Marhulka14 Marhulka14 komentáře u knih

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Tuto knihu mi vlastně doporučil Stephen King....ve své knize Dallas 63 se o ní zmiňuje několikrát. Takže pane Kingu děkuji, protože kniha fakt stojí za přečtení.
Vyprávění puberťáka mě bavilo a byl mi velmi sympatický. Chápu proč byla ve své době zakazována.

30.05.2024 5 z 5

Karpatské hry Karpatské hry Miloslav Nevrlý

Při čtení této knihy máte sto chutí se sbalit a vyrazit vstříc horám a krásné přírodě. Knížka je moc krásná a je to takové pohlazení po duši. Opravdu krásné putování Rumunskými horami.

26.05.2024 5 z 5

Zvláštní zpráva č. 4 (tajné) Zvláštní zpráva č. 4 (tajné) Jiří Hanzelka

Velmi zajímavá kniha! Při čtení je dobře poznat, že pánové H+Z ,, tančí na tenkém ledě " Sepsat takovou zprávu v roce 1964 chtělo hodně odvahy! Bohužel při čtení jsem narazila na několik jevů, které sedí i na dnešní dobu.
A líbilo se mi jak krásně popsali nás Čechy:
,,Je vyloučeno přimět národ Husův, Žižkův a Komenského, odchovaný demokratickým, socialismu blízkým humanismem, k primitivnímu zbožňování a slepé víře v cokoli a v kohokoliv.

26.05.2024 5 z 5

Tlustá tak akorát Tlustá tak akorát Michala Jendruchová

Taková milá oddechovka, která se mi moc líbila.

23.05.2024 5 z 5

Zazi v metru Zazi v metru Raymond Queneau

Tak s tímto autorem jsem si tedy do noty nepadla. Třeba mu dám ještě v budoucnu šanci, ale tentokrát nedočteno. Zazi mi nepřišla vtipná, ale spíš jako nevychovaný spratek.....

22.05.2024

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Velmi silný příběh. Válka je zlo ať se odehrává kdekoliv a kdykoliv!
Jako mladá jsem četla na základní škole....dnes po téměř 50 letech má kniha pořád co říct.

20.05.2024 5 z 5

Po zemi do Bangladéše Po zemi do Bangladéše Majda Slámová

Moc krásné cestovatelské dobrodružství.
Poslouchala jsem na ČRo a moc si to užila.

20.05.2024 5 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Jak moc a peníze mění charakter. Krásná a nadčasová klasika.

17.05.2024 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Jedním slovem..... SKVĚLÝ!
King je můj oblíbený autor a nezklamal. Napětí od začátku do konce. Doporučuji!

04.05.2024 5 z 5

Obrátený polmesiac Obrátený polmesiac Jiří Hanzelka

Zajímavá sonda do života lidí Albánie a hlavně Libanonu. Pánové H+Z měli velmi zajímavý způsob psaní, který mě velmi baví. Mám jejich cestopisy moc ráda a tak přečtení této knihy doporučuji.

01.05.2024 5 z 5

Cestovní pas Cestovní pas Bruno Frank

Moc krásná kniha. Poslouchala jsem na Rozhlase a podání pana Štěpničky ještě umocnilo zážitek z knihy. Čest, přátelství, láska na pozadí událostí před válkou. Hrůzy páchané v nacistickém Německu. Část děje se odehrává i v Praze.

19.12.2023 5 z 5

Ideální manžel Ideální manžel Oscar Wilde

Moc hezké počtení. Humor podle mého gusta.

14.12.2023 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Tak to byla síla! Smutná kapitola našich dějin. Slzy jsem měla v očích každou chvíli.....ta krutost, nelidskost.
Nepochopitelné, co dokáže udělat člověk člověku. Rozhodně doporučuji přečíst!

13.12.2023 5 z 5

Senzibil Senzibil Markéta Pilátová

Přiznám se, že jsem se chvílemi dost ztrácela.....
Kniha je zajímavá a plná tajemna.

06.12.2023 3 z 5

Svatava Svatava Jolanta Trojak

Skvělé! Jedna z těch knih, která ve vás zanechá stopu! Poslouchala jsem na Rozhlase a k celkovému dojmu rozhodně přispěla i p.Tereza Hofová, která knihu excelentně načetla.
,,Vším prostupuje posvátnost"
,,Co je smyslem života? Žít!"

05.12.2023 5 z 5

Milión Milión Marco Polo

Zajímavé od začátku do konce. Byť je to napsáno v dobách dávno minulých, kniha má pořád co nabídnout.

04.12.2023 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Tahle klasika mě dlouho míjela a až letošní výzva mě přiměla si knihu přečíst. Nelituji! Knihu doporučuji!

04.12.2023 5 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

Dominik Dán nikdy nezklame. Jeho knihy jsou sázka na jistotu. Můj oblíbený autor.....a to detektivky nerada.

29.11.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Velmi silný příběh, z kterého mrazí.
Právem zasluhuje pět hvězdiček. Přečtení velmi doporučuji.

29.11.2023 5 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Pan King nikdy nezklame. Zajímavé od začátku do konce. Doporučuji!

28.03.2023 5 z 5