Kočovníci severu

S hrdiny dobrodružného příběhu, psem a medvědem, prožívá čtenář četné napínavé příhody a proniká s nimi do nádherné severoamerické přírody, téměř ještě nedotčené a skýtající překvapení takřka na každém kroku.

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56015/big_kocovnici-severu-aty-56015.jpg 4.498
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Nomads of the North, 1919

Kniha Kočovníci severu

Barza

K této knížce jsem se dostala až v dospělosti, kdy jsem ji četla před spaním svým synům. Koupila jsem ji před časem při výprodeji starých svazků z knihovny. (V dětském oddělení jsem byla naposledy asi před 5 lety a nepříjemně mě překvapilo, že z edice KOD tam téměř nic neměli, proto jsem je začala skupovat po bazarech.) Předčítání vždy končilo nářkem: né, to je nefér, jěště kousek, teď je to zrovna nejnapínavější. Čtení to bylo napínavé, přímočaře jednoznačné a líbilo se nám všem.

Luigi1
17.05.2021

Po přečtení hodnocení Ivana F jsem chtěl knížku odložit protože jsem se hrdinama tak nějak sžil a když jsem četl,že litoval psa Mikiho,hned jsem si představoval to nejhorší.Ještě,že jsem to neudělal .Krásně popsaná krajina a příběhy obou přátel zvířecí fauny,nádhera.Kdo má rád Curwooda tak vřele doporučuji.

danny_21
09.01.2021

Další z KODovek, která mě v dětství minula a a věřím, že mít ji přečtenou v té době, určitě by se stala hodně ohmatanou. Curwood má velký dar dát světu divočiny kouzelný nádech a jeden by hned vzal teplé spodní prádlo a vydal se do Kanadské divočiny hledat takové parťáky jako nám představil v knize. Putování a dospívání dvou zvířecích mláďat, která musí čelit nejedné překážce v rámci nekompromisních, ale spravedlivých, přírodních zákonů baví a čas nad příhodami medvědího ale hlavně štěněcího hrdiny uteče jako voda - 75 %

kokrokr
24.05.2020

Tohle vydání jsem dostal před mnoha lety jako dárek od rodičů. Mám ho pořád a doufám, že mé vnuky až povyrostou o 3-4 roky bude Nýwa a Miki bavit také. Daleký sever plný dobrodružství snad nadchne i dnešní kluky a holky. Moje kniha je z roku 1962 a vyšla v edici KOD u stát. nakl. dětské knihy. Pozdější vydání jiných nakladatelství musí mít určitě novou obálku.

Džerkys
17.02.2020

Velmi mile napsaná kniha

Kitty
17.01.2020

Kniha mého dětství

Vendula39
21.07.2019

Knížka se mi velmi líbila, je neuvěřitelné, jak se dokáže pes s medvědem kamarádit. Co všechno si Miky vytrpěl a s jakou trpělivostí hledal pána a ta radost když ho uviděl.

mot33
25.11.2017

za mě jedna z těch nej kodovek.