Cestovní pas

Cestovní pas https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113745/bmid_cestovni-pas-l9b-113745.jpg 4 18 4

Román se odehrává ve středu vzrušených dějin válečného Německa a Evropy. Běh politických dějů drtí nemilosrdně duše i osudy lidí, vythuje lidi z kořenů a nutí je, aby si hledali spásu na svou pěst.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Melantrich

Der Reisepass

ivousekk
21.12.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, ale hrůzy a bezpráví nepůsobily příliš děsivě či dramaticky. Čekala jsem něco drsnějšího, dramatičtejšího, ale spíše to působilo melancholicky.

Marhulka14
19.12.2023 5 z 5

Moc krásná kniha. Poslouchala jsem na Rozhlase a podání pana Štěpničky ještě umocnilo zážitek z knihy. Čest, přátelství, láska na pozadí událostí před válkou. Hrůzy páchané v nacistickém Německu. Část děje se odehrává i v Praze.

TipsyChipsy
03.12.2023 5 z 5

Skvělý román, nyní on-line na rozhlasu. Má i stránku na Wikipedii. Jedná se o protifašistický příběh z Prahy a Londýna. Jeho autor dobře popsal fašismus v Německu a emigraci v letech asi 1933 až asi 1936. Autor v roce 1945 zemřel a kniha asi zapadla. Je trochu známá v Holandsku, kde po válce vyšla. V Německu o ní čtenáři nevědí, ale vyšla tam v roce 2020. Já jsem z ní nadšená, je tam politika, morálka a láska.

adelinka
01.07.2014 4 z 5

Dej knihy sa odohráva pred II. sv. vojnou, hlavne v Nemecku. Hlavnou postavou je princ Ludvik, jeho rodina sa musí zrieknúť trónu. Princa Ludvíka zatknú aj s priateľmi a je vyhostený z krajiny. Odchádza do Prahy a pokúsi sa vrátiť do rodnej vlasti zachrániť priateľov.......

Bruno Frank
německá, 1887 - 1945