Noc, kdy se zrodilo šampaňské. Historie luxusního životního stylu od Ludvíka XIV. po současnost https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164730/bmid_noc-kdy-se-zrodilo-sampanske-histor-QRx-164730.jpg 5 5 2

Autorka, vyzbrojená nevšedními znalostmi o době vlády krále Slunce, nás zábavným způsobem provází časy, kdy tento francouzský panovník plnil své předsevzetí a z Paříže konce 17. století se stávala metropole módy, vkusu, elegance a půvabu. Zrodila se vytříbená kuchyně, vznikaly honosné kavárny, první šampaňské se ochutnávalo v lesku nově vyráběných zrcadel, ulice s prvním veřejným osvětlením lákaly k nočním toulkám i nákupům v klenotnictvích a v prvních buticích, vycházel první módní list a výzdoba interiérů se stala skutečným uměním. Všechny tyto a ještě další příjemné věci měly tehdy světovou premiéru…... celý text

Literatura faktu Historie
Vydáno: , Brána

The Essence of Style. How the French Invented High Fashion, Fine Food, Chic Cafés, Style, Sophistication, and Glamour

Marhulka14
29.03.2022 5 z 5

Zajímavá kniha. Dobře se čte a dozvěděla jsem se spoustu informací, o kterých jsem neměla ani tušení.

Venezia
08.01.2016 4 z 5

Všeobecne rozšírená mienka, že všetko francúzske je luxusné a to najlepšie, je vlastne propaganda vymyslená a rozšírená Ľudovítom XIV. Pozitívne na tom je, že bolo vymyslených veľa vecí, bez ktorých si dnes nevieme vymyslieť život a že bola podporovaná domáca francúzska výroba. Kniha má 13 kapitol a každá sa venuje inej téme: účesom, oblečeniu, topánkam, butikom, jedlám, káve, šampanskému, diamantom, zrkadlám, osvetleniu mesta, dáždnikom, nábytku, parfémom, zábave. A samozrejme sa človek dozvie, kto a ako všetko toto vymyslel.

17. století Francie Ludvík XIV., francouzský král

Autorovy knížky

2006  92%Noc, kdy se zrodilo šampaňské. Historie luxusního životního stylu od Ludvíka XIV. po současnost

Kniha Noc, kdy se zrodilo šampaňské. Historie luxusního životního stylu od Ludvíka XIV. po současnost je v