List od Nimrala a jiné příběhy

Tolkien zasvětil svůj život vytváření Středozemě; kromě Hobita, Pána prstenů a Silmarillionu se k ní váže i řada jiných příběhů. Mezi ně patří i Příhody Toma Bombadila, cyklus básní a písní o této tajemné bytosti. Součástí svazku je ale i několik povídek, které vznikaly vedle středozemského cyklu - Sedlák Jiljí z Oujezda, Kovář z Velké Lesné, List od Nimrala a Tulák Rover....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/7881/list-od-nimrala-a-jine-pribehy-qTi-7881.jpg 4.5279
Literatura světová, Povídky, Fantasy
Vydáno:, Argo

Leaf by Niggle and other stories (1972)

Kniha List od Nimrala a jiné příběhy

Korsika

Konkrétně příběh List od Nimrala se mi dostal hluboko pod kůži a ani přesně nedokážu definovat proč ... jde o dost hluboké a snad i filozofické dílo ... naopak Tulák Rover je velice dětský příběh. Tom Bombadil zase o kousek víc doplňuje svět Středozemě. Tím chci říct, že si v tomto souboru příběhů najde každý čtenář něco svého :)

rutto45
28.12.2018

Pekné poviedky. Tom Bombadil by si zaslúžil aj samostatnú knihu, keďže sa jednalo o pomerne dôležitú a zaujímavú postavu, ktorej sa nedostalo moc priestoru.

marhoul
22.10.2018

Miluji! Tolkien byl geniánlní autor. Jeho fantazií tak disponovat.

TakeruUmare
13.09.2018

Velmi dobrá kniha, odpočinková.
Tolkien byl v tomto směru rozhodně dobrým vyprávěčem. Četl jsem jí v Chorvatsku a čtení při šumění moře, to Vám řeknu.Zážitek! :)
Nejvíc se mi líbil příběh o Tulákovi Roverovi :)
Ten zaujal.A dotkl se i mého srdce.
List od Nimrala je krásně filozofický, řekl bych že načrtnutá témata na zamyšlenou jsou opravdu dobrá látka.
Kovář byl krásně pohádkový a takový hravý.
No a sedlák byl taky parádní.
Básně jsem tedy četl jen tak zlehka,moc na poezii nejsem.

Velice doporučuji! :)

cathyblack
31.07.2018

Tolkien a jeho roztomile pribehy mi byli prijemnym spolecnikem na nekolik dni. Velmi prijemne poctenicko.

Izidar
28.01.2018

Krásné příběhy a básně.

Gustik5
10.11.2017

Některé pohádky z této knihy jsem si měl možnost poslechnout v namluvené podobě od pana Trojana, vřele doporučuji! Zvláště vhodné pro děti. Úžasná pohádkovost, ale i pohlcující čarovná atmosféra, kterou obsahoval Hobit zde jen prýští. O písních nemluvě... :)

Adelajda_4
13.07.2017

Moc hezké čtení seskládané ze střípků Středozemě. Pro mě byl asi nejlepší příběh o tulákovi Roverovi, avšak ani Tom Bombadil pro mě nezůstává pozadu.