Jsem jaký jsem

Výbor z celoživotního díla J. Préverta zachycuje v průřezu bohatou žánrovou rozmanitost jeho tvorby.
Svazek přináší nejen básně, ale i slovesné hříčky, aforismy, hříčky divadelní, satirické prózy a bajky. Publikace je doplněna studií o básníkově životě a významu, životopisným přehledem a bibliografií.

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13175/jsem-jaky-jsem-13175.jpg 4.538

Kniha Jsem jaký jsem

Stilico
25.09.2020

na youtube k dohledání přednes některých básní v podání Serge Reggianiho, což je taky úžasný zážitek

yaja8823
12.04.2020

Jsou zde jeho básně, i výčet díla, popis jeho života a také nějaké bajky.... spíše pro milovníky poezie. Ale kniha je dost podrobná, takže kdo se o básníky zajímá, mohu jen doporučit.

Blondebookdevil
07.03.2020

Prévert je jasným důkazem toho, že poezie nemusí být veršovaná, jeho volný proud myšlenek jde přímo ke mně a dotýká se mého srdce.

maruska283
22.09.2019

Sbírky této série jsou povedené všechny. Tato se ke mně navíc dostala v pravý čas.

marhoul
22.10.2018

Knížku jsem dostala jako dárek od své kamarádky a mám z ní ohromnou radost. A často se k ní vracím.

pavlinda
06.08.2018

K.M.-souhlas-jen škoda,že ji nevlastním!

K.M
06.03.2016

Je to kniha typu " na noční stolek ". A já ji tam mám. Pokaždé lze nalistovat něco objevného. Miluji Préverta!!

kattyV
22.09.2013

Nejsem velký znalec poezie, ale tato kniha mne okouzluje od pubertálních let dodnes. Básně posměžně ironické se mísí s nesmírně poetickými i drsně nás zasahujicími.