marhoul marhoul komentáře u knih

Carrie Carrie Stephen King

Jedním slovem: úzkost.

Osvícení Osvícení Stephen King

Prozatím jediná kingovka, kterou jsem četla, ale byla natolik šílená, že se na další ještě nechystám. ;-) Vlasně kecám, četla jsem i Carrie. ..to byla taky síla. :-)

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

V době, kdy jsem ji četla, jsem ještě neviděla film. Nervy drásající napínák!

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Mi osobně více seděla Hospoda Jamajka. Asi proto, že se mi do ruky dostala dříve... nevím... iritovala mě hlavní neprůbojná postava..

22.10.2018 4 z 5

Ptáci a jiné povídky Ptáci a jiné povídky Daphne du Maurier

Když jsem zjistila, že Ptáky napsala moje oblíbená spisovatelka, musela jsem se pousmát. Hororová povídka nemá chybu a ani Hitchovo filmové zpracování jí neuškodilo.

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

V mládí se mi dostala do ruky a bylo to skvělé čtení. Po letech jsem ji četla znova a musím uznat, že Daphne psát po čertech uměla!

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Tuto knihu máme velmi ráda! Jožo Nižňánský ji pojal bezvadně. Čtivé, napínavé, dobrodružné a hrozivé. Výborný román, který nesmí chybět na žádné dobré polici.

Drakula (skrátená verzia) Drakula (skrátená verzia) Bram Stoker

Četla jsem dvakrát a pokaždé jsem měla z knihy zážitek.

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Tak krásně lidské...

Zlatí úhoři Zlatí úhoři Ota Pavel

Ota Pavel je jedním z mých nejoblíbenějších autorů. Povídky o rybách patří do zlatého fondu české prózy. Jednomu se spustí slzy jen tak, když čte, jak je na tom světě krásně...

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Hrdého Budžese to nepřekonalo, protože ten je prostě srdcová záležitost, ale i přes to je jedná o velmi povedené volné pokračování.

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Srdcovka. "Vypadá to jako sranda, ale není to sranda.." Je to veliká sranda, ale zároveň velmi dojemný příběh malé Helenky Součkové, která popisuje události běžného života svýma, dětskýma, očima. A když nakonec házela do kanálu i tu fixku růžovou, neubránila jsem se slzám. Knížka je to krásná a nádherné je i divadelní představení v podání Báry Hrzánové. Když jsme na něm byli, odměnou jí byl nejen obrovský aplaus vstoje, ale i to největší balení barevných fixek, jaké jsem kdy viděla. Byla tam samozřejmě i růžová.

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Spletla jsem se a omylem uvedla, že popis amputace dolní končetiny byl v knize Doktoři. Byl to můj omyl, který jsem si naštěstí uvědomila. Amputace je perfektně popsána ve výborné knize Arthura Haileyho Konečná diagnóza, která mě osobně bavila více než Letiště.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Došla jsem si do fáze, kdy je čas přečíst si konečně Pána Prstenů (znáte to: co by člověk měl udělat než zemře.. naučit se složit rubikovu kostku, naučit se znovu krasopisně psát perem a přečíst si něco, na co si dříve netroufal...) První díl je v těle a je to velká paráda! Předně mě překvapil lehký a zábavný způsob, kterým Tolkien psal. Čekala jsem něco úplně jiného.. Krásné. Mám radost a těším se na další díly.

List od Nimrala a jiné příběhy List od Nimrala a jiné příběhy J. R. R. Tolkien

Miluji! Tolkien byl geniánlní autor. Jeho fantazií tak disponovat.

Jezero snů Jezero snů Lisa Kleypas

Velmi povedená romantika s lehkou porcí erotiky a duchařiny. Líbilo!

Chladnokrevný ničema Chladnokrevný ničema Lisa Kleypas

Autorčin styl psaní mi vyhovuje, knížka mě bavila, vyšší hodnocení dávám z důvodu, že se jedná o vyloženě odpočinkovou literaturu, která je někdy také zapotřebí. :-)

22.10.2018 4 z 5

Dívka s hnědýma očima Dívka s hnědýma očima Lisa Kleypas

Vcelku příjemná romantická četba pro holky. :-) Čte se to dobře.

22.10.2018 3 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Detektivka, takový lepší průměr.

22.10.2018 3 z 5

Rumcajs Rumcajs Václav Čtvrtek (p)

Kdo by ho neznal? Ale kdopak ví, o jaký, doslova literární, klenot se jedná? Slovní zásoba, lehkost, vtip i poetika Václava Čtvrtka jsou zkrátka famózní a tyto pohádky povyšují z obyčejných večerníčkových epizodek na rozkošné dílko, které nikdy nezestárne a dětičky ho budou vždycky milovat, pokud jim ho tedy rodiče budou někdy číst...