List od Nimrala a jiné příběhy

Tolkien zasvětil svůj život vytváření Středozemě; kromě Hobita, Pána prstenů a Silmarillionu se k ní váže i řada jiných příběhů. Mezi ně patří i Příhody Toma Bombadila, cyklus básní a písní o této tajemné bytosti. Součástí svazku je ale i několik povídek, které vznikaly vedle středozemského cyklu - Sedlák Jiljí z Oujezda, Kovář z Velké Lesné, List od Nimrala a Tulák Rover....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7881/big_list-od-nimrala-a-jine-pribehy-qTi-7881.jpg 4.4332
Literatura světová, Povídky, Fantasy

Vydáno: , Argo

Tales from the Perilous Realm, 2008

Kniha List od Nimrala a jiné příběhy

Aykiru
01.10.2021

Přestože je List od Nimrala spíše sbírkou pohádek pro mladší čtenáře než sbírkou povídek, troufám tvrdit, že potěší i dospělé. Humor střída melancholie, lehká absurdita jde ruku v ruce s životními pravdami, a to vše podbarvuje pro Tolkienovu tvorbu typická něha a laskavost.
Pro mě osobně jsou Listy od Nimrala jednou z nejlepších knih, které jsem četla a moc se těším, až je jednou budu předčítat svým dětem.

Ryšava
15.06.2021

Dvě pohádky jsem poslouchala už jako malá. Jsem ráda, že jsem si přečetla celou knihu a je moc krásná. Tolkien se začíná stávat mým oblíbeným autorem :-)

katerina5341
09.02.2021

Další úžasné dílo Tolkiena. Krásné pohádkové fantasy příběhy vhodné i pro děti mladšího věku. Samotný List od Nimrala je dle mého názoru složitější příběh vyprávějící život v těžké době, nejspíš jde o metaforu k složitějším záležitostem, určitě budu muset přečíst znova, abych to uchopila správně. Ostatní příběhy jsou famózní a stojí za přečtení.

KubaHanzelin
19.07.2020

Trochu jiný Tolkien
Byla tu i slavná Středozem, ale i něco jiného a.. povedlo se to! Sice nemohu dát plný počet, protože Tulák Rover mě nenadchnul jako ostatní, podle toho, co tu tak čtu. Ale jinak ano, nepočítaje List od Nimrala a poezii v podobě Příběhů Toma Bombadila by se opravdu jednalo spíš o dětské příběhy. Rozhodně se i tento kousek bude vyjímat v mé skromné Tolkienovské sbírce:)

TheTara18
24.06.2020

Jedná se spíše o knihu pro mladší čtenáře. Nalezneme zde pohádkové příběhy jako jsou Sedlák Jiljí z Oujezda, List od Nimrala, Kovář z Velké Lesné či Tulák Rover. Kniha však obsahuje i krásné verše s názvem Příhody Toma Bombadila, které jsou vskutku povedené a velmi zábavné. Celkově se jedná o krásně pohádkově zpracované příběhy a tudíž si, dle mého názoru, kniha zaslouží 5 hvězd.

litr
26.04.2020

Prožít a vcítit se do děje. Ponaučení.

Terka_Bohmova
30.11.2019

Hezké příběhy, většina je takového typu který mám ráda. Hodně se mi líbilo o Tuláku Roverovi. Ty příběhy jsou hodně dlouhé, ale pěkné.

Korsika
12.02.2019

Konkrétně příběh List od Nimrala se mi dostal hluboko pod kůži a ani přesně nedokážu definovat proč ... jde o dost hluboké a snad i filozofické dílo ... naopak Tulák Rover je velice dětský příběh. Tom Bombadil zase o kousek víc doplňuje svět Středozemě. Tím chci říct, že si v tomto souboru příběhů najde každý čtenář něco svého :)