List od Nimrala a jiné příběhy

Tolkien zasvětil svůj život vytváření Středozemě; kromě Hobita, Pána prstenů a Silmarillionu se k ní váže i řada jiných příběhů. Mezi ně patří i Příhody Toma Bombadila, cyklus básní a písní o této tajemné bytosti. Součástí svazku je ale i několik povídek, které vznikaly vedle středozemského cyklu - Sedlák Jiljí z Oujezda, Kovář z Velké Lesné, List od Nimrala a Tulák Rover....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7881/list-od-nimrala-a-jine-pribehy-qTi-7881.jpg 4.5296
Literatura světová, Povídky, Fantasy
Vydáno, Argo

Leaf by Niggle and other stories, 1972

Kniha List od Nimrala a jiné příběhy

KubaHanzelin

Trochu jiný Tolkien
Byla tu i slavná Středozem, ale i něco jiného a.. povedlo se to! Sice nemohu dát plný počet, protože Tulák Rover mě nenadchnul jako ostatní, podle toho, co tu tak čtu. Ale jinak ano, nepočítaje List od Nimrala a poezii v podobě Příběhů Toma Bombadila by se opravdu jednalo spíš o dětské příběhy. Rozhodně se i tento kousek bude vyjímat v mé skromné Tolkienovské sbírce:)

TheTara18

Jedná se spíše o knihu pro mladší čtenáře. Nalezneme zde pohádkové příběhy jako jsou Sedlák Jiljí z Oujezda, List od Nimrala, Kovář z Velké Lesné či Tulák Rover. Kniha však obsahuje i krásné verše s názvem Příhody Toma Bombadila, které jsou vskutku povedené a velmi zábavné. Celkově se jedná o krásně pohádkově zpracované příběhy a tudíž si, dle mého názoru, kniha zaslouží 5 hvězd.

litr

Prožít a vcítit se do děje. Ponaučení.

Terka_Bohmova
30.11.2019

Hezké příběhy, většina je takového typu který mám ráda. Hodně se mi líbilo o Tuláku Roverovi. Ty příběhy jsou hodně dlouhé, ale pěkné.

Korsika
12.02.2019

Konkrétně příběh List od Nimrala se mi dostal hluboko pod kůži a ani přesně nedokážu definovat proč ... jde o dost hluboké a snad i filozofické dílo ... naopak Tulák Rover je velice dětský příběh. Tom Bombadil zase o kousek víc doplňuje svět Středozemě. Tím chci říct, že si v tomto souboru příběhů najde každý čtenář něco svého :)

rutto45
28.12.2018

Pekné poviedky. Tom Bombadil by si zaslúžil aj samostatnú knihu, keďže sa jednalo o pomerne dôležitú a zaujímavú postavu, ktorej sa nedostalo moc priestoru.

marhoul
22.10.2018

Miluji! Tolkien byl geniánlní autor. Jeho fantazií tak disponovat.

TakeruUmare
13.09.2018

Velmi dobrá kniha, odpočinková.
Tolkien byl v tomto směru rozhodně dobrým vyprávěčem. Četl jsem jí v Chorvatsku a čtení při šumění moře, to Vám řeknu.Zážitek! :)
Nejvíc se mi líbil příběh o Tulákovi Roverovi :)
Ten zaujal.A dotkl se i mého srdce.
List od Nimrala je krásně filozofický, řekl bych že načrtnutá témata na zamyšlenou jsou opravdu dobrá látka.
Kovář byl krásně pohádkový a takový hravý.
No a sedlák byl taky parádní.
Básně jsem tedy četl jen tak zlehka,moc na poezii nejsem.

Velice doporučuji! :)

Nedokončené příběhy