marhoul marhoul komentáře u knih

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Dášeňku doma milujeme. Posloucháme ji doma roky jako audiopohádku, kterou namluvil legendární pan Hogger. pokaždé žasnu nad spisovatelským citem Karla Čapka.

22.10.2018 5 z 5

Laskavé, krásné, jemné a úsměvné.

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Romantický příběh, který se velmi dobře četl. Ve své době byla pro holky povinnost tuto knížku přečíst a vůbec toho nelituji. Pěkná kniha.

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

Rovněž, jako první díl, hodnotím maximálním počtem hvězdiček.

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Oba dva díly mi přinesl Ježíšek, kdysi dávno, když jsem byla mladinká slečna. Ilustroval je Adolf Born a dnes je pokládám za šperk mé knihovny. Velmi krásný, dnes už klasický příběh.

22.10.2018

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Začnu tím, že to byl dárek. Skončím tím, že to byl nevhodný dárek. :-) (když jsem to nesla do antikvariátu, styděla jsem se jako pes. Ne, kvůli erotickému obsahu, ale protože je to děsná kravina a naprosto příšerně napsaná.)

22.10.2018 odpad!

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Druhá nejčtenější kniha na světě, hned po Bibli. Co víc dodávat? Moje velká láska!

Nikdo není daleko Nikdo není daleko Richard David Bach

Nikdo není daleko mám vydání s ilustracemi paní Mariny Richterové a je to moc krásná knížka. Byl to dárek, jehož význam jsem docenila až v průběhu následujících let. Jsem ráda, že ji mám.

Jsem jaký jsem Jsem jaký jsem Jacques Prévert

Knížku jsem dostala jako dárek od své kamarádky a mám z ní ohromnou radost. A často se k ní vracím.

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Těžká kniha. Ale stálo to za to.

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Ne a ne se do toho dostat. Vše bylo jasné, ale nějak jsem se nedokázala vžít do postav. Možná jsem ji četla v nesprávné době, časem se na to podívám znovu.

22.10.2018 3 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

U knihy se mi vařil mozek, ale stálo to za to. Emoce až na dřeň. Silné, těžké, složité. Není to kniha "odpočinková".

Nemusí být vždycky kaviár Nemusí být vždycky kaviár Johannes Mario Simmel

Autor se trochu odklonil od svého stylu, knihu jsem sice přečetla, je dobrá, ale více mi seděla Láska je jen slovo.

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Mé první setkání se Simmelem a setkání příjemné. Další jeho knihy mě už tolik nenadchly.

Jak chutná moc Jak chutná moc Ladislav Mňačko

Rovněž vynikající, stejně jako Engelchen.

Smrt si říká Engelchen Smrt si říká Engelchen Ladislav Mňačko

Ano, ano...dědečkova knihovna skrývala nejeden literární poklad... Parádní kniha!

Piková dáma Piková dáma Alexandr Sergejevič Puškin

Moje první zkušenost s Puškinem a jsem nadšená! Kdo by řekl, že ten pán psal takovým nadčasovým způsobem? Senzační povídka.

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Jedna velká paráda! Netřeba se opakovat, knihu zde zaslouženě vychválily zástupy nadšených čtenářů.

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Parádní jednohubka, skvěle napsaná, napínavá, inteligentní, výborně se čte, jejíž jedinou nevýhodou je, že pakliže už knihu známe, druhé přečtení nás nenaplňuje. Kouzlo poměrně vyvane, poněvadž se skrývá v pointě.. Přesto se jedná o knihu výbornou, kterou si jistě každý dobře zapamatuje.

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Já této knížce, s láskou, říkám: "Všichni dobří rodáci v sukni". Příběh tří generací silných žen, přičemž se na jeho pozadí odehrávají pohnuté dějiny naší země. Syrovost příběhů evokuje vůni rozorané země, spadlých jablek, hnoje a balíků sena ve stodolách... Velmi dobře napsané a já doufám, že se toho chopí někdo ze spolehlivých režisérů a my budeme moci tento příběh vidět i na prknech, která znamenají svět..