Marhulka14 Marhulka14 komentáře u knih

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Moc krásné počtení.

21.02.2023 5 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Autor, který nikdy nezklame. Poutavý příběh, kde partička vyšetřovatelů, kteří s humorem sobě vlastním dokáží vyšetřit vraždu, která už vlastně byla dávno objasněna.
Rozhodně doporučuji k přečtení.

15.02.2023 5 z 5

Kočovníci severu Kočovníci severu James Oliver Curwood

Knížka, která pohladí na duši. Krásný příběh o zvířecím přátelství.

14.12.2022 5 z 5

Velmi zajímavé a působivé čtení, při kterém se mísí pocity zoufalství s nadějí a strach s vírou, že tu naši krásnou planetu nedovedeme k záhubě.
Doporučuji k přečtení!

12.12.2022 5 z 5

Moc smutné čtení......
Jinak je kniha krásně a čtivě napsána. Určitě doporučuji k přečtení

12.12.2022 5 z 5

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Knihu jsem poslouchala zřejmě jako rozhlasovou hru s úžasným panem Högerem. Moc se mi líbila.... nadčasová a zvláštní

09.12.2022 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Tak si ke mě konečně našla cestu!
Moc milé čtení..... přečteno jedním dechem.
Doporučuji!

25.04.2022 5 z 5

Noc, kdy se zrodilo šampaňské. Historie luxusního životního stylu od Ludvíka XIV. po současnost Noc, kdy se zrodilo šampaňské. Historie luxusního životního stylu od Ludvíka XIV. po současnost Joan DeJean

Zajímavá kniha. Dobře se čte a dozvěděla jsem se spoustu informací, o kterých jsem neměla ani tušení.

29.03.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tato kniha si ke mě našla cestu až v mých 53letech. A byl to opravdu silný zážitek.
Je to kniha laskavá a plná moudrosti. Poslouchala jsem jako audioknihu a přednes pana Viktora Preisse jen umocnil zážitek z knihy. Rozhodně doporučuji...... malým i velkým!

29.03.2022 5 z 5

Pokušení být šťastní Pokušení být šťastní Lorenzo Marone

Poslouchala jsem na ČRo a knihu mohu jen doporučit! Zábavné i smutné..... přesně takové jaký život je.
Poslední kapitola mě tedy dost dostala.
Zvláště když hlavní postava vyjmenovává svá LÍBÍ SE MI..............

13.01.2022 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Krásná kniha i když na konci smutná.
Jedna z těch co po dočtení koukáte do blba a příběh a jeho poselství vám doznívá v hlavě a hladí po duši.
Doporučuji!

02.01.2022 5 z 5

Sidonie Nádherná a konec střední Evropy Sidonie Nádherná a konec střední Evropy Alena Wagnerová

Mohu jen doporučit! Krásný příběh svobodomyslné ženy a mecenášky umění na pozadí historických událostí. Tato kniha mě navedla na přečtení další zajímavé knihy a také k navštívení zámku Vrchotovy Janovice.

28.12.2021 5 z 5

Pláň Tortilla Pláň Tortilla John Steinbeck

Pitky, přátelství a neskutečná svoboda.....
Poslouchala jsem jako audioknihu. Přednes pana Pivce něco úžasného.

27.12.2021 5 z 5

Přežít civilizaci: mých 30 cest za obzor (1983–2019) Přežít civilizaci: mých 30 cest za obzor (1983–2019) Martin Vopěnka

Moc pěkná kniha. Přečteno jedním dechem. Rozhodně doporučuji!

23.12.2021 5 z 5

Pivoňková lucerna Pivoňková lucerna Sanjútei Enčó

Moc hezká kniha se zajímavým příběhem.
Dobro musí zvítězit nad zlem.

23.12.2021 5 z 5

Chromý Jelen Chromý Jelen John Fire Lame Deer

Nádherná knížka! Plná moudrosti.
Poslouchala jsem jako audioknihu a hlas pana Mrkvičky tomu dodává tu správnou atmosféru.
DOPORUČUJI.
,, Svět zelených žabích kůží"........

26.11.2021 5 z 5

Nepřítel lidu Nepřítel lidu Henrik Ibsen

Poslouchala jsem jako rozhlasovou hru a byla jsem doslova fascinována, jak je to pořád aktuální. Moc doporučuji!

23.10.2021

Létající hospoda / Napoleon z Notting Hillu Létající hospoda / Napoleon z Notting Hillu Gilbert Keith Chesterton

Poslouchala jsem audioknihu a bylo to skvělé.

14.09.2021 5 z 5

Nejjednodušší plán 29 dní Nejjednodušší plán 29 dní Tomáš Kosačík

Jako dietní postup velké zklamání. Chybí pestrost a bílkoviny. Použití jako kuchařka vyhovující.

04.05.2021 2 z 5

Čtvrtá ruka Čtvrtá ruka John Irving

John Irving je jeden z mých oblíbených autorů. Knihu jsem četla už někdy před 20 lety a přiznám se, že na děj jsem si vzpomínala jen velmi mlhavě. Tentokrát jsem zvolila audioknihu, a musím říct, že pan Mrkvička ji namluvil excelentně!
Mám ráda styl Irvingova psaní a tak i tato knížka se mi moc líbila a její přečtení jen doporučuji!

25.04.2021