektní.

Každým dílem se bojím, že už nemůžu být nadšená, že přeci je to stejný styl psaní a jednou musí přijít, že to nebude ono. Nechápu, jak to autorka dělá, ale já i při 13. knize jsem stejně fascinovaná - ne-li čím dál tím více.

07.07.2022 5 z 5

Sexkomiks 2: Intimní historie Afriky a Orientu Sexkomiks 2: Intimní historie Afriky a Orientu Philippe Brenot

Za mě i druhý díl byl super. Bylo fajn se podívat a dozvědět se něco o sexuální historii a životě kultur, které nejsou úplně kolem nás.
I v tomto díle nechyběl vtip, který nebyl nijak nevhodný, ba naopak bych řekla, že se skvěle hodil a já se pobavila.

29.06.2022 5 z 5

100 přešlapů pro (ne)milovníky češtiny 100 přešlapů pro (ne)milovníky češtiny Červená propiska

Stejně tak jako první díl, tak i ten druhý bych zařadila jako povinnou "učebnici" na základku a možná i na střední. Myslím si, že by kniha pomohla nejednomu žákovi, který s češtinou bojuje. Anebo by si jí měla pořídit učitelka, která chce rozdávat pětky, to by taky splnilo účel.
Super kniha, kde mám po přečtení nemálo lepíků.

23.06.2022 5 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

(SPOILER) Sérii z Osvětimi jsem přečetla celou a musím říci, že toho byl za mě jednoznačně nejlepší díl. Všechny byly super, ale tato kniha mě dostala nejvíce. Slza mi ukápla nejednou a nejedna.
Skvěle napsaný tragický příběh s dobrým koncem. Ne každý příběh z Osvětimi musí skončit špatně. Je zázrak, že 3 sestry (skoro) společně přežily něco tak hrozného, jako byl koncentrační tábor. Hodněkrát jsem v knize myslela, že to prostě nevyjde, i když jsem věděla, že přežijí.
Za mě doopravdy super!

20.06.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Přečetla jsem již spousty knih, ale nikdy jsem nečetla nic podobného tomuto příběhu. Strašně zajímavý koncept, který nikoho, podle mě, nenechá bez zamyšlení.
Kniha se četla sama a hezky, jednoduchá čeština. Příběh je kouzelný a myslím si, že mnoho z nás by rádo takovýto "život" zkusilo. Musí být zajímavé nahlédnout do své knihy výčitek. Mnoho z nás si ani neumí představit, co vše by se v ní nacházelo - od velkých věcí až po ty malicherné. Zkusit si život, kde bych se v několika situacích rozhodla jinak je lákavý. Co vše by se mým jiným rozhodnutím změnilo? Kniha velmi zajímavě pojatá, bohužel i přesto se jedná o něco, co mě osobně nenaplňuje.

11.06.2022 3 z 5

Kniha má své kouzlo, které bohužel já neumím ocenit. Tím, že se jednalo o popis události, která mi nic neříká, tak se mě příběh nedotkl tolik, jak by asi měl. Samozřejmě tragédie, která se v Životicích udála byla děsná, smutná, zbytečná, neodpustitelná.
Trochu mi vadil styl, jakým byla kniha napsaná. Kdyby se jednalo o román, tak si myslím, že bych byla více nadšená, než takovouto popisnou metodou. Líbily se mi fotografie - ty knihu skvěle doplnily. Za mě průměr.

21.05.2022 3 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Pátý díl série a stále top? Není možné! Každý díl hltám jako málo kterou knihu. Každý případ je dokonalý, ale tento? Tento mě zatím ohromil nejvíce! Chytrost, drzost a propracovanost pachatele byla neskutečná. Chování lidí na internetu je neodpustitelné, hrozné, nelidské, mému mozku nepochopitelné.
Za mě top strop kniha ze série, která rozhodně stojí za to!

08.05.2022 5 z 5

S tebou mě baví svět S tebou mě baví svět Marie Poledňáková

Moc fajn oddechovka.
Určitě, kdo viděl film (což je rozhodně drtivá většina), tak během čtení slyšel samotné herce, jak jednotlivé pasáže říkají a představoval si scény v hlavě více než kdy jindy.
Tím, že film je jeden z mých nejoblíbenějších českých, tak kniha ho nepředčila.
Příběh se četl sám, jednoduchá literatura, vtipné pasáže.
Neplánovala jsem knihu číst, ale když už se mi hodila do výzvy, tak jsem neváhala a jsem ráda.

02.05.2022 4 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Opět se budu opakovat, že komiks není můj nejoblíbenější žánr, ale první díl mě zaujal, atak jsem si řekla, že zkusím i druhý. A tady nastává problém. Druhý díl byl mnoooooehm slabší. Přijde mi, jako kdyby všechny vtipy byly použity v prvním díle. Asi ve 4 nákresových scénách jsem se našla, ale jinak nic. Za mě zklamání.
Opět se jedná o jednohubku na jedno odpoledne, ale tento díl mi nic nedal. Další asi číst nepotřebuji.

25.04.2022 2 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Musím uznat, že jsem dlouho nebyla z knihy takto zklamaná. Těšila jsem se, že mě tato kniha vytrhne z krize, kdy již delší dobu sahám po ne moc dobrých knihách. Ale je to ještě horší než bylo.
Kvůli vysokému hodnocení a skvělým recenzím jsem měla od knihy velká očekávání, těšila jsem se na příběh za druhé světové války, který bude plný emocí. Nechci psát, že plný emocí nebyl, rozhodně asi byl, ale ne tak, jak bych si to já představovala. Kolem 2.světové války příběh vlastně prošel jen letmo. Drtivá většina příběhu byla pouze o životě Liebeskindových a o nešťastné lásce.
Konec knihy mohl být více propracovanější a začátek knihy kratší.

18.04.2022 1 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Co to bylo?
Všichni svým způsobem vinni, všichni lžou, podvádějí? Zvláštní sousedství.
Upřímně jsem z knihy zklamaná. Všechny postavy mi vadily. Konec byl překvapivý a právě proto 2 hvězdičky.
Kniha mi přišla, jak kdyby jí autorka napsala za jedno odpoledne a moc nad ní nepřemýšlela.

15.04.2022 2 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Červenou knihovnu nečtu, ale kniha se mi hodila do výzvy, tak jsem po ní sáhla.
Již od prvních stran bylo jasné, jak kniha dopadne. Samozřejmě musejí být zvraty, aby byl čtenář lehce v rozpacích, že třeba to přeci jen neskončí dobře, stejně všichni vědí, že skončí.
Ano, je to pohodové čtení, ale nic pro mě. Za mě je to jednoduchá literatura, ze které se nic nedozvím.
Jeden díl série mi stačil.

15.04.2022 3 z 5

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Klasika, komedie a k tomu divadelní hra? Anooo! Jednou za čas miluji!
Parádní, oddechové čtení, u kterého se člověk zasměje, zaťuká si na hlavu, trochu se i o některé postavy bojí, za mě super.
Truffaldino je skvělá postava a kvůli němu bych divadelní hru i ráda viděla na jevišti, ne jen v knize.

27.03.2022 5 z 5